Ana Sayfa - Kullananlar - Hamileyken Masaj Aleti Kullanılır mı?

Hamileyken Masaj Aleti Kullanılır mı?

Hamileyken Masaj Aleti Kullanılır mı? Yazımız ile karşınızdayız. Kadınlar hamile oldukları dönemde en çok merak ettikleri şeylerden birisi olan hamilelikte titreşimli masaj aleti zararları konusu ile karşınızdayız. Yazımızda hemen hemen her türlü detaydan bahsediyor olacağız. Bunun gibi çeşitli içeriklerimize kullananlar kategorimizden erişebilirsiniz.

Hamilelikte Titreşimli Masaj Aleti Zararları

Hamilelikte Titreşimli Masaj Aleti Zararları
Hamilelikte Titreşimli Masaj Aleti Zararları

Hamileliğiniz sırasında elektrikli masaj koltuğu kullanmaktan endişe ediyorsanız, istediğiniz zaman atlayabilirsiniz. Bazı insanlar bunu özellikle ilk üç aylık dönemde ve hamileliğin son 4 haftasında rahatsız edici bulabilmektedir. Ek olarak, aşağıdakiler gibi başka nedenlerle hamilelik sırasında masaj koltuğundan kaçınmak isteyebilirsiniz. İşte Hamilelikte Titreşimli Masaj Aleti Zararları:

  • Sabah rahatsızlığı. Şiddetli sabah bulantınız varsa, tüm bu itişip kakışlar midenizi bulandırabilmektedir.
  • Siyatik. Siyatikiniz varsa, masaj yaptırmanın iyi bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak zaten hassas veya aşırı çalışan sinirleri ve kasları tahriş ederek daha fazla ağrıyı tetikleyebilmektedir.
  • Sırt ağrısı. Aynı prensip bel ağrısı için de geçerlidir. Hamilelikte sırt ağrısı yanıltıcı olabilmektedir. Ayrıca bölgeyi daha da tahriş edebilirsiniz.
  • Titreşim bebeğinize zarar verebilmektedir..
  • Akupresür basınç noktaları erken doğumu tetikleyebilmektedir.
  • Sandalyenin ısıtma özelliği varsa aşırı ısınabilir ve bu da bebeğinize zarar verebilmektedir.

Titreşimli Masaj Aleti Gebeye Zararlı mı?

Elektrikli masaj koltuğu sadece bir sandalyedir ve hamileyken her zaman bunlara oturursunuz, bu yüzden büyük meselenin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hamilelik sırasında elektrikli masaj koltuğu kullanmayla ilgili üç ana endişe var:

Titreşimli Masaj Aleti Gebeye Zararlı mı? İle alakalı Austin Bölge Kliniği’nden OB-GYN’den Dr. Romy Ghosh, “Bir masaj koltuğunun düşük veya erken doğuma yol açabileceğine dair iddialar olsa da, bunun doğru olduğuna dair bir kanıt yok” diyor. “Amacına uygun olarak kullanılan masaj koltukları genellikle hamileyken güvenlidir.”

Her bir potansiyel endişeye daha yakından bakalım:

  • Titreşim. Bir masaj koltuğundan aldığınız titreşim genellikle herhangi bir zarar verecek kadar şiddetli değildir. Ve en yüksek ayarda olsa bile, oturma pozisyonunda olduğunuz için göbeğiniz için herhangi bir risk yoktur.
  • Akupresür. Aynı şekilde, bu sandalyelere uygulanan baskı, doğumu tetikleyecek kadar yoğun değildir. Aslında, akupresür doğum noktaları, bir masaj koltuğundan alacağınız türden değil, sabit bir baskı gerektirir.
  • Sıcaklık. Masaj koltuğundan gelen ısı muhtemelen oldukça hafif olacak olsa da, hamilelik sırasında aşırı ısınmaya dikkat etmek her zaman iyi bir fikirdir. Hamileyken vücut ısınızı çok fazla yükseltmek tehlikelidir. Bu yüzden jakuziler, saunalar ve sıcak yoga gibi şeyler önerilmemektedir.

Genel olarak, bir masaj koltuğunu uygun şekilde kullanmak hamile bir kişi için fazla risk oluşturmaz.

Hamilelikte Elektrikli Masaj Aleti Kullanılır mı?

Elektrikli masaj koltuklarının hamilelik sırasında güvenli olduğunu kimse kesin olarak bilmiyor, ancak güvenli olmadıklarına dair bir kanıt da yok. Sadece güvende olmak için herhangi bir ısı ve masaj ayarını düşük tutabilirsiniz – ancak genel olarak, yüksek riskli veya karmaşık bir hamileliğiniz yoksa, bir masaj koltuğunun bir endişe olması muhtemel değildir.

Bir masaj koltuğundan gelen bir rahatlamaya ihtiyacınız varsa ancak bir tanesine ulaşamıyorsanız, bir sağlık uzmanıyla lisanslı bir terapistle düzenli bir masaj hakkında konuşun. Ayrıca, Hamilelikte Elektrikli Masaj Aleti Kullanılır mı? İle alakalı çeşitli çözümler ise küvete girme, fizik tedavi, evde tedaviler ve hamilelik için güvenli OTC ağrı kesiciler kullanma gibi hamilelik ağrılarınızı tedavi etmenin diğer yollarını da tartışabilirsiniz.

Hamilelikte Masaj Aleti Kullanılır mı?

Hamilelikte Masaj Aleti Kullanılır mı
Hamilelikte Masaj Aleti Kullanılır mı

Öncelikle kısa bir cevap arıyorsanız, Hamilelikte Masaj Aleti Kullanılır mı? Sorusunun cevabı evettir. Ayrıca uzmanlar bu konu ile alakalı şu şekilde bir bilgi vermişlerdir. Hamilelikte elektronik cihaz kullanımları herhangi bir tehlike içermiyor. O nedenle tedbiri elden bırakmadan kullanılabilmektedir.

Hamilelikte Titreşimli Masaj Aleti Zararları ile alakalı sıkça sorulan sorular ve yanıtları aşağıda sizlerle:

Titreşimli Masaj Aleti Gebeye Zararlı mı? Alakalı detaylı bir videoyu da sizinle paylaşalım:

YouTube video

Hamileyken Masaj Aleti Kullanılır mı? Yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca Sağlıklı Bireyler bağlantısından da dilerseniz ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın