Ana Sayfa - Yaptıranlar - Jet Peeling Nedir? Fiyatları ve Yaptıranlar

Jet Peeling Nedir? Fiyatları ve Yaptıranlar

Son zamanlarda sık kullanılan Jet Peeling nedir? Cilt bakımı için faydaları nelerdir? Jet peeling fiyatları ve yaptıran kişilerin yorumlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Jet Peeling Nedir?

Jet peeling yüz bakımı, genellikle yaşlanma, kuru cilt ve akne belirtileriyle savaşmak için kullanılan non-invaziv bir işlemdir.

Tedavi sırasında, temizleyiciler ve serumlar vermek için basınçlı hava akımları cildinizin dermis adı verilen derin katmanına nüfuz eder. FDA onaylı jet peeling yöntemi, son yıllarda popülerlik kazanmıştır ve Dermalinfüzyon veya HydraFacial gibi benzer tedavilerle aynı faydaların çoğunu sunmaktadır.

Bazı kimyasal peeling türlerinden ve diğer sert uygulamalardan farklı olarak jet peeling, hassas cilt veya akne veya rosacea gibi cilt rahatsızlıkları olan kişiler için yeterince hassastır. Jet peeling yüz bakımından kimlerin yararlanabileceğini, faydalarının ne olduğunu ve genel olarak ne kadara mal olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Jet Peeling Faydaları Nelerdir?

Jet peeling yönteminin cilt bakımı konusunda oldukça faydaları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri:

Jet Peeling ve Sivilce tedavisi

Jet peeling, gözeneklerinizi derinlemesine temizleyerek ve cildinizi soyarak sivilceyi tedavi etmenize ve önlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, akne yönetimine yardımcı olabilecek salisilik asit gibi bileşenler içeren serumlar sağlama potansiyeline de sahiptirler.

Jet Peeling ve Yaşlanma belirtileri

Jet peeling cilt bakımı, kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Kimyasal peeling gibi diğer tedavilerde olduğu gibi, bunun kolajen ve elastin üretimini uyararak sonuçlara ulaşabileceği düşünülüyor.

Jet Peeling ve Pul pul dökülme

Jet peeling, cildinizin pul pul dökülmesine yardımcı olur ve tedaviden sonra cilde pürüzsüz ve tazelenmiş bir his verebilir. Peeling, tıkanmış gözenekleri azaltmanıza, yara izlerinin görünümünü azaltmanıza ve cilt tonunuzu eşitlemenize yardımcı olabilir.

Jet Peeling’in Diğer faydaları

Jet soyma teknolojisi, yüz cildini tedavi etmekten başka tıbbi kullanımlara da sahip olabilir. Bir çalışma jet soyucuların minoksidili (Rogaine) erkek ve kadın tipi kellikle uğraşan insanların kafa derisine daha verimli bir şekilde verebileceğini bulmuştur.

Jet Peeling Yan Etkileri

Jet peeling, uygun şekilde uygulandığında nispeten güvenlidir, ancak herhangi bir tedavide olduğu gibi, yan etki olasılığı vardır. Nadir durumlarda, Jet peeling cilt bakımı, cildinizin derin tabakasının (dermis) enfeksiyonu olan selülite yol açabilir. Diğer olası yan etkiler şunları içerir:

  • Kırmızılık
  • Şişme
  • Ağrı
  • püstül veya kist oluşumu
  • genişlemiş lenf düğümleri
  • enfeksiyon

Hamilelik sırasında jet peeling yapılır mı?

Jet peeling, şu anda cilt genellikle hassas olduğundan ve bazı serumlar bebeğe zararlı maddeler içerebileceğinden hamile kadınlar için genellikle tavsiye edilmez.

Hamile kadınların hamilelik sırasında kozmetik kullanımlarını en aza indirmeleri de iyi bir fikirdir. Bazı kozmetik ürünler doğum komplikasyonları riskini artırabilir. Bununla birlikte, hangi cilt bakım ürünlerinin bu riski artırdığını anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Jet Peeling Fiyatları

Jet Peeling fiyatları yaşadığınız yere göre değişmektedir. İstanbul Şişli’de bir salon, şu anda fiyatını tedavi başına 159 $ veya üç kişilik bir paket için 435 $ olarak listeliyor. Başka bir klinik, fiyatını seans başına 125 dolar veya üç seans için 300 dolar olarak listeliyor. Diğer birçok kozmetik tedavide olduğu gibi, sigortanızın maliyeti karşılaması pek olası değildir.

Jet Peeling Yaptıranların Yorumları

Aysu Hanım: Gerçekten etkili olacağından pek emin değildim ama 3 seans sonrası cildimde oluşmuş olan kaz ayaklarımın azaldığını fark ettim. Mutlaka bir şans verin.

Mehmet Bey: Erkekler Jet Peeling yaptırabilir mı diye araştırırken Nişantaşı’nda Mehmet Bey’in polikliniği şans eseri buldum. Sağolsun Mehmet Bey işlemi tüm ayrıntılarıyla bana anlattı ve kabul ettim. 6 seans sonrası inanılmaz memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim.

Nalan Hanım: Evde bir çok doğal kür, cilt bakım kremi denememe rağmen sivilce lekelerim için sonuç alamamıştım. Fakat Jet Peeling yöntemi sayesinde bu sorunumdan kurtuldum. Çok teşekkürler.

Nil Hanım: Jet Peeling yöntemi artık ülkemizde iyiden iyiye tüm güzellik salonlarında yapılmaya başlandı. Fakat merdivenaltı yerlere gidip sakın kendinizi riske atmayın. Üç beş kuruş pahalı olsun ama kaliteli olsun. Cilt insanların sahip olduğu en önemli şeydir, tehlikeye atmayın!

Bu yazılara da bakın:

Doğal Yöntemlerle Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Yüze Sülük Tedavisi Yaptıranlar – Şaşırtan Etki!

Askorbil Glikozit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın