Ana Sayfa - Hastalıklar - Anksiyete Bozukluğu Yendim! – Gerçek Anksiyete Yorumları!

Anksiyete Bozukluğu Yendim! – Gerçek Anksiyete Yorumları!

Anksiyete Bozukluğu Yendim tarzında araştırmalar yaptığınızda olumlu yorumlarla karşılaşacağınız milyonlarca kişi vardır. Öncelikle Anksiyete hastalığının ne olduğundan bahsederek sizi bilgilendirmek istiyoruz. Kaygı ve stres bozukluğu yaşamanız durumunda Anksiyete hastalığından şüphelenebilirsiniz.

Ayrıca bu hastalık hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler Anksiyete Bozukluğu Yendim konusunda araştırmalar yaparak olumlu sonuçlarla karşılaşabileceklerini söylemek istiyoruz. Günlük yaşamınızda, ikili ilişkilerinizde veya sosyal ortamlarda çevresel etmenler sayesinde her yerde çıkabilen bu kaygı bozukluğu durumu fiziksel belirtiler nedeniyle ortaya çıkabilir.

Anksiyete bozukluğunun önlemi alınmadığında fiziksel olarak belirtiler gösterebilir. Bu yüzden ileri seviyeye ulaşmadan bu hastalığı yenmek için psikiyatrist yardımıyla üstesinden gelebilirsiniz. Bu hastalık tedavi edilmediğinde ise; genellikle depresyona kadar farklı alanlara yayılma gösterme riski oldukça yüksektir.

Sizin de Anksiyete’yi tamamen yenmeyi başardıysanız yaşadığınız deneyimleri yorum kısmına yazabilirsiniz.

Anksiyete Yaşayanlar Anlatıyor başlığımız altına yorumunuzu ekleyeceğiz.

Anksiyete ve Yeme Bozukluğu Nedir? ❗️

Yeme bozuklukları da genellikle anksiyete bozuklukları ile birlikte görülür. Anksiyete bozukluğu olanlar için, birlikte ortaya çıkan bir yeme bozukluğu semptomlarını daha da kötüleştirebilir ve iyileşmeyi daha zor hale getirebilir. Her iki bozukluk için de tedavi olmak şarttır.

Anksiyete ve Yeme Bozukluğu yaşayan kişi yeme davranışında, gıda alımının aşırı derecede azaltılması veya aşırı derecede aşırı yeme veya aşırı sıkıntı veya vücut ağırlığı veya şekli hakkında endişe duyma gibi ciddi rahatsızlıklar yaşadığında yeme bozukluğu vardır. Yeme bozukluğu olan bir kişi, yaşamı tehdit eden ve hatta ölümcül sonuçlara yol açabilecek şekilde diyet yapabilir, egzersiz yapabilir veya aşırı yemek yiyebilir.

Önerilen İçerik: Rektum Kanseri Ameliyatı Olanların Yorumları

Anksiyete Belirtileri

Psikolojik problem kapsamında görülen Anksiyete hastalığının diğer adı kaygı bozukluğudur. Bu yüzden günlük yaşamda insanların karşılaştığı bazı stres ve kaygı durumları oldukça normaldir. Çünkü herhangi bir olay karşısında üzülebilir, sinirlenebilir veya kaygılı olabiliriz.

 Tek farkı kaygı duymanın dozudur. Eğer aşırı bir şekilde kaygı veya sinir duyularımız harekete geçiyorsa, o zaman psikolojik rahatsızlık boyutunda hastalık olarak düşünebiliriz. Ayrıca Anksiyete belirtileri içerisinde; yoğun olarak yaşanılan panik, korku ve endişe duyguları vardır.

Ayrıca kişinin normal dozundan fazla kaygı ve endişe duyması Anksiyete başlangıcı olarak düşünülmelidir.  Panik atak sorunuyla kendini gösteren bu hastalık, aynı zamanda çocukluk döneminde başlar.

Genellikle Anksiyete bozukluğu kendi içerisinde bölümlere ve gruplara ayrılmaktadır. Ayrılık kaygı bozukluğu, Sosyal kaygı bozukluğu ve spesifik kaygı bozukluğu gibi bir çok seçenekleri vardır. Dolayısıyla Anksiyete hastalığı olan kişiler tıbbi yardım sayesinde bu hastalığı atlatabilme oranları oldukça yüksektir.

Önerilen İçerik: Reiki Yaptıranların Yorumları

Anksiyeteden Tamamen Kurtuldum Diyenler Ne Yaptı?

Bu hastalığa sahip olan kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında Anksiyete hastalığını yenmek için ne yapmalı? Sorusudur. Anksiyeteden Tamamen Kurtuldum demek için bunları yapmanız gerekmektedir. Öncelikle hastalığın ani bir şekilde sizi rahatsız etmeye başladığını fark ettiğiniz anda ilk gördüğünüz nesnelerin isimlerini sesli olarak söylemeye başlayın.

Bunun amacı sizi anlık olarak kaygılandıran durumlardan uzaklaşmanızı sağlamak ve rahatlatmaktır. Ayrıca panik atak sırasında ayağa kalkıp, vücudunuzu dik bir şekilde tutmaya özen gösterin. Bu durum sizin kendinize güvenmenizi, sıkıntıya yol açacak bir sorun olmadığını ve kontrolün sizde olduğunu hatırlamanızı sağlayacaktır.

Gelecekle ilgili kaygılanıp soru işaretleri sizi rahat bırakmıyorsa içinde bulunduğunuz an’a dikkatinizi vermeye çalışın. Şimdiki an’a odaklandığınızda gelecek kaygı ve korkularınızı unutacaksınız. En önemli yapmanız gereken şey ise; nefes egzersizleridir. Derin nefes alıp vermek sizin sakinleşmenizi ve kendinize gelmenizi kolaylaştıracaktır.

Kendinizi sevdiğiniz ve ilginizi çeken şeylerle meşgul etmeniz kaygılanmanızı azaltacaktır. Düşüncelerinizin sürekli yoğun ve meşgul olmasını sağladığınızda kaygı ve stres konusunda endişelerinizin azaldığını göreceksiniz.

Anksiyete Bozukluğu Olanların Yorumları

Anksiyete Bozukluğu Olanların Yorumları
Anksiyete Bozukluğu Olanların Yorumları

Aşağıda ünlü forum sitelerinden aldığımız gerçekten anksiyete sorununu atlatmış kişilerin Anksiyete Bozukluğu Olanların Yorumlarını paylaşacağız. Fakat bunların kişilerin kendi özel deneyimi olduğunu unutmayınız. Her anksiyete yaşayanların aynı durumu yaşayacak hali yoktur. Doktorunuz belirlediği yöntemle tedavi olmak en mantıklısıdır:

  •  Travma sonrası stres bozukluğu yaşadım. Sürekli gelecek kaygısı ve endişe yaşıyordum
  • Kaygı, kötü bir şey olacakmış endişesi, tedirginlik, evham duyguları peşimden ayrılmıyor. Tedaviye başladım umarım yakında iyi olacağım
  • Uykuyu uyku olmaktan çıkaran; huzuru yok eden, hayattan tat almayı bıraktıran bir hastalıktır.
  • Anksiyete Bozukluğu Yendim diyenler arasına ben de katıldım. Kesinlikle erkenden tedavi edilmesi gereken bir hastalık. Böyle sorunlarınız varsa doktor gözükmenizi öneriyorum.

Anksiyete Yaşayanlar Anlatıyor

Anksiyete Yaşayanlar uzun süreli stres, kaygı, panik ve endişe hissettiklerini belirtmişlerdir. Bu durumu kontrol altına almak için oldukça çabalamışlardır. Ancak kısa süreli çözümler bulamamışlardır. Anksiyete belirtileri arasında yaşadıkları panik atak, korku, uyku sorunu ve terleme gibi sorunlara da yol açmıştır. Anksiyete Yaşayanlar Anlatıyor ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazlasına erişebilirsiniz:

YouTube video

Anksiyete Kalıcı Olarak Geçer mi?

İnsanların kaygı bozukluğu hakkında merak ettiği sorular arasında Anksiyete kalıcı olarak geçer mi? tarzında sorulardır. Anksiyete hastalığı doktor kontrolünde düzenli bir şekilde ilerlendiğinde kalıcı olarak geçmektedir. Bunun için en önemlisi kişinin bu konuda karalı ve istikrarlı olmasıdır. Anksiyete hastalığı ömür boyu sürmeyen bir rahatsızlıktır.

Kişinin düşüncelerinin değişmesi, ve psikiyatrist yardımıyla hayata pozitif bakması amaçlanarak tedavi uygulanır. Başarılı olunması durumunda bu hastalığı yenmek %98 mümkündür. Bunun dışında anksiyete hastalığı tedavi yöntemleri arasında; bilişsel davranışçı terapisi, konuşma terapisi veya ilaç tedavileri yer almaktadır. Kişinin kaygı bozukluğu seviyesine göre tedavi şekli belirlenmektedir.

Anksiyete hastalığı tedavi edilmediğinde, kişinin depresyon, bunalım ve şizofreni gibi ağır psikolojik rahatsızlıklarıyla karşılaşabileceğini söylemek istiyoruz. Bu hastalık ölümcül olmasa da, insanların psikolojik sorunlarıyla ortaya çıkan ve fiziksel belirtilerle ileri giden önemli rahatsızlıklardan biridir.

Anksiyete Bozukluğu Olanların Yorumları incelendiğinde insanlar bazı soruları merak etmektedir. O sorulara yanıt verdik. Sizin de sorularınız varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer hastalıklar ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Dr. Hande Bulut

Dr. Hande Bulut

Hastalıkları tedavi etme konusunda oldukça başarılı olan Hande Bulut Hocamız, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Doktorasını ise yine Hacettepe üniversitesinde yapmıştır. 10 yılı aşkın tecrübesi ile binlerce hastayı tedavi etmiştir. Hastalıklar kategorimizin de baş yazarıdır.
Yorum yapın