Ana Sayfa - Kullananlar - Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı? – Kullananlar Yorumları!

Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı? – Kullananlar Yorumları!

Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır mı? son zamanlarda sivilce sorunu çekenlerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Stafine krem; çok etkili bir antibakteriyel ilaçtır, antibiyotik içeriğine sahiptir ve cilt koşullarının tedavisinde kullanılır. Örneğin, ciltte iltihaplanma yaşıyorsanız, Stafine krem ​​sizin için çok iyi bir çözüm olacaktır. Sivilce için de bir çözüm olabilir mi?

Bu yazımızda Stafine krem nedir, kullananlar yorumları nasıldır, ne işe yarar gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bu tarz yazılarımız dikkatinizi çekiyorsanız kullananlar adlı kategorimize göz atabilirsiniz.

Stafine Krem Nedir?

Yoğun ve yağlı bir krem olan Stafine, içerisinde bulunan duyarlı organizmaların oluşturduğu deri enfeksiyonlarının çözümü için kullanılır.

Oldukça iyi bir antibakteriyel kremdir. İltihaplanma durumlarında başvurabilirsiniz. Anti-enflamatuar etkisi olan stafine krem; Apse, iltihaplı yaralar ve başka bir enflamatuar cilt probleminin meydana geldiği bölgelere uygulandığında, cilt altında hareket eder ve anti-enflamatuar özellikleri sayesinde cilt içindeki iltihabı giderir.

Stafine krem, fusidik asit adı verilen, çok sayıda mikroorganizmaya karşı antibakteriyel etkiye sahip olan, yani bakterilerin üremesini önleyen veya öldüren bir antibiyotik aktif madde içerir. Stafine krem, hassas organizmaların neden olduğu cilt koşullarının giderilmesinde kullanılan bir üründür. Kısacası stafine merhem ne için kullanılır diyorsanız ciltteki enfeksiyonu geçirmek için kullanılmaktadır.

Stafine Krem Ne İşe Yarar?

Stafine Krem Ne İşe Yarar? Sivilcelere çözüm olabilir mi? Başlıca Stafine merhem, bakterilerin cilt üzerinde büyümesini önleyerek cilt sorunlarını ortadan kaldırır. Cilt yüzeyindeki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları iyileştirir. Saç kökü iltihapları için çok iyidir. Özellikle iltihaplı sivilceler için mükemmeldir. Enflamatuar egzamayı tedavi eder.

Ayrıca Stafine Merhem hidrosadeniti (ter bezlerinde iltihaplanma) ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Sakal diplerinde meydana gelen iltihapları ortadan kaldırır. Uylukların iç kısmında ve koltuk altlarının altında görülen kahverengi ve kırmızı lekeler için etkili bir çözümdür. Vücudun çeşitli bölgelerindeki dolgulu irin, bu krem ​​sayesinde kurutulabilir ve yok edilebilir. Eritrazma adı verilen bulaşıcı bir cilt enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılmaktadır. Enflamasyona başlayan apseleri tedavi eder. Bu krem, “belirgin dolaşma” olarak bilinen cilt dekolmanı problemini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

 

Özellikle Stafine krem sivilce için kullanılır mı sorusunun yanıtı kesinlikle evet! Etken maddesi fusidik asit olmasından dolayı Sivilceler için kullanılabilmektedir. Ve oldukça hızlı kurutma özelliğine sahiptir. Akneler için tercih edilen bir krem olan Stafine, sivilceler üzerinde kısa sürede oldukça fazla iyileşmeler sağlayacaktır.

Hatırlatalım. Tine de doktorunuzun belirttiği miktarda ve zamanlarda kullanmalısınız. Fazla kullanımlarda etkili bir krem olduğu için bazı yan etkiler görme ihtimaliniz vardır. Olağan dışı bir durum yaşadığınızda doğrudan doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayınız.

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Stafine krem ​​cilde uygulanarak kullanılmaktadır.

İşlemden önce ellerinizi ve kremin uygulanacağı alanı temizleyin. Bunun yanında hastalıklı bölgeye az miktarda Stafine krem ​​sürün. Kremayı kullanırken, gerekirse kaplayabilirsiniz. Günde 2-3 kez kullanabilirsiniz. Doktorunuz daha az sıklıkta bir kullanım belirlediyse, bu yönde hareket edin.

Stafine Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Stafine kreminin içeriğindeki maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkileri olabilmektedir. Aşağıdakilerden biri meydana gelirse Staphin’i kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza bildirin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

  • Ellerin, ayakların, bileklerin, yüzün, dudakların şişmesi
  • ağız veya boğazda şişme
  • yutmayı veya nefes almayı zorlaştırır.

Bunlardan birine sahipseniz, stafiye karşı ciddi bir alerjiniz var. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilmektedir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyin:

  • Cildin yanındaki deri döküntüleri
  • Batma hissi Tahriş Kurutma

Bilinmeyen Stafine Krem Yan Etkileri: Egzama, ürtiker, göz çevresinde şişme ve yüz kızarması

Stafine Krem Sivilce İçin Kullananlar Yorumları

 

Özellikle Stafine Krem Sivilce İçin Kullananlar Yorumları incelediğinde bu merhem ile ilgili genellikle olumlu yorumlarla karşılaştık. Yan etkilerinin nadiren görüldüğünü ve hafif bir şekilde atlatıldığını da fark ettik. İşte o Stafine kullanıcı yorumları şunlardır:

  • Daha önce küçük sivilcelerim vardı, ama o zaman daha şiddetliydi ve bir yara izi vardı. Şu anda aynı şekilde nemlendirici ve Stafine Krem kullanıyorum. Sivilcelerim oldukça azaldı.
  • Yüzümdeki kabuklar parçalara dökülmüş ve yeni pembemsi bir cilt ortaya çıkmıştı. Stafine krem kullandıktan sonra gün gün daha iyiye gitti. Bununla birlikte, döküntülerin ortadan kalkması 3 aya kadar sürdü.
  • Sivilce sorunlarıma çözün olan kremdir. Ancak sürdükten sonra biraz yakma hissi oluyordu. Yüzü de kurutuyor. O yüzden nemlendirici ile kullanmak faydalı olacaktır.

Stafine Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamilelik sırasında Stafine kremini kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza danışın. Stafin kreminin bireylerde ve bireylerde kullanılıp kullanılamayacağına dair kesin bir tıbbi veri yoktur. Bununla birlikte, doktorunuz tedavinin olumlu ve olumsuz yönlerini geniş bir çerçevede düşünerek bu ilacı kullanıp kullanamayacağınıza karar vermelidir. Stafine krem ​​kullanırken hamile olduğunuzu anlarsanız, derhal eczacınıza veya doktorunuza başvurun.

Emzirirken Stafine Krem Kullanımı

Emzirme sırasında Stafine kremini kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza danışın. Emziren bireylerin Stafine krem ​​kullanıp kullanamayacağına dair açık bir kanıt yoktur. Bununla birlikte, doktorunuz bu sorunun olumlu ve olumsuz yönlerine kapsamlı bir şekilde bakmalı ve bu ilacın size reçete edilip edilmeyeceğini belirlemelidir. Emzirmeden önce meme başı dezenfekte edilmelidir. Stafin krem ​​bu alanda kullanılmamalıdır.

Stafine Krem Fiyatı 2023

Bu kremin 2023 yılı KDV dahil perakende satış fiyatı 25-30 TL arasındadır. Reçetesiz olarak alınmaz almak için doktorunuzun size reçete etmesi gerekmektedir.

Özellikle Stafine Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı? hakkında aşağıda kullanıcıların en çok merak ettiği sualleri ve cevaplarını bulabilirsiniz:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=TAXVLFD9KXo

Son olarak bu tarz içeriklerin daha fazlasına ulaşmak için Sağlıklı Bireyler bağlantısından ana sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın