Ana Sayfa - Genel Sağlık - Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları – En İyi Bitkisel İlaçlar

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları – En İyi Bitkisel İlaçlar

Eczanelerde satılan bitkisel prostat ilaçları erkeklerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Prostat oldukça zor bir rahatsızlıktır. Bu yüzden erkekler bu konuda sürekli araştırma yapmaktadır. Prostat hastalıkları söz konusu bezde salgı gerçekleştiren hücrelerin, aşırı bir biçimde çoğalması ile oluşmaktadır. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına erişebilirsiniz.

En İyi Bitkisel Prostat İlacı

En İyi Bitkisel Prostat İlacı
En İyi Bitkisel Prostat İlacı

Prostat hastalığını yaşayanlar bu anlamda en çok En iyi Bitkisel prostat ilacı konusunu araştırmaktadır. Eczanelerde satılan prostat ilaçları oldukça fazladır. Bunların her biri farklı olduğu için doktorlar önce muayene etmekte, ardından hastaya göre bunları reçete etmektedir. Flomax ve Xantral bunlardan bazıları olmaktadır. Bunların fiyatlarına aşağıda yer alan tablodan ulaşmanız mümkündür.

Ekonomik sorunlarının ardında da Prostat ilaçları fiyatına gözler çevrilmektedir. Bu anlamda sizi daha fazla merak ettirmeden hemen açıklayalım. Flomax ilacı; 65 TL,  Xantral ilacının fiyatı ise; 62 TL’dir Neredeyse aralarında fiyat farkı yok denecek kadar azdır. En çok tercih edilen ilaçlar arasında yer alır.

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları

Prostat, erkeklerde bulunan bir bezdir. Prostat, idrar yolunun üst kısmında yer alır ve idrarın idrar kesesinden vücut dışına atılmasını sağlar. Ayrıca Prostat bezi, cinsel uyarımlar sırasında salgıladığı sıvılar sayesinde spermin taşınmasına yardımcı olur. Prostat bezi böylece hacim olarak büyümekte, idrar çıkışlarını daraltmaktadır. Böylece idrar sorunları da meydana gelir. Dolayısıyla erkekler için riskli hastalıklardan biri olduğu için Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları araştırılmaktadır.

Prostatınız olduğunu düşünüyorsanız, bilinçsiz olarak ilaç kullanmak size hiçbir zaman çözüm sunmaz. Dolayısıyla önce doktora giderek muayene olunmalıdır. Böylece size uygun bir tedavi belirlenebilir.  Aksi durumda sağlık sorunlarının yaşanması da oldukça muhtemeldir. Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları örnek olarak Alfuzosin ve Doxazosin verilebilir.

Bitkisel Prostat Tedavisi

Bitkisel prostat tedavisi için yaygın olarak kullanılan bitkiler arasında:

 • Saw Palmetto (Seranoa repens)
 • Pygeum africanum
 • Stinging Nettle (Urtica dioica)
 • Pumpkin Seed (Cucurbita pepo)

Bu bitkilerin prostat fonksiyonlarını düzeltme, inflamasyon ve ağrı giderme gibi özellikleri olduğu iddia edilir, ancak bunların etkinliği tam olarak kanıtlanmamıştır ve bazı yan etkileri olabilir. Eğer prostat sorunlarınız varsa, bir uzmanla konuşmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Prostat Tedavisinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Erkekler için oldukça zor bir hastalık olan Prostat Tedavisinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar çok önemli yer almaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bebek Düşürmek İçin Adet Söktürücü Bitkiler yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Prostat hastalığı tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar şunlardır:

 • Saw Palmetto
 • Pygeum
 • Stinging Nettle
 • Red Raspberry
 • Green Tea
 • Graviola
 • Lycopene
 • Pumpkin Seed Oil
 • Beta-Sitosterol

Not: Bitkisel ilaçların etkililiği ve güvenliği ilaçlarla karşılaştırılamayabilir. Doktorunuza danışmadan bitkisel ilaçları kullanmayın.

Prostat İlaçları İsimleri Nelerdir?

Prostat, erkeklerde bulunan bir salgı bezidir. Ne işe yaradığı merak edilen Prostat, idrar yolunun açılmasını kontrol ederek idrarın boşalmasını kolaylaştırır. Prostat büyümesi yaşla birlikte sık görülen bir durumdur ve idrar yollarının tıkanmasına neden olabilir. Prostat büyümesi tedavi edilmezse ciddi idrar sorunlarına yol açabilir. Bu rahatsızlığı yaşayan insanlar Prostat İlaçları İsimleri Nelerdir? Sorusunu oldukça merak etmektedir. Özellikle Saw Palmetto, Pygeum ve Red Raspberry ilaçları tavsiye edilmektedir.

Reçetesiz Prostat İlacı

Prostat ağır ve riskli bir hastalık olduğunda doktor kontrolünde olunmalıdır. Dolayısıyla bu konuda Reçetesiz Prostat ilacı oldukça merak edilen konular arasındadır. Prostat hastalığı doktorun önereceği ilaçları reçeteye yazdığında alınması mümkündür.

Bu konuda reçetesiz prostat ilacı bulunmamaktadır. Bitkisel yöntemlerle prostat  hastalığını yenebilecek etkili yöntemler bulunmaktadır. Fakat ilaç tedavisi olmadan prostat hastalığını yenmek mümkün değildir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Lipödem Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prostat büyümesi veya prostat iltihabı gibi prostat sağlık sorunları için eczanelerde satılan bazı ilaçlar şunlardır;

 • Alfuzosin

Alfuzosin genellikle idrar yolu sıkışıklığı (prostat için benign prostat hiperplazisi olarak bilinir) olan erkeklerde kullanılır. Bu durumda, prostat bezi büyür ve idrar yolunu tıkar, böylece idrar akışı azalır ve idrar yapma sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi olabilir. Alfuzosin, bu tür sıkışıklığı azaltarak idrar akışını iyileştirir.

 • Doxazosin

Doxazosin, bir türden (alfa-1 adrenerjik antagonist) ilaçtır ve genellikle yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve prostat büyümesi (hiperplazi) gibi sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılır. Doxazosin, yüksek tansiyonun neden olduğu kan damarlarının genişlemesine neden olarak, kan basıncını düşürür ve prostat büyümesinin neden olduğu idrar akışının azalmasını önler.

 • Tamsulosin
 • Finasterid

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları ile ilgili videoyu izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın