Ana Sayfa - Kadın - Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Botoks sonrası yapılmaması gerekenler uygulamanın sonuçlarını daha iyi şekilde gösterebilmesi açısından önem taşıyor. Güzel görünmek için yapacağınız estetik dokunuşlar sonrasında doktorunuz tarafından verilecek tavsiyelere dikkat etmelisiniz.

Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenlere Dikkat Etmek

Çoğunlukla botoks yaptırmak ile sonrasındaki dikkat edileceklere özen göstermemek gözden kaçabilir. Fakat botoksun zararlarına maruz kalmamak ve etkili bir uygulama sürecini tamamlamak için belirli noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Estetik uygulamalar arasında en popüler yöntemlerden olan botoks, etkisini göstermesi için sonrasındaki süreçte dikkat ve özen istiyor. Bu noktalara dikkat etmek olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmamak adına önem taşıyor.

Botoks Sonrası Yüz Egzersizi

Uygulama sonrasında yapılmaması gerekenler arasında yüz egzersizi yer alıyor. En az 24 saat boyunca yüzünüzü zorlayacak egzersizlerden kaçınmalısınız. Genel olarak ise spor salonu veya yüzme gibi aktivitelerden de kaçınmanız yararlı olacaktır.

Botoks Yapılmış Bölgeye Masaj Yapmak

Botoks yapılan bölgeye masaj yapmanız halinde botoks enjeksiyonunun etkisini azaltabilirsiniz. Enjeksiyon yapılmış bölgeye dokunmak ve rahatlamak için masaj gibi yöntemler isteyebilirsiniz. Fakat bu durumdan kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Botoks, masaj hareketleri ile yüzünüzde yer değiştirebilir. Bu durum ise istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalmanıza yol açabilir.

Botoks Sonrasında Yüzüstü Yatmak

Botoks sonrasında yüzüstü yatmak da yine botoksun yüzünüzde yer değiştirmesine yol açacaktır. Özellikle uygulama sonrasındaki saatlerde kesinlikle yüz üstü yatmaktan kaçınmanız gerekiyor. Akşam da yine yüzüstü yatmamaya dikkat etmelisiniz.

Botoks Sonrasında Alkol Tüketimi

Botoks sonrasında morluk görülmesinin en yaygın nedeni alkol tüketimidir. Morarma dışında benzeri botoks etkilerinden de kurtulmak için en az 24 saat boyunca alkol almaktan kaçınmalısınız. Aynı şekilde uygulama öncesinde de alkol kullanmamalısınız.

Yüz Yıkama ve Duş

Botoks yapılmış olan bölgeye genel olarak 6 saat boyunca su değdirmemek iyi bir seçim olacaktır. Bu süre geçtikten sonra uygulama yapılmış olan bölgeyi nazik hareketler ile su ve sabun ile yıkayabilirsiniz. Botoks yapılan bölgeye aşırı sıcak da iyi gelmeyeceği için banyo, hamam, duş gibi durumlardan da en az 12 saat boyunca uzak durmalısınız.

Sık Sorulan Sorular

Botoks kötü olursa ne yapmak gerekir?

Botoks nadir olarak kötü bir görünüm verebilir. Bu durumu düzeltmek için tekrar botoks yaptırmanız gerekebilir.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın