Ana Sayfa - Yaptıranlar - Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar – Şaşırtan Etki!

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar – Şaşırtan Etki!

Yüze sülük tedavisi yaptıranlar memnun mu? Bu işlemin yan etkisi var mı? Cilde ne gibi faydalar sağlıyor? Buna benzer tüm sorularınızı hem uzmanların görüşleriyle, hem deneyenlerin yorumlarıyla cevaplayacağız. Ayrıca bu tarz farklı işlemleri yaptıranlar hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz

En kısa tanımıyla, kirli kanı temizleme işlemi olan sülük tedavisi yüz dâhil pek çok bölgeye uygulanabilir. Tedavide kullanılan sülükler pis kanı emdikten sonra onun yerine kendi salgılarını bırakır. Böylece uygulama yapılan bölgeyi yararlı enzimlerle güçlendirirler.

Çeşitli cilt rahatsızlıklarının engellenmesinde ve iyileştirilmesinde etkili olan sülük tedavisi, uzman biri tarafından hijyenik ortamda yapılırsa son derece güvenlidir.

Yüze Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Özellikle Yüze sülük tedavisinin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kırışıklıkları azaltmaktadır.
 2. Cilde zindelik, enerji ve güç kazandırmaktadır.
 3. Ciltteki hücreleri onararak cildi yeniden yapılandırmaktadır.
 4. Yüz bölgesinde kan dolaşımını artırarak cildin yenilenme sürecini desteklemektedir. Böylece daha genç görünmeye yardım etmektedir..
 5. Doğal botoks etkisi göstermektedir.
 6. Daha ışıltılı, canlı, pürüzsüz, temiz, sağlıklı bir cilde kavuşturmaktadır.
 7. Cildi beyazlaştırıcı etkisi vardır. Cilt rengini birkaç ton açabilir.
 8. Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 9. Cildin Kolajen ve elastin ornını yükseltmektedir. Böylelikle cilde esneklik vermektedir.
 10. Ağız etrafındaki ince çizgilere, boyun kırışıklıklarına iyi geldiği ifade edilmektedir.
 11. Cildi siyah noktalardan arındırmaktadır.
 12. Akne ve sivilce izleriyle savaşmaktadır.
 13. Güneş lekelerinin görünümünü hafifletmektedir.
 14. Cilt kuruluğuna birebirdir.

Yüze Sülük Tedavisi Sivilceye İyi Gelir mi?

Yüzüne sülük yaptıranlar bu yöntemle sivilcelerinin azaldığını veya tamamen geçtiğini söylemektedir. Fakat aksi yönde görüş beyan eden uzmanlar bulunmaktadır. Onların açıklaması ana hatlarıyla şöyledir:

‘Sülükler kan emen canlılardır. Sivilce ise gözeneklerin kir ve yağ (sebum) ile tıkanması sonucu oluşmaktadır. Sivilceler genellikle iltihap barındırmaktadır. Bu yüzden içinde kan yoktur. Ayrıca sivilce kan dolaşımı rahatsızlıklarından biri değildir.

Kozmetikler, karaciğer yağlanması, hormon dengesizliği gibi faktörlerden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla sülük tedavisi sivilcelerde işe yaramayan bir yöntemdir.’

Bu konudaki görüş ayrılığı kafanızı karıştırıyorsa net bilgi için hekiminizle görüşmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar Yorumları

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar Yorumları
Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar Yorumları

Bunların arasında olumlu görüşler bulunduğu gibi, olumsuz deneyimlerinden bahsedenler de mevcuttur. Sülük tedavisinin size iyi gelip gelmeyeceğini en iyi bilecek kişi doktorunuzdur.

Bu nedenle yüze sülük yaptıranların yorumları yalnızca fikir verebilir. Bunlara bakıp cesaretlenmek veya önyargıya kapılmak yerine hekiminize danışmanız daha doğrudur.

İşte, cilde sülük yaptıranlar yorumları:

 1. Belimde de, yüzümde de sivilcelerim çoktu. 6-7 seans kadar sülük tedavisine gittim. Şimdi pürüzsüz bir cilde sahibim. Sivilcelerimden de, lekelerden de eser yok.
 2. Sivilceler canıma tak etmişti. Birçok ürün kullandım fakat beklediğim sonucu alamadım. Bir de sülük tedavisini denemek istedim. Keşke onca şeyle vakit kaybetmek yerine direkt sülük tedavisi yaptırsaymışım. Sivilcelerimi kökünden yok etti diyebilirim. Aslında hacamat, sülük ve benzeri şeylerin etkisine pek inanmazdım. Fakat yanıldığımı anladım. Yüzüme sülük taktırarak beni aynalardan soğutan sivilcelerimle vedalaştım. Herkese öneririm.
 3. Ben de cilt için sülük tedavisi yaptıranlar arasındayım. 10 gün gibi kısa bir süre yara izleri kalıyor fakat maksimum 10-15 gün içinde kendiliğinden geçiyor. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok.
 4. Yüzümde ince kırışıklıklar vardı. Bunların geçmesi için sülük yöntemine başvurdum. Araştırdığım kadarıyla, ‘bir kerelik uygulamanın etkisi olmaz.’ Falan diyorlardı. Ancak ben tek seferde hemen faydasını görmeye başladım. Cildimdeki solukluk gitti, renk ve parlaklık geldi. Fakat yara izleri kaldı, sülüklerin kan emdiği yerler biraz şişti ve morardı. Neyse ki bunlar da yaklaşık 2 haftada ortadan kayboldu.

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Kadınlar Kulübü’nden, Kızlar Soruyor’dan ve Ekşi Sözlük’ten aldığımız yorumları bir araya getirerek farklı bir liste daha hazırladık. Bu platformlarda yüze sülük yaptıranların yorumları şöyle:

 1. Ne yaptıysam bana mısın demeyen sivilcelerimden sülük tedavisi yaptırarak kurtulmayı başardım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine –hiç umudum olmadığı halde- bir deneyeyim dedim. Sonuç tek kelimeyle mükemmel. Tabii ki tek bir seansta olacak şey değil. Benimki 5-6 seans sürdü.
 2. Güneş lekelerinden muzdariptim. Hiçbir tedaviden bir netice alamayınca, yapmadığım bir sülük tedavisi kaldı o da tam olsun bari diyerek Bu yüzden yüzüme sülük yaptırdım. Daha o günden itibaren etkilerini gözlemlemeye başladım. Şu an lekelerim belli belirsiz. Tabii ki bunda, tedavimi düzenli olarak sürdürmemin payı büyük.
 3. Sivilce için yüze sülük tedavisi yaptıranlar arasında ben de varım. Akne izlerim ve kırışıklıklarım nedeniyle cildime sülük taktırdım. Bu kadar iyi geleceğini tahmin etmiyordum. Cildim şimdi âdeta bebek cildi gibi.
 4. Cildim çok kuruydu. Nemlendiriciler, o bu hiç doğru dürüst fayda etmiyordu. Sülük tedavisi yaptırdım, kuruluk ve döküntü problemim kalmadı. Artık cildim daha nemli ve parlak. Hepinize öneririm.
 5. Yüze sülük tedavisi yaptıranlar iyi geliyor derlerdi de inanmazdım. Meğer doğruymuş. Birkaç seansta sivilcelerimin sonunu getirdi.

Cilde Sülük Tedavisi Yaptıranlar Memnun mu?

Yukarıdaki yorumlara benzer birçok yorum olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre yüz için sülük tedavisi yaptıranlar genel olarak memnun diyebiliriz.

Fakat herhangi bir yararı olmadığını iddia eden, yaptırdığı için pişman olanlar da var. İşte onlardan bazılarının söyledikleri:

 1. Sülük tedavisinin cilde iyi geldiğini internetten öğrendim. Yorumlar da beni iyice gaza getirdi. Davulun sesi uzaktan hoş gelir derler. Yanına bile yaklaşmayın derim. Cildimi daha da beter etti. Haram zıkkım olsun bunların aldığı para.
 2. Başımın belâsı sivilce izlerinden kurtulayım diye sülük tedavisi yaptırdım. Hay yaptırmaz olaydım! Her tarafım kan revan içinde kaldı, zaten gram etkisi de olmadı.
 3. Tam 6 seans sülük tedavisine gittim. Zamanımı da paramı da boşa harcadığımla kaldım. Alternatif tıp, doğal şifa bilmem ne gibi sözlerle insanları kandırıp sömürüyorlar, o kadar.
 4. Cildime sülük yaptırdıktan sonra yara izleri oluştu. Kaç hafta olacak, henüz geçmedi. Umarım böyle kalmam, çok korkuyorum.

Yüze Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yorumları paylaştıktan sonra şimdi objektif bilgilere geçmek istiyoruz. Yazımızın bundan sonrasında yüze sülük uygulaması ile ilgili merak ettiğiniz her ayrıntıyı bulabilirsiniz.

İşte, cilde sülük tedavisi nasıl yapılır? Sorusunun maddeler hâlinde cevabı:

 1. Tedaviyi uygulayacak olan kişi ellerini yıkar.
 2. Sonra eline plastik eldiven giyer.
 3. Gazlı bez tuzlu suya batırılır.
 4. Sülükler hangi bölgeye yapıştırılacaksa orası bu gazlı bezle iyice temizlenir.
 5. Sülükler cımbız yardımıyla yavaşça alınıp, cildin sorunlu kısmına bırakılır.
 6. Bu sırada sülüğün kalın tarafı, hastalıklı bölgeye daha yakın olmalıdır. Sülüğü direkt o noktanın üzerine koymak gerekmez. Zaten sülük cilde yerleştirildiğinde sorunlu bölgeyi bularak oraya yapışır.
 7. Sonrasında kanı emmeye başlar.
 8. Bu esnada kişi, hafif bir acı duyar. Bu acıyı genelde sinek ısırığına benzetilir.

Yüze Sülük Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bunun için ortalama 10 dakikalık bir süre gerekir. Sülükler pis kanı emdikçe büyür. 10 dakika dolduktan sonra kanı emmeyi bitirir ve cilt üzerinden yuvarlanarak kendisini bırakır.

Eğer 10 dk geçmesine rağmen hâlâ kirli kanı emmeyi tamamlamadıysa dışarıdan müdahale etmek gerekir. Sülüğün emdiği bölgeye azıcık tuz serpiştirilir. Sülükler tuzdan nefret ettiği için kanı emmeyi hemen bırakacaklardır.

Önerilen İçerik: Jet Peeling Yaptıranlar Yorumları

Yüze Sülük Tedavisi Sonrası

Sülüklerin yapışmış olduğu bölgelerde yara izleri olur. Ancak bunlar normal, hafif ve geçicidir. İyileşme süresi sülüğün hangi bölgeye uygulandığına ve kişinin cilt tipine göre değişir.

Yara izleri çoğunlukla 7-10 günlük bir süre zarfında kendi kendine kaybolur. Bazı kişilerde bu sürenin daha fazla olması mümkündür.

Yüze Sülük Tedavisi Kaç Seans Yapılmalı?

Oldukça etkili olan yüze sülük tedavisi genelde 2-3 seans yapılıyor. Ancak hastalık seviyeniz bu seans süresini uzatabilir. Ayrıca seanslara haftada bir gitmeniz önerilir. Seans içindeki süre ise genelde 10 dakika sülük tedavisi yeterli olacaktır. Bunun da kansızlık oranınıza göre süresi artıp azalmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Yüze sülük tedavisi yaptıranlar bu işleme karar vermeden önce hangi sorulara yanıt arıyor? Bunları ayrıntılı şekilde cevapladık. Yazımızı sonlandırırken, sülük tedavisi yaptırmayı düşünenler için özet bilgi olsun diye bazı hususları kısaca açıklayacağız:

Son olarak Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar ile alakalı bilgilendirici bir video ile karşınızdayız:

YouTube video

Yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca Sağlıklı Bireyler adresine giderek ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın