Ana Sayfa - Yaptıranlar - Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar – Şok Etki!

Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar – Şok Etki!

Selülit için hacamat yaptıranlar gün geçtikçe artıyor. Peki gerçekten hacamat kupası selülit için işe yarıyor mu? Hacamatın selülite faydası ne? Tüm merak ettikleriniz bu yazımızda. Ayrıca yaptıranlar tarafından yapılmış yorumları da yazımızın içinde görebileceksiniz.

Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar ve Yorumları

Kupa çekmek, binlerce yıldır var olan geleneksel bir şifa uygulamasıdır. Tedavi, ısıtılmış bardakların açık tarafının doğrudan cildinize yerleştirilmesini içerir. Bu, yüzey dokusunu fincanın içine çeken bir vakum etkisi yaratır. Eğitimli bir pratisyen, genel bir tedavi planının parçası olarak kupa terapisini kullanabilir.

Selülit, cildinizin hemen altındaki çukurlu yağdır. Bu, özellikle kadınlar arasında yaygın bir durumdur. Herhangi bir yerde görünebilir, ancak özellikle uyluk ve kalça bölgesinde yaygındır. Sağlığınız için zararsızdır. Ancak selülit görünümünden memnun değilseniz, onu tedavi etmeye yönelik birçok teknik vardır. Selülitten tamamen kurtulmanın bir yolu yoktur, bu nedenle sonuçlar geçicidir. Şimdi Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar tarafından yapılmış yorumları inceleyelim:

 • Son derece rahatladım ve birkaç seansta kendim farkı gördüm. Tavsiye ederim.
 • Sadece selülite değil birçok faydası var gerçekten de iyi.
 • Vücudumda izler kaldı. Bunlar geçmezse gerçekten çok kötü olacak.
 • Etkisini 2 seansta göremedim birkaç tane daha gideceğim.

Selülit için hacamat, vücudunuzdaki sıvıları ve toksinleri boşaltarak cildinizin görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Hacamatla ilgili araştırmalar sınırlıdır, ancak hacamat, en azından bazı insanlar için selülitin kısa vadede iyileşmesini sağlayabilir. Selülitten kurtulmak için hacamat hakkında mevcut araştırmaların söylediklerini ve bunun nasıl yapılacağına dair ipuçlarını daha derinlemesine inceleyelim.

Hacamat Selülite İyi Gelir mi?

Kupa terapisinin tam olarak nasıl çalıştığı net değil. Selülit için hacamat teorisi, negatif basıncın biriken sıvıların, toksinlerin ve diğer kimyasal bileşiklerin – interstisyel sıvıdan kana ve lenfatik kılcal damarlara, özellikle selülitteki lipidlere – boşaltılmasını teşvik etmesidir. Bunun yanında Hacamat Selülite İyi Gelir mi? sorusunun cevabı da göreceli olarak evettir. Aynı zamanda dolaşımı da teşvik eder. Hacamat selülit görünümünü düzeltilmektedir. Ancak bu muhtemelen geçici bir etkidir. İşlem cam, bambu, seramik veya silikon kaplarla yapılabilmektedir. Emme şu şekilde oluşturulabilmektedir:

 • Cildinize yerleştirmeden önce bardağa ısı uygulamak, oksijeni giderir
 • Fincan üzerinde bir vakum cihazı kullanarak
 • Kuru hareket eden kupa terapisi olarak da bilinen masaj ve kayma
 • Islak hacamat, cildinizi delmeyi içerir, böylece kan fincana akar. Selülit kuru hacamatla tedavi edilir, ancak bu, cildinizi delmeyi gerektirmemektedir.

Hacamat için selülit veya hacamatın uzun vadeli etkilerine özgü çok fazla araştırma yoktur. Bunun yanında 2015 yılında, küçük bir pilot çalışmada selülit için hacamat araştırılmıştır. Araştırma, 40 sağlıklı kadın katılımcıyı içeriyordu. Araştırmacılar, 5 hafta boyunca her uyluğa 10 kez uygulanan kuru-hareket eden hacamat terapisinin selülit derecesini etkili bir şekilde azalttığını buldular.

Selülit İçin Hacamat Tedavisinin Yan Etkileri

Hacamat kesinlikle cilt üzerinde izler bırakacaktır. Bu normal. Herhangi bir yerde birkaç günden birkaç haftaya kadar süren belirgin morarmalarınız olabilir. Deride yanıklar veya kalıcı izler de olabilmektedir. Egzama veya sedef hastalığı gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, hacamat bunu şiddetlendirebilir. Hacamattan önce bir dermatologla konuşun. Ayrıca Selülit İçin Hacamat Tedavisinin Yan Etkileri sizlerle:

 • Cildinizde izler kalabilmektedir.
 • Kötüleşen cilt sorunları oluşabilmektedir.
 • Enfeksiyon kapabilirsiniz.
 • Anemiye neden olabilir.

Hacamat küçük kanamalara neden olabileceğinden, uygun şekilde sterilize edilmemiş cihazlar, hepatit B ve hepatit C gibi kan yoluyla bulaşan hastalıkları yayabilir. Nadirdir, ancak sık sık ıslak hacamat kan kaybından kaynaklanan anemiye neden olabilmektedir.

Hacamatın Selülite Faydası Var mı?

Eğer daha çok kendi kendinize yapıyorsanız, farklı boyutlarda kaplar, emme seviyeleri ve bunu yapmanın yolları olduğunu unutmayın. İlk defa, özellikle selülit için yapılmış bir kit satın almayı düşünün. Cam bardaklar daha fazla çürük bırakma eğilimindedir ve kendi başınıza kullanmak zor olabilmektedir. Hacamatın Selülite Faydası Var mı? Derseniz de tabi ki vardır. Silikon kaplar daha az çürür ve çalışmak daha kolaydır. Uyluklar ve kalçalar için daha büyük, kollar ve baldırlar için daha küçük olanları deneyin. Neyi seçerseniz seçin, steril olduklarından emin olun.

 • Tedavi edeceğiniz bölgeye vücut losyonu veya masaj yağı sürün. İsterseniz bunu duşta da yapabilirsiniz.
 • Başlangıç ​​alanınızı seçin ve bardağı cildinize yerleştirin.
 • Vakum oluşturmak için yavaşça sıkın. Cildinizin çekildiğini hissedeceksiniz.
 • Sıkmanızı bırakın ve bardağı ileri geri veya dairesel hareketlerle kaydırın.
 • Bu harekete her alan için 10 ila 15 dakika devam edin.
 • Tedaviye devam ettiğiniz sürece haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

Özetlemek gerekirse;

Selülit inatçıdır ve hiçbir şey tamamen ondan kurtulamaz. Hacamat yapmayı denemeyi planlıyorsanız, aşmak için birkaç seans gerekebileceğini veya herhangi bir sonuç görebileceğini unutmayın. Ayrıca süreci önemsemiyorsanız ve selülitinizi iyileştiriyorsa, muhtemelen çok az dezavantajı vardır. Hacamat binlerce yıldır var ve oldukça güvenli bir uygulamadır.

Hacamat Selülite İyi Gelir mi? İle alakalı ise birkaç soru ve cevabı sizlerle paylaşalım:

Ayrıca Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar ile alakalı bir videoyu da aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=I41Qd-xLIqM

Selülit İçin Hacamat Yaptıranlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca Sağlıklı Bireyler bağlantısından da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın