Ana Sayfa - Kullananlar - Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları – Soğuk Algınlığına Son!

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları – Soğuk Algınlığına Son!

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları ile ilaç hakkında birçok bilgiye erişebilirsiniz. Ayrıca yaşayacağınız etkiyi oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle soğuk algınlığı sorunlarına çözüm olan Cetaflu Forte, oldukça etkili bir ilaçtır. Yazımız içerisinde bu ilacın nasıl kullanıldığını, olası yan etkileri, ve Cetaflue Forte kullananlar neler söylediğiyle alakalı bilgiler barındırır.

Cetaflu Forte Ne İlacı?

Öncelikle bir ilacı kullanmadan tanımak güzel bir yoldur. Cetaflue Forte ilacının etkin maddesi “Parasetamol” adlı maddedir. Bu madde sebebiyle vücutta ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği görür. Oldukça etkili bir ilaçtır. 20 tablet şeklinde satılmaktadır.

Cetaflu-Forte Hap Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Cetaflu özellikle ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Yani adından da anlaşılabileceği gibi soğuk algınlığına Cetaflu-Forte bire birdir. Bunun yanında baş ağrısına, eklem ağrılarına ve burun akıntısına çözüm olmaktadır. İçerdiği bir başka etkin madde (fenilefrin hidroklorür) sebebiyle mukoza şişkinliğini önler. Bu durum da sizin nefes almanızı kolaylaştırır. Hapşırık gibi belirtileri azaltmakta etkilidir.

İlginizi Çekebilir: Bebeklere Zaditen Damla Kullananlar Yorumları

CETAFLU FORTE Yan Etkileri Nelerdir?

Bütün ilaçlarda olduğu gibi bu ilacın da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları incelendiğinde ağır hissedilen yan etkilerin mevcut olduğunu da görebiliyoruz. İşte en yaygın görülen CETAFLU FORTE Yan Etkileri şunlardır:

 • Uyku hali yaşanması
 • Baş Ağrısı
 • Bulantı ve kusma
 • Ciltte kızarıklık oluşması
 • Kansızlık ve kansızlıkta artış
 • Astım ve nefes darlığı oluşması
 • Uzun süreli kullanımlarda karaciğerde bozulmalar
 • Karaciğer enzimlerinde artış

Yukarıdaki yan etkilerin şiddetli yaşanması durumunda ilacın alımını kesinlikle durdurun. En yakın sağlık kuruluşuna gidip bilgi verin.

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları
Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları

İnsanlar Cetaflu Forte hakkında daha önce kullanmış kişilerin yorumlarını oldukça merak etmektedirler. Doğrudan yaşayanlar’ın tecrübeleri bize ilaç hakkında birçok bilgi vermektedir. Acaba ilaç işe yarıyor mu? Yan etkilerin ne kadarı yaşanmış? Bizde ünlü sözlüklerden Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumlarını sizler için derledik.

 • Etkisini 15 dakika içerisinde gösterdi. Ateşimi 39’dan düşürdü.
 • Özellikle üst solunum hastalıklarına hep bu ilacı veriyorlar.
 • Cetaflu kullanmaya başladıktan sonra burnum açıldı. Nefes almayı oldukça kolaylaştırıyor.

Ancak unutmayınız ki bu yorumların tıbbi bir karşılığı yoktur. Yalnızca kullanan kişilerin tecrübelerine dayanmaktadır. Sizin de bu ilacı kullandıktan sonra yaşadıklarınızı yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Önerilen İçerik: Met Kullananlar Yorumları

Cetaflu Forte Nasıl Kullanılır?

Üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomatik tedavisinde kullanılan CETAFLU FORTE kullanımı şu şekildedir;

Cetaflu FORTE Günde Kaç Kere Kullanılır sorusuna yanıt ise 12 yaş üzeri veya yetişkinlerde belirlenen ortalama dozaj her 6 saatte bir ağız yoluyla günde 4 kez kullanımı şeklindedir.

Yukarıdaki belirttiğimizin dışında en doğru kullanım dozajını doktorunuz ve eczacınız sizin için belirleyecektir. 5 günden fazla kullanılması önerilmemektedir.

12 yaşın altındaki çocukların kullanılması kesinlikle önerilmez. Bu konuda kesin talimatlar bulunmaktadır.

Cetaflu Forte Corona Tedavisinde Kullanılır Mı?

Özellikle hastalık belirtilerinizde öksürüğünüz, yüksek ateşiniz ve nefes almakta güçlük çekiyorsanız Cetaflu Forte kullanımından önce en yakın sağlık kuruluşuna gidip test olmanız gerekmektedir. Doğrudan soğuk algınlığı hastası çıkarsanız gönül rahatlığıyla Cetaflue kullanabilirsiniz. Ancak Corona iseniz daha yoğun tempoda tedavi olmanız gerekmektedir. Kesinlikle sağlık kuruluşuna gitmeyi ihmal etmeyiniz.

Tavsiye Edilen İçerik: Fulsac Kullananların Yorumları

Cetaflu FORTE Ağrı Kesici Mi?

Özellikle içindeki etken maddesi sebebiyle soğuk algınlığına bağlı ağrıların çözümü için kullanılmaktadır. Bunun yanında kısa sürede ağrı kesici özelliği vardır. Ayrıca baş ağrısı dışında eklem ağrılarına da bu ilaç çözüm olmaktadır.

3 günden fazla ağrınız dinmez ise doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Bunlar ciddi tıbbi sorunların belirtisi olabilmektedir. Başka ağrı kesici ilaçlarla birlikte kullanılması önerilmez!

Cetaflu FORTE Antibiyotik Mi?

Hayır, Cetaflu FORTE ağrı kesici ilaçlar grubuna giren bir ilaçtır. Etkin maddeleri incelendiğinde ise antibiyotikli bir madde bulunmamaktadır. Antibiyotiğe başlamak istemeyenlerin gönül rahatlığıyla kullanabileceğini söyleyelim.

Cetaflue FORTE Kimler Kullanamaz?

Oldukça etkili bir ilaç olduğu için karaciğer üzerinde bazı etkileri bulunmaktadır. Yan etkileri incelendiğinde ise bunları görebiliyoruz. O yüzden kesinlikle karaciğer problemi olan hastaların kullanmaması gerekmektedir. 12 yaşından küçük kişilerin de bu ilacı kullanmaması gerekiyor.

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Cetaflu Forte Kullanıcı Yorumları ile ilgili tüm yorumları sizler ile buluşturduk. Bunun dışında ilaç hakkında nedir, nasıl kullanılır ve yan etkiler hakkında bilgiler verdik. Siz de bu ilacı kullanırken yaşadıklarınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazımızı bitirirken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz Cetaflu Forte Kullananlar Yorumları ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

YouTube video

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın