Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Yepyeni Bir Stil İsteyenlere Makyaj Trendleri

Yepyeni Bir Stil İsteyenlere Makyaj Trendleri

Siz de artık makyaj tarzınızı değiştirmek istiyorsanız güncel makyaj fikirlerine göz atabilirsiniz.

Yeni trend makyaj fikirlerine göz atıp evde kendinizde deneyerek hoşunuza gidenleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Her makyaj trendi size hitap etmeyebilir burada sizin zevkine ve yüz hattınıza da uyması gibi faktörler devreye girecektir. Bu nedenle siz de bunlara dikkat etmelisiniz.

Oldukça hoşunuza gidecek birçok model arasından kendinize hitap edenleri de entegre edebilirsiniz.

En güzel Makyaj Trendleri, Önerileri

Son yıllarda ışıltılı makyaj modası hala yerini korumaktadır. Uzun süre boyunca da bu korumaya sahip olacak gibi görünmektedir.

Işıltılı Far Modası

Işıltılı farlar uzun süredir moda makyaj ürünlerimiz arasında yer almaktadır. ışıltı, cildi daha sağlıklı gösteren şık ürünlerdendir. Bu nedenle siz de far kullanımında bol ışıltılı bir göz makyajını tercih edebilirsiniz. Bu makyajı evde kendinizde deneyip içinize sinerse kullanmaya da devam edebilirsiniz.

Bol Aydınlatıcı Kullanmak

Aydınlatıcı kullanmak yüz hatlarını ve elmacıkları ortaya çıkaran makyaj malzemelerindendir. Bu nedenle son dönemlerde mat makyajdan ışıltılı makyaja geçilmesiyle aydınlatıcı kullanımı da çok fazla artırmıştır.

Elmacıklarınıza, burun üstüne, dudak üstüne aydınlatıcıları kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı rengi olarak açık donları tercih etmeniz önerilmektedir. Bu nedenle siz de buna mutlaka dikkat etmelisiniz. Aydınlatıcı modası uzun yıllar bitmeyecek ışıltılar arasında parlamanızı sağlayacak moda ürünlerinden biridir.

Nemli Fondöten Kullanmak

Siz de nemli fondöten kullanarak cildiniz daha sağlıklı ve neme doygun gösterebilirsiniz. Mat makyaj cildi daha soluk ve donuk göstermektedir. Bu nedenle son yılların en sevilen modası nemli makyajdır. Islak bitişli fondöten alarak cildinizde bu fondöteni kullanım aynı zamanda ıslak sünger ile de etkisini arttırabilirsiniz. Asla pişman olmayacağınız bu görüntü herkesin dikkatini çekecek ve porselen gibi bir makyaj yapmanıza da neden olacaktır. Islak makyaj modasına siz de ayak uydurduğunuz için pişman olmayacaksınız.

Kedi Gözü Makyaj

Kedi gözü makyaj çok istenen ve özellikle kişilerin bunun uğruna ameliyat olduğu bir göz tipidir. Makyaj trendi de gözü kedi gözü şekline çevirmeye indirgenmektedir. Siz de kedi gözü makyajı trendine katılarak çekik gözlü makyajlar yapabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha çekici ve etkileyici görünecek. Doğru eyeliner çekimi ve doğru far uygulaması kedi gözü makyajı için yeterli olacak olan etmenler arasında yer alacaktır.

Yaz Aylarında Lipgloss Şıklığı

Parlatıcılar özellikle yaz aylarında güneş altında denizden çıkınca ya da yazlık bir yere giderken kullandığımız şık ürünler arasındadır. Kullanımı da sürümü de oldukça basittir.

Ayrıca yaklaşık 4-5 yıldır da moda ikonu olan parlatıcıların her zevke uygun olarak birçok farklı rengi ve ışıltı yoğunluğu bulunmaktadır. Siz cilt tipinize uygun olarak parlatıcı modelleri belirleyebilir ve istediğiniz makyajda da bu ürünleri severek tercih edebilirsiniz.

Bu yazılara da bakın:

Güneşten Yanınca, Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sigara İzi Geçer Mi? – Ciltte Sigara Yanığı

Meyan Kökü Cilt Lekeleri İçin Evde Nasıl Kullanılır?

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın