Ana Sayfa - Kullananlar - Met Kullananlar Yorumları – Çaresiz İtiraflar!

Met Kullananlar Yorumları – Çaresiz İtiraflar!

Met kullananlar yorumları, bu zehrin ne büyük facialara yol açabildiğini gözler önüne sermektedir. İsmini daha önce hiç duymayanlar, ‘met’ deyince bir ilaç veya takviye zannedebilir. Ancak met, bağımlılık yapan bir uyuşturucu çeşididir. ‘Metamfetamin’ olarak da bilinir. Oldukça tehlikeli olan bu maddeyi kullananlar neler demiş bir göz atalım. Çok çarpıcı ifadeler bulunuyor!

Met (Metamfetamin) Nedir?

Toplumda; ‘ateş buz’, ‘kristal’, ‘metin amca’ gibi isimlerle de tanınan uyuşturucu maddedir. Sentetik bir uyuşturucu olan met, merkezî sinir sisteminde tahribata neden olur. Bağımlılık etkisi çok hızlı ve güçlüdür.

Yapı açısından, farklı bir uyarıcı madde olan amfetamin ile benzerlik gösterir. Fakat metamfetamin, beyinde çok daha yıkıcı etkilere yol açmaktadır. Damar, ağız veya burun yoluyla kullanılmaktadır.

Metamfetamin (Met) Zararları Nelerdir?

Vücuda girdikten sonra etkisini 8-24 saat sürdürebilen metamfetamin, ânî enerji artışına ve uzun süreli uykusuzluğa neden olmaktadır. Ayrıca Met kullananlar yorumları bu maddenin çok ciddi zararlarını ortaya koymaktadır.

Özellikle Met kullanımının zararları şöyle sıralanabilir:

 1. Kolayca bağımlılık yapar.
 2. Bırakılması çok zordur.
 3. Kalp krizi riskini tetikler.
 4. Vücut direncini düşürür. Bağışıklık sistemini zayıflatarak Coronavirüs başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarır.
 5. Enerji seviyesinde ânî yükselme, özgüven artışı gibi geçici etkileri var ise de, bunların geri çekilmesi fazla zaman almaz. Geri çekilme, kişiyi yeniden met kullanmaya sevk eder. Bu döngü böyle sürüp gider ve kişi her gün daha da fazla batağa sürükleyebilir.
 6. Vücut, metamfetamin içerisinde bulunan toksinleri parçalayamadığı için uzun süreli kullanım böbrekleri hasara uğratır.
 7. Aşırı kaşıntı oluşturarak cilt yaralarını beraberinde getirir.
 8. Diş eti rahatsızlıklarına neden olur. Bu durum, ‘meth ağzı’ diye de bilinir. Temel belirtileri şöyledir: Çene ağrısı, baş ağrıları, yutma güçlüğü, çene kilitlenmeleri vb.
 9. Tansiyonu ve felç riskini yükseltir.
 10. Sinirlilik, huzursuzluk, yoğun kaygı ve kuşku, panik atak ve depresyon gibi problemlere sebebiyet verir.
 11. İştahsızlık yapar.
 12. Öfke nöbetlerine, saldırgan davranışlara yol açar.

İlginizi Çekebilir: Diprospan İğne Kullananlar Yorumları

Met Yan Etkileri Nelerdir Başka? Met Kullanmak Nelere Yol Açar?

Yukarıdaki zararlarının yanı sıra, met kullananlar yorumları ile şunlara rastladıklarını bildirmişlerdir:

 1. Obsesif düşünceler,
 2. Uykuya düşkünlük,
 3. Kilo kaybı,
 4. Psikoz atakları,
 5. Dişlerde lekelenme, çürük, kırık,
 6. Ağız Kuruluğu,
 7. Hızlı göz hareketleri, göz bebeklerinde büyüme,
 8. Yaşlanma belirtileri,
 9. Saç dökülmesi,
 10. Gürültüye karşı aşırı hassasiyet,
 11. Baş dönmesi,
 12. Paranoya,
 13. Şiddetli titreme.

Önerilen İçerik: Reiki Yaptıranların Yorumları

Met Kullananlar Yorumları

Met Kullananlar Yorumları
Met Kullananlar Yorumları

Bunları, herkese uyarı ve ibret olsun diye paylaşmak istedik. Bakın Met Kullananlar Yorumları bu maddenin tehlikelerini nasıl gözler önüne seriyor:

 1. Ben üç yıl Met kullandım. Bırakabilmek için senelerce tedavi gördüm. Bir kez başladınız mı bırakamıyorsunuz. İrade işi falan diyorlar ama ilgisi yok. Beyninizi ele geçiriyor bu lânet şey. Tedavi almadan kurtulmanız mümkün değil yani.
 2. İlk kez kullandım. İki gündür ne yemek yiyebiliyorum, ne de uyuyabiliyorum. Bunu çıkaranın, dağıtanın, vesile olanın Allah bin türlü belâsını versin.
 3. Gençlerin çoğu özentilik yüzünden bulaşıyor bu uyuşturucuya. Sonra da hayatları kayıyor. Çok üzülüyorum bir anne olarak. Benim oğlumun bir arkadaşı da başlamıştı. Neşe dolu, gayet aktif bir çocukken şimdi yaşayan ölü gibi geziyor ortalıkta.
 4. Hayatımı kâbusa çeviren bir uyuşturucudur kendisi. Bunun yerine çamaşır suyu, tuz ruhu falan için, daha az zarar görürsünüz. Tevbe tevbe.
 5. Met içen kişi kendini başlangıçta çok iyi hissediyor. Buna ‘öfori’ diyoruz. Fakat sonra uyuşturucunun etkisi geçince dibe çakılıyor bir anda. Tekrar kullanmak istiyor. Bu kısır döngü böyle devam ediyor. Kurtul, kurtulabilirsen.
 6. Kafamın içerisinde sürekli fısır fısır sesler duyuyordum. Birileri beni arıyordu, beni takip ediyordu. Beynimin içinde arılar vızıldıyordu sanki. Uykunun U’suna hasret kalmışım zaten. Sesler susmuyor ki uyuyayım? Bu, Met denen iblis işinin bana yaptıklarından sadece biri.
 7. Ben birkaç ay kullandım, o yüzden bırakmam çok zor olmadı. Ama o birkaç ay bile bana asırlar gibi geldi. Yutkunma problemi, ağızda kuruluk, cilt yaraları falan; onlar diğer yan etkilerin yanında çok masum kalıyor.

Met Kullanıcı Yorumları

Met Kullanıcı Yorumları incelendiğinde hepsinin bu maddeden kurtulmak için –deyim yerindeyse- feryat ettiğini, yardım istediklerini görebiliyoruz. Zira sebep olduğu yan etkiler ve bırakmaya çalışanlarda görülen yoksunluk belirtileri son derece ağırdır.

İşte o yorumlardan birkaç tanesi:

 1. Uzun süre kullananlar geri dönülmez beyin hasarıyla karşı karşıya kalıyor. Ben bunun yüzünden kronik psikoz geçirdim. O dönemlerimi hatırlamak bile istemiyorum. Dünyada Cehennem hayatı yaşadım.
 2. Cildimi, iç organlarımı, ağzımın içine varana kadar her yerimi mahvetti bu illet.
 3. Beyni etkileyen bazı maddeleri kontrolsüz şekilde çoğaltıyor. Bu nedenle bağımlılık yapması çok kolay, bırakması ölüm gibi.
 4. Ben klinikte çalışıyorum. Met kullanıcısı bir hastaya denk geldim. Dişleri öyle kötüydü ki anlatamam. Kim bilir vücudu, beyni ne haldedir.

Kristal uyuşturucu kullananların yorumları bunlarla sınırlı değil. Bakın başka neler söylüyorlar:

 • Met ‘bağımlılılık’ yapmıyor. Sizi, ‘kölesi hâline getiriyor.’
 • Kafamı duvarlara vurmak istiyordum ben bunu kullanırken. Sanki beynimde bir yılan sürüsü var gibiydi. Kafamın içini bir şeyler kemiriyordu sanki.
 • Yoğun bakımda yattım, komalık oldum Met kullandığım dönemde.

Ateş Buz Kullananların Yorumları

Ateş Buz Kullananların Yorumları
Ateş Buz Kullananların Yorumları

Aslında biraz önce paylaştığımız yorumlar bu maddenin kötülüğünü anlatmaya yeter. Fakat ateş buz kullananlar yorumları çok fazla. Biz de daha etkili bir îkaz olsun düşüncesiyle birkaçını daha paylaşmak istiyoruz:

 1. Met kullandığım dönemde saçlarım oluk oluk dökülüyordu. Perukla geziyordum. Kemoterapi alıyor gibiydim, o derece.
 2. İğne ipliğe döndüm bunun yüzünden. Ruh hâlimi söylemiyorum bile. Sadece nefes alıyorum, o kadar. Yaşam enerjisi nâmına gram bir şey kalmadı.
 3. Arkadaşımın kardeşi met kullanıyormuş. Evdekilere hep şiddet uyguladığını, bazen çok saldırganlaştığını anlattı. Annesine-babasına ağza alınmayacak küfürler ettiğini, dövdüğünü, bıçak çektiğini söyledi. İnsanları böyle zehirleyenler gün yüzü görmesin her iki dünyada.
 4. Bu madde vücutta dopamin ve adrenalin salgılıyor. Bağımlılık yapması o yüzden. Aslında kişi kendini aşırı coşkun hissediyor, içi içine sığmıyor. Konsantrasyonu, enerjisi yükseliyor. Ama hepsi fos. Hani balonu çok şişirisiniz, şişirirsiniz… Sonunda patlar ya. Bu da öyle bir şey.

Met Bağımlılığı Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavide ilaçlara ve psikoterapi yöntemlerine başvurulmaktadır. Söz konusu uygulamalar kombine edilerek gerçekleştirilmektedir. Psikolog ve psikiyatrist desteği bir araya gelmekte, bu sayede kişinin düşünce ve davranış yapısını değiştirmek, irade kontrolü kazandırmayı öğretmek amaçlanmaktadır. İlaçlar ise beyin kimyasına etki ederek bağımlılığın giderilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Met Bağımlılık Tedavisi

Met kullanıcı yorumları dikkate alındığında bırakmanın oldukça zor olduğunu görebiliyoruz. Uyuşturucuyu Bırakma Hattı’nı (Alo 191) arayarak bu konuda ayrıntılı bilgi edinebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Ayrıca bağımlılık tedavisinde kişiyi sosyal bakımdan desteklemek, motive etmek çok önemlidir. Bu nedenle bağımlı kişi yalnız bırakılmamalı, çeşitli aktivitelerle meşgul olmasına yardım edilmelidir.

Metamfetamin Neden Uyutmaz?

Bu tarz uyuşturucular oldukça tehlikelidir. Çünkü sürekli beyninizde bir şeyler düşünmenize sebep olurlar. Sizi depresif bir hale sürüklerler. O yüzden met kullandığınızda uyumakta güçlük çekersiniz. Met kullanıcı yorumları da bu söylediğimi destekler niteliktedir. İşte örnek

Kafamın içerisinde sürekli fısır fısır sesler duyuyordum. Birileri beni arıyordu, beni takip ediyordu. Beynimin içinde arılar vızıldıyordu sanki. Uykunun U’suna hasret kalmışım zaten. Sesler susmuyor ki uyuyayım? Bu, Met denen iblis işinin bana yaptıklarından sadece biri.

Met Kullananlar Yorumları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yukarıda, Met kullananlar yorumları ve uzmanların görüşlerini bir araya getirerek bu madde ile ilgili önemli bilgiler paylaştık. Umarız bu zehir ile hiç tanışmamış olanlar hayatı boyunca uzak kalır. Başlamış olanlar ise en kısa zamanda kurtulur…

Yazımızı en çok merak edilen bazı soruları kısa kısa cevaplayarak bitiriyoruz:

Metamfetamin ile alakalı bilgilendirici videoya aşağıdan erişebilirsiniz:

YouTube video

Met Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca dilerseniz Sağlıklı Bireyler bağlantısından ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın