Ana Sayfa - Genel Sağlık - Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü? – Yanma – Kaşıntı Sorunu!

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü? – Yanma – Kaşıntı Sorunu!

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü? Doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Özelikle yeni evli bayanlarda , ya da çeşitli sebepler miyom ya da farklı enfeksiyonların yol açmasıyla vajinal sıkıntılar meydana gelmektedir. Ürolojik sıkıntıların çoğunda Ülkemizde hakim olan insan yapısı sebebiyle, sanki çok büyük bir mesele gibi, bu durumu büyütürüz. Utandığımız ya da korktuğumuz için doktora gitmeye çekiniriz.

Tabii bu durum kendi için de fazlasıyla hassas ve karmaşık bir Organ olan vajina için hiç iyi olmaz ve hastalık sinsice ve yahut hızlı bir şekilde ilerleyerek çok daha büyük sebeplere yol açar. Bilinçli bir birey olarak böyle bir durumda ilk yapılması gereken, vakit kaybetmeden doktora başvurarak tedaviye başlamak olacaktır. 

Genellikle bayanların vajinal bölge için kullandıkları ilaçların ve kremlerin başlarında Travazol kremler gelir.  Bu noktada bu krem hakkında doğru bilgiye sahip olmak bizim için hayli önem taşır.  Peki Travazol Kremler Vajinaya Sürülür mü ?  Etken maddeleri ve yan etkileri nelerdir.  Kullanırken nelere dikkat etmeliyiz.

Travazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Travazol Krem, Genital bölgede oluşan her türlü enfeksiyon sorununa çözüm olmaktadır. Bunun dışında mantar türevi hastalıklarda, çeşitli kızarık ve kabarcıklar da kullanılır. Kullanım önerisi olarak ise genital bölge içine değilde, dış kısma sürülmesinin daha uygun olduğu saptanmıştır. Kremi kullanırken doktor tavsiyesi dışında , kesinlikle hareket edilmemelidir. Ayrıca krem Genital bölge için en uygun şekilde kullanılmalıdır. 

Sürülür iken, rahatsız olduğunuz bölgeye incelterek tabaka oluşturulur. Bunun dışında sıkıntılı olan bölgeye yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak sürülmektedir.

Travazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür sorusuna cevap verdik. Piyasa da bu tarz tedaviler için kullanılan farklı farklı kremler var olsa da vajina gibi hassas bir organın iç kısmına bu tür kremler sürmek , ciddi semptomlara neden olabileceğinden, Travazol dışında verilen her türlü krem ve ilaçta doktor kontrolünde olmak hayatı önem taşımaktadır.

Travazol Krem Yan Etkileri

Etken maddeleri izokonazol, diflukortolon, nitrat ve valerattır. Kullanım esnasında bir takım yan etkiler görülebilir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

Travazol Krem Yan Etkileri arasında, uzun süreli kullanımlarda deriyi inceltebilir.  Sürüldüğü bölgedeki kılcal damarların genişlemesine sebep olabilir.  Deride şerit tarzında oluşumlar çıkabilmektedir.  Tüm bunların dışında kullanıma bağlı sistemsel ya da farklı sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Bunun dışında Travazol kullananlar’ın söylediği yaşadığı yan etkiler şunlardır:

  • Uygulanan bölgede yanma
  • Uygulanan bölgede kaşıntı

Herhangi bir yan etki durumunda doktorunuza başvurarak , ilacı kullanmayı durdurarak doktor talimatlarını uymayı ihmal etmeyiniz. 

Travazol Krem Vajinada Yanma Yapıyor

Travazol Krem Vajinada Yanma Yapıyor
Travazol Krem Vajinada Yanma Yapıyor

Vajinada yanma sorunu günümüzde bir çok kadının sıklıkla karşılaştığı ve bir çok nedeni olabilecek sorunlardır. 

Travazol Krem Vajinada yanma yapıyorsa bunun sebepleri arasında kremin yan etkileri sebep olmaktadır. Bunun dışında er türlü hormon değişiklikleri, şeker hastalığı, sık kullanılan antibiyotikler, cinsel ilişki kaynaklı sorunlar, dengeli ve sağlıklı beslenmeme gibi nedenleri olabilmektedir.

Bu ve bunun gibi bazı durumlarda ortaya çıkan vajinal sorunlar kendi içlerinde belirtileri bulunmaktadır. Bazen basit , bazense meşakkatli bir tedavi gerektirmektedir.  Örneğin basit bir mantar enfeksiyonu geçiriyor isek doktorumuz genellikle antifungal ilaçlar ve hafif kremler ile tedaviyi kısa sürede tamamlar. 

İlerlemiş vakalarda , vajina içine müdahale edilemeyecek durumlarda , doktor antibiyotik ile mantar ya da oluşan enfeksiyonu kurutma yoluna gider.  Kremler ile de bunu destekleyerek tedavinin olumlu sonuç vermesini sağlar. 

Travazol Krem Vajinada Kaşıntı Yapar Mı?

Ülkemizde oldukça sık kullanılan ve reçete edilen Travazol Krem yan etkileri incelendiğine olası yan etkileri arasında vajina bölgesinde kaşıntı ve yanma olduğunu biliyoruz. Bunu yaşamamak için neler yapılabilir? Hemen açıklayalım.

Özellikle genital bölgeye, sırf güzel kokması amacıyla koku ve sentetik tarzında içerikler sıkmamalıyız. Kalitesiz iç çamaşırı kullanmamalı, sentetik ve zararlı olanlardan uzak durmalıyız. Banyoda sentetik ve sağlıksız her türlü duş jeli şampuan kullanılmamalıdır. Şayet eşinizde yada sizde tekrarlayan mantar var ise tedavi olmadan korunmasız ilişkiye girmemelisiniz.

Travazol Genital Bölge Kullanımı – Alternatif Tedaviler

Travazol Genital Bölge için kullanmak istemiyorsanız alternatif tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar arasında besleyici ve tedavi edici yağlar etkili olmaktadır. Kimine göre koca karı ilaçları, kimine göre ise alternatif ilaçlar olarak karşımıza çıkmakta. Doktorunuzun verdiği tedavi işe yaramadığında ya da araştırarak bilinçli bir şekilde alınan bitkisel yağlar ile de tedavi olma şansımız da her zaman mevcut. Tabii genital bölge için bunları kullanırken ne derece güveniriz o tamamen sizlere kalmış. 

Bunlardan en önemlilerini söylemek gerekirse okaliptüs yağı, karabiber yağı, kekik yağı, cay ağacı yağı. Bu yağ lar içerdikleri doğal özler ve antifungal özellikleri ile genital bölgeye sürüldüğünde bu bölgeleri besler ve onarıcı etki gösterebilmektedir. 

Tabii bitkisel ilaç kullanmadan önce doktora danışarak hareket etmemiz gerekir. Bu olası yan etkilerin önüne geçmek için oldukça elzem ve gereklidir.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü ile ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. Bunun dışında krem hakkında nedir, cinsel organ içine nasıl kullanılır? Travazol yan etkiler hakkında bilgiler verdik. Siz de bu ilacı kullanırken yaşadıklarınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazımızı bitirirken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Travazol Krem Vajinaya Nasıl Sürülür? ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

YouTube video

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın