Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Viril X Nedir? Ne işe yarar?

Viril X Nedir? Ne işe yarar?

Cinsel yaşamınızda bir kıvılcım yaratmak istiyorsanız, penis büyütme takviyeleri olarak da bilinen bazı erkek güçlendirme takviyeleri sipariş etmek cazip gelebilir.

Bu diyet takviyeleri reçetesiz satın alınabilir. Şirketler, yüksek libido ve daha büyük penis gibi büyük faydalar için yüksek vaatlerde bulunurlar. Erkek donanımları bu günlerde her yerde görünüyor. Ama çalışıyorlar mı?

Viril X Nedir?

Erektil disfonksiyonu (ED) tedavi eden bazı reçeteli ilaçlar (Viagra) gibi, alternatif erkek güçlendirme takviyeleri penise kan akışını artırmak için çalışır.

Karaciğer hastalığı veya hipertansiyon gibi belirli sağlık sorunlarınız varsa, doktorunuz ED’yi desteklemek için alternatif veya reçeteli haplardan uzak durmayı önerebilir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir takviyede olduğu gibi, penis büyütme takviyeleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından düzenlenmemektedir. Bu nedenle, sorularınız varsa ödevinizi yapmak ve bir sağlık uzmanıyla konuşmak önemlidir.

Bu makale belirli bir ek olan Viril X’e bakar.

Viril X Artıları

 • Reçeteye ihtiyacın yok.
 • Çevrimiçi olarak ve GNC dahil birçok ek mağazada satılır.
 • Bu çok büyük bir taahhüt değil. İşe yaramazsa, çok fazla zaman veya enerji harcamamışsınızdır.

Viril X Eksileri

 • Çalışmayabilir.
 • Klinik kanıtları yok.
 • Bazı gözden geçirenler yan etkileri rapor eder.
 • Bitkisel veya diğer diyet takviyeleri ilaçlarla etkileşime girebilir ve her zaman bir doktora danışmak en iyisidir.

Viril X geliştirmesi Dignity Bio-Labs tarafından Pacoima, California’da satılmaktadır. Şirket, diğerleri arasında bilişsel, eklem ve prostat desteğine yönelik çeşitli takviyeler satmaktadır.

Viril X, 21 bileşenin bir karışımı ile yapılır:

 • Amerikan ginsengi
 • avena sativa
 • kır otu yaprakları
 • bor sitrat
 • Catuaba kabuğu
 • kırmızı biber
 • eleuthero kökü
 • zencefil
 • kola ceviz tohumu
 • Kore ginsengi
 • L-arginin HCL
 • L-sitrülin
 • maca yaprakları
 • muira pauma
 • ısırgan otu yaprakları
 • niasin
 • orkik madde
 • kabak çekirdeği
 • saparna
 • tribulus terrestris
 • çinko

Viril X tescilli bir karışımdır, bu da şirketin üründe kullandıkları her bir bileşenin miktarını serbest bırakmak zorunda olmadığı anlamına gelir.

Viril X’in, testosteron (yaşla birlikte azalır) ve nitrik oksit (cinsel işlevi artırabilen) üretimini desteklemesi amaçlanmıştır.

Bir bileşen, L-arginin, biri penis dokusu olmak üzere vücudun yumuşak kas bölgelerini etkileyen bir molekül olan nitrik oksidin öncüsüdür.

L-argininin erektil disfonksiyon semptomlarının tedavisindeki rolü araştırılmış ve sonuçlar bazı olumlu bulgular göstermektedir.

Bir 2019 gözden geçirme makalesi, ED tedavisi için tek başına veya başka bir ilaçla kombinasyon halinde kullanılan L-arginin ile ilgili çeşitli araştırma çalışmalarını vurguladı.

Makaleye göre, “l-arginin ve çeşitli kombinasyonlarının etkinliği için olumlu kanıtlar mevcuttur.” Bununla birlikte, çalışma sayısı sınırlıdır ve küçük örneklem büyüklüklerine sahiptir.

Öte yandan nitrik oksit, bir ereksiyonun yapı taşı olan bir nörotransmiterdir. Bir gevşetici görevi görür, kan damarlarının açılmasına veya genişlemesine izin vererek dokuları şişirir.

Viril X’teki bileşenlerin çoğu, kan akışını ve enerjiyi artırmak, iltihabı azaltmak, testosteron seviyelerini artırmak ve penisin ve ilgilenen organların iyi çalışmasını sağlamak için speküle edilen doğal ilaçlardır.

Bununla birlikte, bu iddialarla ilgili bilimsel araştırmalar, en iyi ihtimalle isabetlidir veya kaçırılır.

Herhangi bir doğal takviye almadan önce doktorunuza danışmak her zaman en iyisidir.

ED ile, bir ereksiyon elde edememe ve sürdürememe olağandışı değildir. Bazen ED, cinsel aktiviteye olan ilginin azalması olarak ortaya çıkar.

Bu semptomları yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşun, diyor, bir kurul sertifikalı aile hekimliği doktoru ve Think Healthy’ın baş tıp görevlisi olan Dr. Puja Uppal.

Bununla birlikte, bir ürologun ED semptomlarını hafifletmek için bu takviyeleri yazması olası değildir. ED, sistemik sağlığı, hormonları ve zihin durumunu içeren karmaşık bir durumdur.

Uppal, uyku apnesi, diyabet, kalp hastalığı, DEHB ve diğer akıl sağlığı sorunları gibi ED semptomlarına neden olan bir dizi temel sağlık durumu olabileceğini söylüyor. Bu koşullardan birine sahip olduğunuzu bile bilmiyor olabilirsiniz.

“Hastalarıma FDA tarafından düzenlenmemiş takviyeleri almalarını asla tavsiye etmiyorum, çünkü bunların içinde ne olduğunu bilmiyoruz” diyor.

2017’de yapılan bir araştırma, kronik böbrek hastalığı olan hastalarda ED prevalansının yüksek olduğunu söylüyor. Böbrek hastalığınız ne kadar gelişmişse, ED semptomlarına sahip olma olasılığınız o kadar artar. Çalışma ayrıca, geç evre böbrek hastalığı olanların yüzde 80’inden fazlasının da ED yaşadığını buldu.

Viril X’teki bileşenler doğal olsa da, yan etkilere neden olmayacakları anlamına gelmez.

Ginseng, kabak çekirdeği ve kırmızı biberin bazı insanlarda hafif tahrişe neden olduğu gösterilmiştir. Ve doğal uyarıcılar, kafein veya benzeri maddelere duyarlı kişilerde endişeye neden olabilir.

Aynı şekilde, herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, önce doktorunuzla konuşmak en iyisidir.

Viril X’teki bileşenlerin her biri, reçeteli bir ilaçla reaksiyona girme potansiyeline sahiptir.

Örneğin antiplateletler veya antikoagülan kullanıyorsanız L-arginin kullanılmamalıdır. Ağır kanama riskini artırabilir. Ayrıca kalp, diyabet ve tansiyon için ilaçlarla reaksiyona girdiği düşünülmektedir.

Bazı çevrimiçi incelemeciler Viril X’i aldıktan sonra ishalden şikayet ediyorlar. Bir yorumcu Viril X’in mide kramplarına neden olduğunu söylüyor.

Viril X’i Dignity Bio-Labs sitesinden sipariş edebilirsiniz. Amazon, GNC ve eBay gibi diğer perakendeciler de ürünü taşıyor.

Viril X şişeleri, 30 günlük bir tedarik ile birlikte gelir. Şirket, her gün 8 ons su ile iki hap almayı öneriyor.

 • Bir şişe: 54,95 dolar
 • Üç şişe paketi: Şişe başına 48,95 ABD doları
 • Altı şişe paketi: Şişe başına 42,95 ABD doları

Dignity Bio-Labs web sitesi, ürünleri üzerinde üçüncü taraf testleri yaptıklarını söylüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Utah’da FDA tescilli bir tesiste üretim yapıyorlar.

Web siteleri, “Ürünlerimizin üretildiği üretim tesisleri, temizlik ve bakıma ilişkin katı performans standartlarını karşıladı” diyor.

Dignity Bio-Labs, Better Business Bureau tarafından akredite edilmemiştir. Sitede listelenmiş 21 şikayetleri var ve bunların çoğu para iadesi isteyen kişileri içeriyor. Bazı şikayetler giderildi.

Müşteriler yüzde 100 risksiz garanti alırlar. Viril X’ten memnun değilseniz, satın alma tarihinden itibaren 90 güne kadar para iadesi alabilirsiniz.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya ücretsiz gönderim hizmeti sunmaktadır.

Viril X’in etkinliği hakkındaki incelemeler karışıktır. Bazı gözden geçirenler ürünü yüksek oranda derecelendirir ve daha fazla satın alacaklarını söyler. Diğer olumlu eleştiriler, iş veya spor salonu için daha fazla enerjiye sahip olduklarını belirtiyor.

Bazı yetersiz incelemeler, ürünün çalışmadığını söylüyor. Bazı gözden geçirenler, geri ödemelerinden yüzde 15 oranında yeniden stoklama ücreti düştüğünü belirtiyor. Diğerleri ürünü almadıklarını söylüyor.

Bir yorumcu ürünü 4 yıldız vererek “Etkilerini görmek zaman alıyor” diyor.

Çevrimiçi olarak ürünün hiçbir şey yapmadığından şikayet eden birkaç yorum var.

Dignity Bio-Labs sitesinde ise ürün 3.700’den fazla derecelendirmeye sahip ve ortalama 4 yıldızdan fazla.

Viril X için klinik araştırma veya klinik veri bulunmamaktadır.

Bir farkı görmek için Viril X’i ne kadar süre almam gerekecek?

Bazı çevrimiçi incelemeciler, bir farkı görmenin düzenli olarak takviyeleri almanın birkaç hafta sürdüğünü söylüyor. Diğerleri Virile X’in hiç çalışmadığını söylüyor.

Doğal takviyeler kişiden kişiye farklı tepki verir.

Viril X’i almanın herhangi bir olumsuz uzun vadeli etkisi var mı?

Viril X’i almanın kaydedilmiş herhangi bir olumsuz uzun vadeli etkisi yoktur.

Bu, kısmen klinik deneylerin olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Uzun vadeli yan etkiler olup olmadığını anlamak için ürün hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.

İki hapın işe yaramadığını fark edersem tavsiye edilen miktardan fazlasını alabilir miyim?

Önerilen dozdan fazlasını almamalısınız.

Viril X, bazıları alerjik reaksiyonları tetiklediği gösterilen köklerden ve bitkilerden oluşur. Ginseng, bu bitki bileşenlerinden biridir. Uykusuzluk, baş ağrısı ve baş dönmesini başlattığı gösterilmiştir – ve bu Viril X’teki 21 bileşenden sadece biridir.

Düşük libido veya ED semptomları yaşıyorsanız, Viril X’i veya benzer bir takviyeyi denemek cazip gelebilir.

Bununla birlikte, herhangi bir doğal takviye, FDA kurallarına tabi değildir ve tescilli malzemeleri ve tarifleri gizli tutabilirler.

Herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız, bir doktora danışmadan ek almamalısınız. ED semptomları yaşıyorsanız, bunlar cinsiyetle ilgisi olmayan altta yatan bir sağlık durumundan kaynaklanıyor olabilir.

Tracee Herbaugh, Boston bölgesinde yaşayan bir yazar ve gazetecidir. Kültür, yaşam tarzı, sağlık ve aile ilişkileri hakkında yazıyor. Çalışmalarını çevrimiçi olarak görüntüleyebilir veya Twitter’da bulabilirsiniz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın