Ana Sayfa - Genel Sağlık - Advantan Krem Yüze Sürülür mü? – Sivilce İçin Kullanılır mı?

Advantan Krem Yüze Sürülür mü? – Sivilce İçin Kullanılır mı?

Advantan Krem Yüze Sürülür mü? bu krem ile ilgili soru işaretleri bulunmaktadır. Sivilceler İçin Kullanılır mı? Advantan krem aynı zamanda pomat krem olarak bilinmektedir.

Ciltte oluşan kızarıklık, şişlik, ve alerji gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına erişebilirsiniz.

Advantan Kremi Yüze Sürülür mü?

Advantan Krem Yüze Sürülür mü? tarzında sorulara cevap verecek olursak; yüze sürülen bir kremdir. Fakat bu kremi kullanmak için belirli şikayetlerinizin olması gerekir. Ciltte oluşan iltihabı kurutmak için oldukça etkili bir kremdir.

Aynı zamanda ciltte oluşan yanık ve kızarıklığı iyileştirmek konusunda hızlıdır. Ekstra olarak ödemlerde kullanılan bu krem genellikle kulanım amacı egzama hastalıklarıdır. Aniden gelişen ve kaşıntıya sebep olan egzamaların iyileşmesini sağlar.

Deri yüzeyinin iyileşmesine yardımcı olurken, ciltteki kabarcıkları da tedavi eder. İçeriğinde temel madde olarak metilprednisolon aseponat bulunmaktadır. Kortizonlu bir pomat olmasından dolayı kısa süreli kullanıma mutlaka dikkat edilmelidir. Bu maddeyi göz ardı ederek kullanıldığı takdirde iltihap ve alerji durumlarında baskılanmaya sebep olabilmektedir.

Önerilen İçerik: Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?

Advantan Losyon Yüze Sürülür mü?

Evet, Advantan Losyon yüze sürülebilir. Advantan Losyon, cildin kızarıklık, şişme, kaşıntı ve çatlamaları gibi belirtilerini azaltmak için kullanılan bir topikal steroiddir. Doktorunuz tarafından belirlenen dozaj ve süre boyunca yüze sürülerek kullanılmalıdır.

Advantan Pomat Yüze Sürülür mü?

Yukarıdaki bilgi gibi Advantan Pomat da yüze sürülmektedir. Advantan Pomat, cildin kızarıklık, şişme, kaşıntı ve çatlamaları gibi belirtilerini azaltmak için kullanılan bir kremdir.

Advantan M Losyon Yüze Sürülür mü?

Deri yüzeyinin iyileşmesine yardımcı olan Advantan M Losyon da yüze sürülebilmektedir.

Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı
Advantan Krem Sivilce İçin Kullanılır mı

Bu kremin kullanım amacı oldukça farklı olsa da sivilcelere de iyi geldiği bilinse de kullanılması önerilmemektedir. Advantan Krem, sivilce tedavisinde kullanılması için uygun değildir. Bu krem, cildin kızarıklık, şişme, kaşıntı ve çatlamaları gibi belirtilerini azaltmak için tasarlanmış bir topikal steroiddir ve sivilce tedavisi için uygun değildir. Sivilce tedavisi için doktorunuzla konuşmanız ve olağan tedavileri veya diğer cilt problemlerine yönelik tedavileri önermesini beklemeniz önerilmektedir.

Advantan krem Nereye Sürülür? Hangi bölgelerde daha etkilidir hemen açıklayalım.

 • Geniş cilt yüzeylerine sürülmemelidir.
 • Sivilceli, gül hastalığı, suçiçeği, dermatit olan bölgelerde kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Göz ve göz çevresine sürülmemelidir.
 • Açık yaralara kesinlikle sürülmemelidir.
 • Bazı sağlık problemlerine bağlı olarak, 1 haftadan uzun olmayacak şekilde yüzde kullanılabilmektedir.
 • Kullanım süresi içerisinde lazer epilasyon yapılma durumunun olduğu bölgelerde asla kullanılmamalıdır.
 • Bakteri ya da mantar enfeksiyonunun bulunduğu bölgelere kesinlikle sürülmemelidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları

Advantan Krem Cilt Bakımı

Advantan Krem Cilt Bakımı konusu oldukça araştırılan konular arasında yer alır. Güzellik ve bakım için cilt bakımı ürünleri içerisinde maalesef bu kremi sayamayız. Çünkü bu krem genellikle ciltte oluşan rahatsızlıkları gidermesi için kullanılan bir kremdir. Düzenli olarak ciltte herhangi bir problem almadan bu kremi sürmenin faydasından daha çok zararı olmaktadır.

Dolayısıyla cildinizde oluşan sivilce, akne, ödem, şişkinlik, kızarıklık veya yanık gibi sorunlar yoksa Advantan krem kullanılması önerilmemektedir. Bu kremin kullanım amacı cilt yüzeyinde oluşan yaraları tedavi etmek için kullanılan özel bir kremdir.

Advantan Krem Zararları

Advantan Krem Zararları genellikle bulunmamaktadır. Bu durum kişiye göre değişim göstermektedir. Genellikle kişinin alerjik reaksiyonlara karşı bir hastalığı varsa Advantan kremi kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmanızı öneriyoruz. Ayrıca Advantan kremin kullanım amacı ciltte oluşan yaraların oluşumunu engellemektir. Kullanım amacı dışında Advantan kremi tercih etmemelisiniz. Aşağıda yer alan kuralları okumadan önce Advantan Kremi almamanızı öneriyoruz.

 • Advantan krem kullanmadan önce  doktorunuza muayene esnasında daha önce geçirmiş olduğunuz deri hastalıklarını ve alerji durumunuz var ise bunları belirtmenizde yarar olacaktır.
 • İçerisindeki etken maddesi (metilprednisolon) a karşı duyarlılığınız var ise alerjik reakasiyon ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Advantan kremi kullanmadan önce ciltte daha önce geçirmiş olduğunuz Tüberküloz (verem) veya Sifülüz (frengi) nedeni ile oluşmuş bir hasar (Lezyon) var ise, mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Halk arasında Gül hastalığı diye bilinen (rozasea) a bağlı deride ciddi yara, akne reaksiyonları  var ise, doktorunuza bilgiyi verdikten sonra, yine doktorunuzun önerdiği kullanma talimatına uygun şekilde Advantan krem kullanmanızda fayda var.

Advantan Krem Vajinada Kullanılır mı?

Advantan Krem, vajinal kullanım için tavsiye edilmez. Bu krem, cildin dış yüzeylerinde kullanılması için tasarlanmış bir topikal steroiddir ve vajinal kullanım için uygun değildir. Vajinal bir problemle karşılaştığınızda doktorunuzla konuşmanız ve uygun bir tedavi önermesini beklemeniz önerilmektedir.

Advantan Cildi Soyar mı?

Advantan Losyon veya Pomat, cildi soyma ihtimali bulunan bir ilaçtır. Ancak doğru kullanıldığında ve doktorunuz tarafından belirlenen dozaj ve süre boyunca kullanıldığında, cildi soyma ihtimali minimal seviyededir.

Aynı zamanda, ilacın uzun süre veya yanlış kullanımı, cildin soyulma, kırışma veya diğer yan etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle, doktorunuzun talimatlarına dikkatli bir şekilde uymalı ve herhangi bir yan etki görmeniz durumunda doktorunuza danışmalısınız.

Sonuç

Advantan Krem, cildin kızarıklık, şişme, kaşıntı ve çatlamaları gibi belirtilerini azaltmak için kullanılan bir topikal steroiddir. Kortikosteroid içeren bu krem, belirgin cildi rahatsız eden durumların tedavisinde yüze sürülerek kullanılmaktadır.

Yazımızın sonuna gelmeden Advantan Krem Yüze Sürülür mü ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konu ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

Özellikle Advantan Krem Sivilceler İçin Kullanılır mı? ile ilgili bilgilendirici video bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVs059LW1_A

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Advantan Krem Yüze Sürülür mü yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın