Ana Sayfa - Kullananlar - Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları – Yan Etkileri!

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları – Yan Etkileri!

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları ve Mixovul Fitil Yan Etkileri yazımız ile karşınızdayız. Jinekoloji uzmanları tarafından verilen Mixovul Fitil, vajinal bölgedeki rahatsızlıkları ortadan kaldırmak adına kullanılır. Vajinada kaşıntı, kızarmalar, yanmalar, şişlikler ve iltihaplanmalara karşı devreye girecektir. Ayrıca bir kutu içerisinde 7 adet fitil olacaktır. Ayrıca Mixovul Fitil kullanıcı yorumları da hastaların sağlık sorunlarını giderdiği yönündedir. Bunun yanında diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları merak ediyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mixovul Fitil Nedir?

Mixovul Fitil, etken maddeleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Özellikle Mixovul Fitil nedir sorusunun cevabı etken maddelerde yatmaktadır. Her bir fitil içerisinde 750 mg metronidazol, 200 mg mikonazol nitrat ve 100 mg lidokain bulunmaktadır.

Bakterilere, parazitlere ve mantarlara karşı olan etkisi nedeniyle Mixovul Fitil oldukça faydalıdır. Uzman doktorlar tarafından hastalara reçete edilmektedir.

Ayrıca dilerseniz Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mixovul Fitil Ne İşe Yarar?

Mixovul Fitil, kadın hastalıklarına karşı etkili bir ilaçtır. Genel itibarıyla vajinal bölgede yaşanan sorunları gidermek adına kullanımdadır. Ayrıca etkili bir tedavi yöntemi olarak da öne çıkmaktadır.

 • Kaşıntı
 • Anormal akıntılar
 • Yanma
 • Şişkinlik
 • Vajinal iltihaplanmalar
 • Mantar hastalıkları

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları

Genellikle kadın rahatsızlıkları için kullanılan bir ilaçtır. Doktorlarımız tarafından da sıkça reçete edilmektedir. Belirli vajinal yollu problemlere çare olması amacıyla kullanılmaktadır. Daha evvel deneyim kazanmış Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları sizlerle:

Ciddi yanma şikayeti ile doktoruma başvurdum, bu ilacı verdi etkisini de gördüm. Doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz.

Aygül Hanım

İlacı kullandıktan sonra 1 saat kadar nefes almada zorluk çekiyorum. Galiba bırakacağım ama problemlerim de var bilemiyorum.

Gülseda Hanım

Mixovul Fitil Kullananlar

Mixovul Fitil Kullananlar
Mixovul Fitil Kullananlar

İlacı kullandıktan sonra pozitif yorum yapan ve etkilerinden memnun olan insanların sayısı daha fazladır. Özellikle de son dönemlerde özel bölgelerinde bir problem yaşayan kadınlar bu konuda olumlu yorumlar yapmaktadır. Sizlere Mixovul Fitil Kullananlar tarafından yapılmış en önemli yorumları aktaralım:

 • Son derece etkili 3 hafta düzenli kullanmam sorunumu çözdü. Teşekkürler.
 • Gerçekten sıkıntılar çektiğim dönemde imdadıma yetişti diyebilirim. Kullanışlı ve etkili, doktoruma teşekkür ederim.
 • İlk başlarda etkisi yok gibi gördüm fakat sonradan toparladım, işe yaradı.

Ayrıca dilerseniz Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mixovul Fitil Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

İlk olarak Mixovul Fitil, hastaların herhangi bir etken maddeye karşı alerjik reaksiyon verme ihtimaline karşın kullanılması söz konusu olmayacaktır. Ayrıca;

 • Dolaşım sistemiyle alakalı genetik ya da metabolik rahatsızlıkların olması durumunda
 • Epilepsi hastası olanlar için kullanıma uygun değildir.
 • Mixovul Fitil kullanımı esnasında tampon ya da sperm öldürücü ürünleri almamak gerekir.
 • Ergenlik dönemine girmemiş kızlar ve bakireler için kullanıma uygun değildir.

Mixovul Fitil Nasıl Kullanılmalıdır?

Mixovul Fitil kullanımı esnasında alkol almamak son derecede önemlidir. Bunun yanında Mixovul Fitil, sadece 7 gün boyunca kullanılacak olan bir ilaçtır. Mixovul Fitil Kullananlar da bunu destekler niteliktedir. Ayrıca günde 1 kez olmak kaydıyla gece yatmadan kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Ancak hastalığın tekrarlaması durumunda kullanım hali 14 güne çıkacaktır.

Regl halinde olan kadınlarda Mixovul Fitil etkisi az olacağından kullanımı önerilen bir durum değildir. Ayrıca daha fazla akıntı meydana geleceğinden dolayı bu süreçte alınmaması doktorlar tarafından belirtilmektedir.

Mixovul Fitil Nasıl Uygulanır?

Mixovul Fitil, vajina içine yerleştirmek kaydıyla uygulanan bir ilaçtır. Ayrıca belirli bir biçimde hareket etmek tam tesirini görme açısından önemlidir.

 • İlaç almadan önce sırt üstü yatılmalıdır.
 • Bacaklar yukarıya çekilerek yarı cenin pozisyonunda olmak gerekecektir.
 • Parmaklık yardımıyla bir fitili vajinaya yerleştirerek olabildiğince derine itmek gerekecektir.
 • Fitilin yerleşmesi sonrasında en az yarım saat boyunca yatar pozisyonda kalmak gerekecektir.

Mixovul Fitil Yan Etkileri Nelerdir?

Mixovul Fitil ilacına bağlı yan etkiler ortaya çıktığında zaman kaybetmeden doktorlara danışmak gerekecektir. Ayrıca Mixovul Fitil Yan Etkileri bu süreçte ilacın bırakılmasında da fayda vardır. Yalnız Mixovul Fitil yan etkileri son derecede seyrek bir biçimde ortaya çıkmaktadır.

 • Deri döküntüsü
 • Yüz, dudaklar, dil ve boğaz bölgesinde şişkinlik
 • Nefes almada zorlanma
 • Baş ağrısı
 • Baş Dönmesi

Bu yan etkilerden herhangi biri ortaya çıktığı taktirde Mixovul Fitil ilacına karşı alerjinin olduğu manası çıkacaktır.

Ayrıca dilerseniz Bebeklere Zaditen Damla Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mixovul Fitil Adetliyken Kullanılır Mı?

Mixovul Fitil, adet dönemindeyken kullanımı tavsiye edilmeyen ilaçlar arasındadır. Gerekçesi de fitilin tamamen işlevini gösterememesi ve vücuttan dışarı atılması olarak değerlendirilmektedir. Mixovul Fitil Kullananlar da aynı görüştedir. Doktorlar da regl döneminde olan kadınlara bu ilacı önermemektedir.

Mixovul Fitil Reçetesiz Satılır Mı?

Mixovul Fitil, doktor muayenesinden sonra kullanılacak olan ilaçlar arasındadır. Doktorların bilgisi ve tanısı dahilinde reçeteyle verilmektedir. Bu sebeple Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları incelendiğinde reçetesiz alamadıkları görülmüştür.

Mixovul Fitil Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Mixovul Fitil, vajinal bölgeye yerleştirildikten sonra hemen etki etmeye başlayacaktır. Bununla beraber vücut sıcaklığıyla erimeye başlaması faydasını göstereceği manasına gelecektir.

Mixovul Fitil Kullandıktan Sonra İlişkiye Girilir Mi?

Mixovul Fitil, genelde vajinal iltihaplar ve mantar kaynaklı olarak verilmektedir. Ayrıca Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları da bu açıdan birçok görüş bildirmiştir. Bu yüzden ilaç kullanımı esnasında cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilmemektedir.

Ayrıca Mixovul Fitil Kullananlar yazımızı sonlandırırken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

YouTube video

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer kullananlar yorumları ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
“Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları – Yan Etkileri!” üzerine 2 yorum
  • Serap Hanım. Deri döküntüsü
   Yüz, dudaklar, dil ve boğaz bölgesinde şişkinlik
   Nefes almada zorlanma
   Baş ağrısı
   Baş Dönmesi bu yan etkiler normal. Ancak çok fazla ise mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Ayrıca yanma belirtisini doktorunuza bildiriniz.

   Yanıtla
Yorum yapın