Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Semenax Nedir? Cinselliği Arttırır mı?

Semenax Nedir? Cinselliği Arttırır mı?

Semenax‘ı duyduysanız, daha iyi seks için erkek hedefli diğer vaatlerin yanı sıra bitkisel takviyenin meni üretimini gerçekten artırıp artırmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

İçeriğine ve ürünün çalışma olasılığına bir bakış da dahil olmak üzere bu kapsamlı incelemeyi sağlamak için iddiaları inceledik.

Spoiler uyarısı: Semenax’ı önermiyoruz çünkü etkili olması muhtemel değil. Ancak, daha güvenli, daha etkili başka alternatifleri ele alacağız.

Semenax  Cinselliği Gerçekten Arttırır mı?

Semenax, Leading Edge Health adlı bir şirket tarafından üretilen bir ektir.

Bir “erkek sağlığı” ürünü olarak pazarlanmaktadır – veya daha spesifik olarak, meni artırıcı bir ek.

Bu ürün, meni üretimini artırma, cinsel hazzı artırma ve daha uzun orgazm sağlama vaatleriyle bazı cesur iddialarda bulunuyor.

Semenax’ın Avrupa, Çin ve Güney Amerika’dan gelen doğal amino asitler ve bitkisel konsantrelerin tescilli bir karışımı ile formüle edildiği söylenir.

Ohio Eyalet Üniversitesi Wexner Tıp Merkezi’nden bir ürolog olan Dr. Jessica Yih, bazı içeriklerin üzerinde çalışılmış olmasına rağmen, etkililik önermek için bazı sınırlı kanıtlar olmasına rağmen, dozajların etkili olamayacak kadar düşük olabileceğini söylüyor.

2018’de yapılan bir araştırma, çinko takviyesinin ağırlık eğitimi ile birlikte testosteron seviyelerini artırmada yardımcı olduğunu bildirdi.

2015 yılında yapılan bir araştırma, maca’nın erkeklerde doğurganlığı artırıcı özelliklere sahip olduğunu gösterdi.

Semenax İşe Yarıyor mu?

Ancak, bu çalışmaların her ikisi de küçüktü ve daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

Çinko ve maca ile birlikte, diğer bazı Semenax bileşenleri şunlardır:

Semenax’ın etkili olması muhtemel değildir.

Mucize bir ürün gibi davranan ürün hakkında çevrimiçi olarak çok sayıda anekdot raporu var. Ancak şu anda, markanın iddialarını destekleyen güvenilir kaynaklardan herhangi bir çalışma veya araştırma yok.

Ek olarak, bir 2020 araştırması, bu tür takviyelerin yalnızca dörtte birinin iddialarını destekleyen herhangi bir araştırmaya sahip olduğunu bildirdi.

Lizin ve L-arginin

Lisin ve L-arginin’i, bu ekin arkasındaki iddiaları yönlendiren bazı temel bileşenler olarak görebilirsiniz.

L-arginin, erektil disfonksiyon (ED) için olası bir tedavi olarak çalışılmış olsa da, hiçbir güvenilir araştırma, lizin eksikliğinin ED’ye neden olduğu veya L-lizinin penis hacmini artırabileceği fikrini desteklememektedir.

Yih, bu ürünle ilgili olarak sunulan birçok yanlış bilgi olduğunu da söylüyor.

Meninin sadece yüzde 10’unun spermden oluştuğunu, sıvının geri kalanının prostat, üretral bezler ve seminal veziküllerden olduğunu açıklıyor.

“Prostattan, üretradan ve seminal veziküllerden daha fazla sıvı üretseniz bile, orgazmın yoğunluğunun doğrudan hacimle ilişkili olması muhtemel değildir” diyor. “Aslında daha çok kişinin uyarılma düzeyi ve pelvik taban kas gücü ile ilgisi var.”

Ayrıca, herhangi bir takviyenin önemli bir plasebo etkisi olabileceğini söylüyor – çünkü onu alan biri seks hakkında daha fazla düşünmeye başlayabilir ve artan güven hissedebilir, uyarılma seviyelerini artırabilir.

Şu anda, Semenax ile bağlantılı bildirilen herhangi bir yan etki bulamadık.

Bununla birlikte, bir ekin “doğal” olması, onun güvenli olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var.

2019’da yapılan bir araştırma, yalnızca az miktarda bitkisel takviyenin toksisite veya kansere neden olma potansiyelleri için kapsamlı bir şekilde test edildiğini bildirdi.

Başka bir 2019 araştırması, kilo verme ve cinsel güçlendirmeyi amaçlayanlar gibi bazı bitkisel ve diyet takviyelerinin etiketlerde listelenmeyen kimyasalları içerdiğini gösterdi.

Herhangi bir bitkisel takviye almadan önce bir doktorla konuşmak iyi bir fikirdir. Herhangi bir ilaç alıyorsanız bu daha da önemlidir.

Bazı bitkisel takviyeler ilaçlarla etkileşime girebilir veya potansiyel olarak onları daha az etkili hale getirebilir.

Semenax için fiyatlandırma değişir, ancak 1 aylık bir tedarik genellikle 79.95 $ ‘a satılır.

Aynı anda birden fazla şişe satın alırsanız, Semenax satış fiyatı şişe başına düşüyor gibi görünüyor.

Üretici, ürünün 60 günlük para iade garantisi ile geldiğini söylüyor.

Markanın şu anda Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) herhangi bir uyarı mektubu veya herhangi bir aktif dava olduğu görünmüyor.

Semenax, üçüncü taraf bir tüketici inceleme sitesi olan Trustpilot’ta bir profile sahiptir ve yorumlar ve incelemeler genel olarak olumludur.

Memnun kullanıcılar genellikle ekin meni miktarını nasıl artırdığına dair yorumda bulunur ve birçoğu 3 gün gibi kısa bir sürede olumlu etkiler gördüklerini söyler. Diğerleri, ürünün orgazmlarını uzattığını ve yoğunluğunu artırdığını söylüyor.

Semenax gibi bir ürün için alışveriş yapıyorsanız, umduğunuz sonuçları elde etmek için deneyebileceğiniz birçok alternatif var.

İşte Yih’in tavsiyelerinden bazıları:

 • Aktif olarak seks hakkında daha fazla düşünün. Yih, bunun libidonuzu arttırmanın en doğal yolu olduğunu söylüyor. “Tarih gecesi planlayın[s], kendinize veya eşinize dokunmanın farklı yollarını keşfedin… romantik ışıklandırma ve müzik vb. ile ruh halini ayarlayın.” Ön sevişmeye daha fazla zaman ayırmanın prostat, üretra ve seminal veziküllerin daha fazla sıvı salgılaması için daha fazla uyarılmasına ve daha fazla semen üretimine yol açacağını söylüyor.
 • Pelvik taban kasınızı artırın. Yih, fıçı gibi pelvik taban kas egzersizleri yapmayı önerir. “Kegels sadece kadınlar için değil. Erkekler, boşalmaları üzerindeki kontrollerini artırmaya yardımcı olmak, boşalma süresini artırmak (erken boşalmaları varsa) ve boşalma yoğunluğunu güçlendirmek için fıçı yapabilirler.
 • Reçeteli ilaçları düşünün. Klomifen ve hCG dahil olmak üzere birkaç seçenek mevcuttur. Bunlar, erektil fonksiyonu ve libidoyu da iyileştirebilen testosteron seviyelerini arttırır. Yih, testosteron jeli veya enjeksiyonları ile doğrudan testosteron takviyesinin erektil işlevi ve libidoyu iyileştirmek için iyi olmasına rağmen, aslında testislerinizin sperm üretimini durdurmasına neden olacağını not etmenin önemli olduğunu söylüyor. Boşalma hacminiz artabilir, ancak sperm sayısı büyük olasılıkla üretimi tamamen azaltacak veya durduracaktır.
 • Bir naturopatik doktora danışmayı düşünün. Doğal ilaçlar konusunda uzmanlaşmış birçok kişi var.
 • Bazı vitaminleri almayı düşünün. Yih, antioksidan vitaminlerin ve takviyelerin erkek doğurganlığını artırabileceğine dair kanıtlar olduğunu söylüyor. “Kısır erkeklerin spermlerinde, doğurgan erkeklere kıyasla daha yüksek bir serbest radikal konsantrasyonu vardır. Serbest radikaller, spermi çevreleyen zara saldırır.”

İşte Yih’in önerdiği vitaminlerin dökümü:

 • C vitamini: günde 500 mg
 • selenyum: günde 100 mcg
 • CoQ10: Günde 200 mg (Yih, birkaç çalışmanın CoQ10’un sperm sayısını ve hareketliliğini iyileştirmedeki etkinliğini gösterdiğine işaret ediyor)
 • E vitamini: günde 200 IU
 • folik asit: günde 400 mcg
 • multivitamin: 20 mg’dan fazla çinko ve 200 IU’dan fazla E vitamini içermeyen

Semenax hapları işe yarıyor mu?

Yih, etkililiği önermek için bazı sınırlı kanıtlarla birlikte bazı bileşenler üzerinde çalışılmış olsa da, dozajların etkili olamayacak kadar düşük olabileceğini söylüyor.

Semenax güvenli midir?

Leading Edge Health, Semenax’ın herhangi bir yan etkiyi tetiklemediğini söylese de, bu iddiayı destekleyen hiçbir çalışma yoktur.

Ürün, mevcut iyi üretim uygulamalarına (CGMP) uygun ilaç üreticileri tarafından üretilmektedir.

Semenax’ın çalışması ne kadar sürer?

Markaya göre, insanlar Semenax’ı 2 hafta kullandıktan sonra sonuçları görebilirler.

Şirket ayrıca web sitesinde belirsiz bir vaatte bulunuyor ve “2 ila 3 aylık takviyeden sonra büyük olasılıkla önemli ölçüde üstün boşalma yaşıyor olacaksınız” diyor.

Ancak Semenax’ın işe yaradığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Semenax, boşalmayı iyileştirmek için pazarlanan bir ektir.

Ürün, belirli amino asitler ve vitaminler gibi iyi bilinen bazı yararlı bileşenler içermesine rağmen, bu ürünün reklamı yapılan gibi çalışması pek olası değildir. Ek olarak, kullanıcılara plasebo etkisi sunabilir.

ED ilaçları ve bazı vitaminler gibi başka alternatifler de mevcuttur. Cinsel yaşamınızı iyileştirmenin başka yolları da var, örneğin seks hakkında daha fazla düşünmek ve bunun gerçekleşmesi için teşvik edici ortamlar yaratmak.

Semenax almayı düşünüyorsanız, önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Bazı bitkisel takviyeler ilaçlarla etkileşime girebilir.

Breanna Mona, Cleveland, Ohio’da yaşayan bir yazardır. Medya ve gazetecilik alanında yüksek lisans derecesine sahip ve sağlık, yaşam tarzı ve eğlence hakkında yazıyor.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın