Ana Sayfa » Hayatın İçinden » Kilo kaybı için haşlanmış yumurta diyeti yapanlar

Kilo kaybı için haşlanmış yumurta diyeti yapanlar

Haşlanmış yumurta diyeti yapanlar ne düşünüyor? Gerçekten bu diyet işe yarıyor mu? Haşlanmış yumurta diyeti nedir ve nasıl yapılır?

Protein ve enerji bakımından yüksek olan yumurta, doyurucu bir kahvaltı için süper sağlıklı bir seçenektir. Sağlık yararları söz konusu olduğunda, tüm çeşitler arasında haşlanmış yumurta en üst sırada yer alır. Diğer yumurta çeşitleriyle karşılaştırıldığında, haşlanmış yumurtaların kalorisi düşüktür ve temel besinlerle doludur. Her gün haşlanmış yumurta tüketmek sadece günlük gerekli besin ihtiyacınızı karşılamakla kalmaz, aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olur. Haşlanmış yumurta diyetinin tam olarak ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Haşlanmış yumurta diyeti nedir?

Haşlanmış yumurta diyeti, temel olarak, günde birkaç kez haşlanmış yumurta yeme prensibine göre çalışır. Yediğiniz her öğüne eklemeniz gerekmez, ancak düzenli aralıklarla bir yumurta yemek sadece enerji seviyenizi sabit tutmakla kalmaz, aynı zamanda aşırı yemenizi de önler.

Diyet ilk olarak Arielle Chandler tarafından yayınlanan ‘The Boiled Egg Diet: The Easy, Fast Way to Weight Loss!’ Başlıklı bir kitapta konuşuldu.

Haşlanmış yumurta diyeti nasıl yapılır?

Haşlanmış yumurta diyeti iki temel faktör üzerinde çalışır – kalori kısıtlamaları ve düşük karbonhidrat tüketimi. Tek bir yumurtada yaklaşık 75 kalori, 5 gram yağ, 6 gram protein ve 1 gramdan az karbonhidrat vardır. Bu, kalorilerinizi sağlıklı bir şekilde sınırlarken sizi uzun süre tok tutmanıza yardımcı olur. Açlık sancılarını önlemek ve diyete daha sağlıklı bir dokunuş katmak için her zaman haşlanmış yumurtaları diğer sağlıklı yiyecek seçenekleriyle eşleştirmelisiniz.

Haşlanmış yumurta diyeti nasıl takip edilir?

Diyetinize günlük olarak 2-3 yumurta ekleyin. Her öğünde bir yumurta yiyebilir veya yumurtaları kahvaltı, öğle veya akşam yemeği arasında dengeli bir oranda bölebilirsiniz. Tek seferde üç yumurta yemekten kaçının. Haşlanmış yumurtaların yanı sıra yeşil yapraklı sebzeleri, mevsim meyvelerini, balıkları ve hatta bakliyatları günlük diyetinize dahil edebilirsiniz. Kızarmış ve şekerli yiyecekleri diyetinizden tamamen kesin, aksi takdirde haşlanmış yumurta diyeti anlamsız hale gelir.

Haşlanmış yumurta diyetini uygulamak güvenli midir?

Bu kalori kısıtlaması, diyetinizden bir dizi yiyecek seçeneğini ortadan kaldırdığı için herkes için işe yaramayabilir. Kısa vadede kilo vermek istiyorsanız iyi bir seçenektir, ancak vücudunuzda başka beslenme eksikliklerine neden olabileceği için uzun vadede en sağlıklı beslenme seçeneği değildir. Kendinizi aç bırakmadığınız ve günlük diyetinize diğer sağlıklı yiyecekleri de dahil ettiğiniz sürece, diyetin kısa vadede uygulanması güvenlidir.

Haşlanmış yumurta diyetinde kaç yumurta yenir?

Genellikle günde üç yumurta tüketimi profesyoneller tarafından güvenli olarak adlandırılır. Bununla birlikte, yumurtaların kolesterol seviyelerini yükseltme kapasitesi vardır, bu nedenle herhangi bir diyet türüne geçmeden önce her zaman bir diyetisyene veya beslenme uzmanına danışmalısınız. Halihazırda tansiyon, şeker ve kolesterol gibi sorunlarınız varsa, haşlanmış yumurta diyetini seçmeden önce tıbbi yardım almak en iyisidir.

Haşlanmış yumurta diyeti yapanlar

Arzu Hanım: Gerçekten ilk başta şüpheyle yaklaşmıştım ama yumurtalarımı öğünlere ekleyince farkı hemen gördüm. Aç kalmadan tok hissiyatla kilo vermek için başarılı.
Mehmet Bey: Yumurta gerçekten çok sağlıklı bir besin kaynağı, bundan yola çıkarak bolca tüketmek oldukça faydalı.
Aslan Bey: Spor yapanlar ve vücut geliştirenler boşuna günde 5-6 tane yumurta yemiyor. Hem besin değeri çok yüksek hem de ihtiyacımız olan tüm mineraller içinde.
Nalan Hanım: Sabahları 3 yumurta yiyerek güne başlıyorum. Neredeyse öğlene kadar hiç acıkmıyorum ve öğlen yemeğimi de bu sayede az porsiyonlar şeklinde tüketiyorum. Kilo kontrolü için gerçekten işe yarıyor.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde ve özellikle kullananlar, yaptıranlar, hastalıklar ve sendromlar alakalı tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağmaktır.
Yorum yapın