Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Çok Pratik Buhar Banyosu Tarifi

Çok Pratik Buhar Banyosu Tarifi

Güzel ve parlayan bir cilde sahip olamanın tek şartı olan cilt temizliği üzerine yeni ve kolay bir cilt bakım önerisi sunuyoruz.

Pratik buhar banyosu ile cildin hemen alt kısmında bulunan yağlı dokuda biriken toksinlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Pırıl pırıl ve adeta ipek gibi bir görünüme sahip bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Cildimizde ortaya çıkan ufak bir sivilce ya da kızarıklık moralimizi alt üst eder. Cildimizin temiz ve parlak olması biz kadınlar için en önemli unsurlardan bir tanesidir.

En Kolay Basit ve Pratik Buhar Banyosu Tarifi

En Kolay Basit ve Pratik Buhar Banyosu Tarifi

Daha çok yaz mevsiminde cildimizdeki sivilce ve akneler ortadan kaybolur. Fakat ardından gelen sonbahar-kış mevsimleri ile sivilce ve akneler oldukça rahatsız edecek şekilde belirmeye başlarlar. Sivilce ve aknesiz bir cildin ilk şartı ise derinlemesine ve sürekli temizlik…
Bizden bir tavsiye , cilt temizliğini kesinlikle ihmal etmeyin! Cildimiz haftada 2-3 kez, tüm yağ kalıntılarını temizleyecek bir maskeye ihtiyaç duyar.

Maske seçiminde dikkat etmeniz gereken husus ise hem derinlemesine temizleyen, hem de cildi yumuşatan ve nemlendiren bir maske olmasıdır.

Buhardan Yararlanarak Güzelleşin!

Bununla birlikte buhar banyosu sonrasında özel yağlarla uygulama yaparsanız buhardan etkileyici detoks etkisi yakalamış olursunuz. Vücuttaki toksinleri atmaya yarayan buhar banyosu ciltteki gözenekleri de açmaya yardımcı olur. Gözenekleri açılan bir cilt ise her zaman ışıl ışıl parlar, duru ve taze bir görünüme sahip olur.
Buhar banyosu sayesinde cildinizdeki ölü deri hücreleri yumuşar ayrıca siyah nokta oluşumunu da engeller. Daha önce oluşmuş olan siyah noktalarında kurtarıcısı olur. Buhar banyosunun bir diğer özelliği de yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırması.

Cilt için oldukça önemli olan buhar banyosu parlak ve canlı bir görünüm için atılması gereken en gerekli adımdır. Sizlerde bu oldukça etkili buhar banyosunu evinizde uygulamak ister misiniz? buhar banyosu tarifini gelin birlikte inceleyelim.

Yüz için Buhar Banyosu Tarifi

Yüz için Buhar Banyosu Tarifi
* Malzemeler:
Su,
biberiye yağı,
gül suyu,
havlu.
Hazırlanış ve Uygulama: Bir tencere içerisinde suyu kaynatın. İçine 1 tatlı kaşığı biberiye yağı ekleyin. Bu karışımı geniş bir kaba alın ve bir havlu yardımı ile yüzünüzü buhara yaklaştırın.
Havluyu kafanıza örtün ve 10 ile 15 dakika arası buharın cildiniz ile temas etmesini sağlayın. Bu aşamada gözlerinizi kapatmanız da fayda var.

Süre dolduğunda ve buhar banyosu bittiğinde teniniz tamamen yumuşayacak ve hassaslaşacaktır. Buhar banyosu sonunda cildinize gül suyu uygulayın.

Son olarak da yine evinizde hazırlayabileceğiniz cildi nemlendiren ve rahatlama etkisi olan bal maskesi ile bakımınızı tamamlayın.

Nemlendirici Bal Maskesi
* Malzemeler:
1-5 yemek kaşığı çiçek balı,
1 kapsül E vitamini,
1 çay kaşığı avokado yağı.

Hazırlanış ve Uygulanışı: Bal ve avokado yağı ile bir karışım elde edin. E vitaminini de içine kırarak ekleyin.

Temiz ve buhar banyosu uygulamasından çıkmış olan cildinize sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu tarifleri uyguladığınızda Parlak ve canlı bir cilde sahip olacak ve sonuç karşısında çok şaşıracaksınız.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın