Ana Sayfa - Genel Sağlık - Zeytinyağı İle Bronzlaşmak Mümkün Mü? – Evet!

Zeytinyağı İle Bronzlaşmak Mümkün Mü? – Evet!

Zeytinyağı İle Bronzlaşmak Mümkün mü? Yazımız ile karşınızdayız. Günümüzde özellikle yaz tatillerinde bronzlaşmak çok önemlidir. Özellikle de kadınların en çok dikkat ettikleri şeylerden birisi de bronzlaşmaktır. Fakat çeşitli kremler kullanmak yerine Zeytinyağı İle Bronzlaşmak Mümkün mü? Bu sorunun cevabını uzmanlardan yardım alarak yanıtlayacağız. Ayrıca Genel sağlık kategorimizdeki diğer yazılarımızı da incelemeyi unutmayın.

Zeytinyağı Bronzlaştırır mı?

Zeytinyağı Bronzlaştırır mı
Zeytinyağı Bronzlaştırır mı

Günümüzde artık güneş kremleri çok pahalı hale geldi. O yüzden insanlar farklı yöntemler aramaktadırlar. Özellikle de tatile gittiğinizde bronzlaşmadığınızda arkadaşlarınız tarafından alay konusu olmak istemiyorsanız bir de zeytinyağı metodunu deneyebilirsiniz. Şimdi soracaksınız Zeytinyağı Bronzlaştırır mı? Sorusunun cevabı evet, birçok farklı karışımla hatta direkt hakiki zeytinyağı ile bronzlaşmak mümkündür.

Ayrıca dilerseniz kavitasyon yaptıranların yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Güneşlenmek

Kadınların çok merak ettiği Zeytinyağı ile Güneşlenmek gerçek mi sorusunun cevabı evet gerçektir. Özellikle televizyon programlarında ve arkadaşlar arasında sıklıkla adını duyduğumuz bu yöntem için aşağıda bazı malzemelere yer verdik. Deniz kenarına gidip zeytinyağı sürüp güneşlenmek her ne kadar komik gelse de uygulanan bir yöntemdir. Aşağıda malzemelere ve yöntemine yer verdik:

 • 5 damla iyot
 • 1 çay kaşığı. havuç suyu
 • 5 oz. zeytin yağı

Ayrıca bu malzemeler ile nasıl uygulayacağınızı da aşağıda belirttik:

 • Losyonu oluşturmak için tüm malzemeleri karıştırın.
 • Cildinize uygulayın ve karışımın ıslanmasına izin verin.

Bronzlaşmanın güvenli bir yolu yoktur ve cilde topikal olarak zeytinyağı uygulamanın cilt kanseri, yaşlanma ve yanma gibi güneş hasarı risklerini azaltmaya yardımcı olduğuna dair kanıt yoktur.

Bronzlaşmak İçin Zeytinyağı Kullanılır mı?

Evet hemen hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir ki bronzlaştıran kremlerin de bazıları zeytinyağı özlüdür. Çünkü böyle bir etkisi mevcuttur. Aşağıda sizin için bir kür paylaştık, bunu tatile gittiğinizde ve güneşlenirken uygularsanız bronzlaşabilirsiniz. İşte malzemeler:

 • 1 fincan taze kahve telvesi
 • 1 su bardağı sızma zeytinyağı

Malzemeleri temin ettiyseniz, şimdi de yapılışına geçelim:

 • Malzemeleri bir kapta birleştirin.
 • Karışımı 5 ila 10 dakika bekletin.
 • Giysilerinizi çıkararak duşta durun ve karışımı cildinize birkaç dakika nazikçe ovalayın. Avuç içi lekelenmesini önlemek için plastik eldiven giyin.
 • Karışımı cildinizde 5-10 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın.
 • Hafif bir bronz ışıltı ve ipeksi pürüzsüzlükte bir cilt için haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

Uzmanlar, zeytinyağının daha hızlı bronzlaşmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor, ancak bu mutlaka iyi bir şey değil.

Ayrıca dilerseniz böbrek yemenin faydaları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Güneşlenmek Zararlı mıdır?

Güneşte ıslanırken diğer yağları kullanmanın popüler bir alternatifidir. Bazı insanlar buna yemin etse de uzmanlar, herhangi bir yağla bronzlaşmanın tehlikeli olduğu konusunda uyarıyorlar. Zeytinyağı İle Bronzlaşmak dışında herhangi bir yağ kullanmak cilt kanseri riskinizi artırır. SPF içermeyen herhangi bir yağ, güneş hasarına ve kansere karşı koruma sağlamaz.

Yine de bronzlaşacaksanız ve güneş kremi kullanmak istemiyorsanız, biraz SPF içeren bir bronzlaşma yağı kullanmak daha iyidir. Zeytinyağı Bronzlaştırır mı? Derseniz de evet bronzlaştırır. Ve bu bronzlaşma estetik açıdan hoş olsa da, ışıltı elde etmenin en sağlıklı yolu kendi kendine bronzlaşan ürünler veya kendin yap tarifleridir. Uzmanlar, güneşteyken en az SPF 30 güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ediyor.

Son olarak Zeytinyağı İle Bronzlaşmak isteyen kişilerin sıkça sordukları soruları ve cevapları da sizler için listeledik, aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Zeytinyağı İle Bronzlaşmak Mümkün mü? Yazımızın sonuna geldik okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıda Zeytinyağı Bronzlaştırır mı? ile alakalı bir videoyu sizinle paylaştık, dilerseniz seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Sv_MYrQSTmo

Dilerseniz ana sayfamıza Sağlıklı Bireyler bağlantısı ile ulaşabilirsiniz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın