Ana Sayfa - Yaptıranlar - Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar – Acı Yok!

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar – Acı Yok!

Makata lazer epilasyon yaptıranlar neler anlatıyor? Bu işlem ne kadar zamanda sonuç veriyor ve ne derece etkili? Ağrı hissediliyor mu? Buna benzer tüm sorularınızın cevabı içeriğimizde!

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyler için –biraz maliyetli olsa da- güvenli ve kalıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bikini bölgesi, yüz, dekolte, göğüs, koltuk altı ve benzeri bölgelere uygulanabilen lazer epilasyon işlemi, makat bölgesinde de tatbik edilebiliyor. Ayrıca bu tarz farklı işlemleri yaptıranlar hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Makata Lazer Epilasyon Yaptırmak Neden Avantajlı?

Çünkü bu bölgedeki tüyleri kökünden yok edip, uzun yıllar rahatlık sağlar. Hele kıl yoğunluğunuz fazla ise lazer epilasyon size büyük konfor sunacaktır.

Ayrıca makat bölgesi lazer epilasyon işlemi, renk koyulaşmasını da ortadan kaldırmaktadır.

Makat Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Makat Lazer Epilasyon
Makat Lazer Epilasyon

Yapılabilir. Bu; genellikle tek başına değil, bikini bölgesi lazer işlemi sırasında gerçekleştirilen bir işlemdir.

Sadece kadınlar değil erkekler de makat bölgesine lazer epilasyon yönteminden yararlanabilir. Pek çok hastanede ve güzellik merkezinde yapılan bu uygulama makat ve çevresindeki cildi bozulmayan pürüzsüzlüğe kavuşturmaktadır.

Önerilen İçerik: Kavitasyon Yaptıranların Yorumları

Makat Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Değildir. Çünkü popoya lazer epilasyon esnasında soğutma sistemlerinden faydalanılmaktadır. Bu ise derinin yanmasını önlemektedir. Soğuk hava üretimi yapan kriyo cihazları vasıtasıyla deri yüzeyi soğutularak güvenli bir operasyon gerçekleştirilmektedir. Bu sayede cilt, ısıdan herhangi bir zarar görmemektedir.

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar Yorumları

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar Yorumları
Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar Yorumları

Bunları biz yazmadık, oluşturduğumuz liste farklı sitelerden derlediğimiz kullanıcı yorumlarını içeriyor. İşte, makata lazer epilasyon yaptıranların yorumları:

  1. Genital bölge için lazere gitmiştim. Seansta makat bölgesine de lazer uyguladılar. Herhangi bir acı duymadım; şişlik, kızarıklık, kaşıntı, hassasiyet gibi bir yan etkiyle de karşılaşmadım.
  2. Bikini ve makat bölgelerime lazer epilasyon yaptırdım. ‘Oh be, dünya varmış!’ dedim. Tüm bayanlara öneriyorum. Tertemiz gibi oluyor ayıptır söylemesi.
  3. Erkeklerin makat için lazer epilasyon yaptırmasını gereksiz buluyorum. Ancak bence imkânı olan kadınlar genital-makat lazeri mutlaka denemeli. Şimdiye kadar neden yaptırmamışım diye hayıflanacağınıza eminim. Kıl-tüy derdi olmadan yaşamak tek kelimeyle muhteşem.

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları – Varan 2

Bunlar da, makata lazer epilasyon yaptıranların yorumları olarak bulduğumuz olumsuz görüşlerden bazıları:

  • Genital ve makat bölgeye lazer yaptırdım. Yaptırmaz olaydım. Cildimde yanık oluştu. Hatalı dozlarla, hatalı dalga boylarıyla uygulanınca böyle oluyormuş. Dava etmeye hazırlanıyorum gittiğim güzellik merkezini.
  • Uzman kişiler tarafından, gelişmiş cihazlarla uygulandığı takdirde genital epilasyonun veya makata lazer yaptırmanın bir zararı yok. Ben yaptırdım, çok doğru bir karar vermişim diyorum. Siz de boşuna çekmeyin bu çileyi. Lazer gibi bir nimet varken değerlendirmek gerek.
  • Buz lazer uygulamasıyla genital ve makat bölgemdeki tüylerden kurtuldum. Bütün buz lazer işlemlerinden önce size, uygulama bölgesini güneşten korumanız söyleniyor. İlk seansınız değilse, bölgede bulunan kılları 1 gün öncesinden kesmeniz isteniyor.
  • Genital bölgeme ve makat bölgesine lazer yaptırdım. Kararma oluştu. Biraz araştırdım. Bu, lazer ışınlarının melanin pigmentini aktif etmesinden kaynaklanıyormuş. Umarım geçer.

Bikini Bölgesine Buz Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Bikini Bölgesine Buz Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları
Bikini Bölgesine Buz Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Özellikle Bikini Bölgesine Buz Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları dikkate alındığında yaptıran kişiler genelde memnun kalmışlardır. Temiz ve güzel hissettirdiğini söyleyen kullanıcı yorumları oldukça fazla sayıdadır. İşte o gerçek yaptıranların yorumları:

  • Düzgün ve profesyonel bir yerde Bikini Bölgesine Buz Lazer Epilasyonu yaptırdım. Kesinlikle çok güzel oldu. Zaman kazandırdığı kesin!
  • Kalıcı değildir. Ancak yine de zamandan tasarruf etmek için yaptırın.
  • Arkadaşım yaptırdı. Kararma sorunuyla yüzleşti. Umarım geçicidir bu sorun.

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar Kanser Olur mu?

Az evvel kullanıcıların deneyimlerini paylaştıktan sonra, bu konuyla ilgili bilgi vermeye devam edebiliriz.

Bu işlemin anüs bölgesine ve iç organlara herhangi bir zararı yoktur. Ciltte alerjik reaksiyona yol açmayan, sağlıklı dokulara zarar vermeyen bu yöntem kanser oluşma riskini de artırmaz.

Ayrıca halk arasında; ‘genital ya da makat bölgesine lazer epilasyon yaptıranlar kısır olur.’ Gibi bir söylenti vardır. Bu da tamamen asılsızdır. Genital bölgeye atılan lazer ışınları cildin orta tabakasında kalır, daha fazla ilerlemesi mümkün değildir. Bu nedenle kadın ve erkek üreme organlarını, yumurtayı, spermleri olumsuz etkileyemez.

İlginizi Çekebilir: Reiki Yaptıranların Yorumları

Makata Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk olarak, makat bölgesinde bulunan kılların tipine göre uygun bir lazer cihazı seçilmektedir. Belli bir ısıya sahip olan lazer ışınları, belirlenmiş noktalara gönderilmektedir. Deriye atılan ışınlar makat bölgesinde yayılıp kıl köklerini olumsuz etkiler. Böylelikle istenmeyen tüylerin birkaç haftada tekrar çıkmasına yol açan kıl kökleri tahrip edilmektedir. Hasara uğrayan kökler giderek zayıflamakta ve yok olmaktadır.

Makata Lazer Epilasyon Kaç Dakika Sürer?

Lazer atışları hızlı bir şekilde yapıldığından dolayı uzun sürmez. İşlemin en fazla 5-10 dakika gibi kısa bir zaman alacağı beklenmektedir.

Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Lazer epilasyon öncesi detaylı araştırma yapmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü güvenilir, profesyonel bir yer tercih etmeniz önemlidir. Makata lazer epilasyon yaptıranlar yorumları ile size bu hususta yol gösterecektir.

Kadınlar Kulübü’ndeki, Kızlar Soruyor sitesindeki, sözlüklerdeki, forumlardaki yorumları inceleyebilirsiniz. Öte yandan, lazer epilasyon merkezlerinin ve uzmanlarının web sitelerindeki görüşlere göz atabilir, aynı zamanda Google Maps üzerindeki yorumlara da bakabilirsiniz.

Benzer İçerik: Kafadan Hacamat Yaptıranların Yorumları

Peki, makata lazer yaptıranlar arasına katıldınız diyelim. Sonrasında nelere dikkat etmek gerekir? Bu soruyu kısaca şöyle cevaplandırabiliriz:

Makat bölgesine lazer epilasyon yaptıracak kişiler seanstan sonra 24 saat boyunca orayı sudan uzak tutmalıdır. Yine bu süre zarfında o bölgeye ıslak mendil, krem, losyon veya farklı bir ürün uygulamaktan da kaçınılmalıdır.

Adetliyken Makata Lazer Epilasyon Yaptırılır mı?

Regl döneminde genital bölgeye, makat bölgesine lazer epilasyon yaptırmanın tıbben herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak kadınlar bu süreçte ağrıya karşı çok daha hassas olurlar.

Onun için adetliyken yaptırılması önerilmemektedir. Adetten sonra en az 2-3 gün beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Makata Lazer Epilasyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yukarıda gördük ki, makata lazer epilasyon yaptıranlar genel itibariyle sonuçlardan memnun. Umarız paylaştığımız bilgilerle ve gerçek kullanıcı yorumlarıyla öğrenmek istediğiniz her şeyi size sunabilmişsizdir.

Birkaç sorunun cevabını özet hâlinde vererek daha iyi anlaşılmasını sağlamak istiyoruz:

Son olarak Makata Lazer Epilasyon Yaptıranlar ile alakalı bilgilendirici bir video ile karşınızdayız:

YouTube video

Yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca Sağlıklı Bireyler adresine giderek ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın