Ana Sayfa » Hayatın İçinden » 5 Günde 5 Kilo Verdiren Garantili Kavun Diyeti

5 Günde 5 Kilo Verdiren Garantili Kavun Diyeti

Yaz mevsimi ile birlikte en çok tüketilen meyvelerden biri olan kavun, karpuz sonrasında akla gelen en lezzetli meyvelerden biri oluyor.  Kavun, metabolizmanın hızlanması için önemli bir özelliğe sahip olmakla birlikte kolayca zayıflama yolu arayan kişiler için de ideal meyvelerden birini oluşturuyor. Bu kapsamda 5 günde 5 kilo vermek için kavun diyeti 2019 yılında birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Kalori hesaplamalarından kaçınarak daha rahat bir diyet gerçekleştirmek isteyen kişiler için pratik bir yöntem sağlayan kavun diyeti, metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımının daha hızlı hale gelmesini sağlıyor.

Evde kilo vermek için avantaj oluşturan kavun diyeti, hem pratik bir şekilde hem de keyifli bir şekilde kısa sürede tamamlanıyor.

Kavun Diyetinin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Hızlı ve kolay kilo vermek için tüketilen her yiyecek ve içeceğin doğru bir şekilde hesap edilmesi yani kalori hesabı yapılması gerekiyor. Ancak kavun diyetinde sağlıklı, kalıcı ve etkili bir kilo verme programı sağlandığı için kalori hesabı yapılması dahi gerekmiyor. Amerika’da yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda kavun, mutlak şekilde kilo verdiren bir diyet sağlıyor. Kavun meyvesi içerisinde bulunan arjini aminon asit sayesinde bel, basen ve göbek bölgesi yağlarının toplanmasını engellerken, kas oluşumunu arttırıyor. Kısa sürede ideal kiloya ulaşmak amacıyla 5 günde 5 kilo verdiren bir diyet sağlayarak, tokluk hissi ve rahat bir zayıflama imkanı oluşturuyor.

Kavun Diyeti Nasıl Yapılır?

 

5 günlük bu diyet programını hazırlarken, uzmanlardan öneri almak doğrultusunda gün içerisinde spor ve egzersizlere devam ederek kalıcı bir kilo programı elde edebilirsiniz. 5 gün boyunca uygulanacak programda kahvaltı menüsü için istediğiniz kadar kavun ve şekersiz çay öneriliyor. İlk ara öğün süresince yalnızca hakiki yağlı yoğurt tüketimi tavsiye ediliyor.

Diyet programında öğlen menüsü için taze pişirilmiş yağsız 100 gram tavuk, karnınızı doyuracak kadar kavun ve yine bir bardak şekersiz çay tavsiye edi

liyor. İkinci ara öğün için istediğiniz kadar kavun tüketmeniz öneriliyor.

Son öğün olarak akşam yemeği menüsü için 100 gram ızgara balık ya da tavuk eti ve yanında istediğiniz kadar kavun tüketebiliyorsunuz.

Programın tamamen geçerli olabilmesi ve kilo vermek için kavun seçimlerinin olgun olmasına dikkat edilmesi önemli bir nokta oluşturuyor. Çünkü olgun kavun doyurucu bir özellik gösteriyor.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde ve özellikle kullananlar, yaptıranlar, hastalıklar ve sendromlar alakalı tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağmaktır.
Yorum yapın

1