Ana Sayfa - Kullananlar - Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? – Kaç Saat Sonra Gidilir?

Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? – Kaç Saat Sonra Gidilir?

Vajinal fitil kullandıktan sonra tuvalete gidilir mi, farklı nedenlerden ötürü bu ilaçları alanlar için araştırılan konular arasındadır. Ayrıca vajina içine ne şekilde yerleştirileceği ve ne gibi faydaları olacağı türünde sorgulamalar da yapılmaktadır. Bununla beraber özel aplikatörlerle beraber uygulanan vajinal fitilleri ne şekilde kullanacağını bilmek de önemlidir. Bunun yanında dilerseniz diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları okuyabilirsiniz.

Vajinal Fitilden Kaç Saat Sonra Tuvalete Gidilir?👨‍⚕️

Vajinal fitilden kaç saat sonra tuvalete gidilir, sorusu da bu ilaçları alanların sorduğu sorular arasındadır. Ancak fitili aldıktan hemen sonra bu tuvalete kullanmada bir mahsur olmayacaktır. Vajina içine yerleştirilen katı bir ilaç olması nedeniyle herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Tuvalet ihtiyacının rahim kanalıyla değil klitoris altındaki idrar kanalından gerçekleşmesi bu sorunu yaratmayacaktır. Ayrıca herhangi bir beklemeye mahal vermemesi gibi bir durumu da sağlayacaktır.

Vajinal Fitilden Sonra Tuvalete Gidilir Mi?

Kadınlar genellikle internette Vajinal Fitilden Sonra Tuvalete Gidilir Mi? Sorusunu sık sık aratmaktadır. Fakat bu bir sorun teşkil etmez. Çünkü kadınlar tuvalet ihtiyacını rahim kanalıyla gerçekleştirmez. Klitoris’in altında bulunan idrar kanalından gerçekleştiği için vajinal fitili kullandıktan sonra tuvalete gidebilirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Pinades 50 Mg Kullanıcı Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vajinal Fitil kullandıktan Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilir?

Vajinal Fitil kullandıktan Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilir?
Vajinal Fitil kullandıktan Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilir?

Kesinlikle fitil kullanırken ilişkiye girmemeniz gerekir. Çünkü cinsel ilişkiye girerseniz yanma ve mikropların bulaşma olasılığı da bir o kadar artacaktır. Bu yüzden cinsel ilişkiye bir süre ara vermeniz gerekir. Fakat kaç gün boyunca ilişkiye girmemeniz gerektiği hakkında bilgi yoktur. Böylece Vajinal Fitil kullandıktan Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Kaşıntı

Vajinal fitil kullandıktan sonra kaşıntı da zaman zaman yaşanacaktır. En yaygın görülen yan etkiler arasında bu durum yer almaktadır. Ancak kaşıntı durumu vajinal fitilin erimeye başlaması durumunda son bulacaktır. Ayrıca alerjik durumlardan kaynaklı olması halinde uzun süre boyunca sürecektir. Ayrıca bölgede kuruluk ve kızarmalar da alerjiden kaynaklı olarak gelişecektir. Bu tip durumların yaşanması halinde de derhal doktorlara yönelmek gerekecektir.

Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Akıntı Neden Olur?

Vajinal fitil kullandıktan sonra akıntı neden olur, kadınların ortak yaşadığı sorunlar arasındadır. Ayrıca bu gelişmenin yaşanması kadınlarda korku durumunun gelişmesinin nedenidir. Özellikle hamile kalmak isteyen ya da hamileliğin ilk dönemlerinde olan kadınlarda korkunun gelişmesi normaldir. Bununla beraber düşük şüphesi içinde de olacaklardır.

Vajinal fitil kullanmaya bağlı olarak oluşan akıntılar beyaz ya da krem renkli olduğunda korkuya gerek olmayacaktır. Bu akıntıların nedeni tamamen fitilin erimesi ve dışarıya doğru sızmasından kaynaklı olarak gelişecektir. Ayrıca fitile bağlı etkiler de akıntıya neden olmaktadır. Ancak akıntı oluşumuyla beraber bazı emareleri görmek derhal doktorlara yönelme gereğini yaratacak olan bir konudur.

  • Yüksek ateş
  • Karın ağrısı
  • Halsizlik
  • İshal
  • Yüzde solgunluk
  • Baş dönmesi
  • Kanamalar

Vajinal fitil kullanımı durumunda bu tip belirtilerin açığa çıkması doktorlara yönelmeyi gerektirmektedir. Hamile kullanıcıların her türlü akıntı durumunu doktorlarıyla paylaşmalarında fayda vardır.

Vajinal Fitil Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Vajinal fitil ne kadar sürede etki eder de sorulan en genel sorular arasındadır. Ancak doktorların vermesi ve talimatları iletmesi durumunda bu ilacı almakta fayda vardır. Metabolizmaya göre değişen etki süresi de 15 ile 60 dakika arasında farklılık gösterecektir. Ancak tamamen etkili olması hususunda dikkat etmek gereken kriterler vardır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ceftinex 600 Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Uygulama öncesi ve sonrasında eller yıkanmalıdır.
  • Vajinal fitillerin ekipman yardımıyla yerleştirilmesi daha hijyenik olacaktır. İğnesiz enjektörler yardımıyla vajina bölgesine dahil etmekte fayda vardır.
  • Fitiller yatarak ya da ayakta uygulanacaktır. Ancak en uygunu yatarak işlem yapmak olacaktır.

Vajinal Fitil Ne Zaman Kullanılmaz?

Vajinal fitil ne zaman kullanılmaz sorusunun yanıtına da harfiyen uymak önemlidir. Genel itibarıyla tamamen etki yaratmak açısından bu koşullara uyum sağlamak gereklidir. Ayrıca ne zaman kullanmamanız gerektiğini doktorunuz size söyleyecektir..

Vajinal fitil kullanımı adet dönemlerinde dahi yapılacaktır. Ancak regl döneminde olan kadınların fitil kullanmaları durumunda en az etkiyi görmeleri kaçınılmazdır. Doktorlar da bu yüzden regl döneminde olan kadınlar için vajinal fitil kullanımını tavsiye etmemektedir. Herhangi bir yan etkisi oluşmasa da yararının da ortaya çıkmamasından dolayı bu yönde bir kullanımı belirtmemektedirler.

Vajinal Fitil Erime Süresi

Vajinal fitil kullandıktan sonra yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde erir ve çözünür. Böylece mantar ve enfeksiyon için tedavi sürecini başlatmış olursunuz. Fakat unutmayı ki erime yaptığı süre zarfında akıntı gerçekleşebilir. Bu gayet normal bir durumdur. Korkulacak bir şey yoktur.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Vajinal Fitil Kullandıktan Sonra Tuvalete Gidilir Mi? ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

YouTube video

Diğer kullananlar yorumları ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın