Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Yaşlanma Karşıtı Tıp Nedir?

Yaşlanma Karşıtı Tıp Nedir?

Tıp eğitimi almış birçok profesyonel artık yaşlanmayı geciktirici tıbba yönelik olası yaklaşımların araştırılmasına katılıyor. Modern inovasyon ve tıbbi teknolojinin harikaları sayesinde, yaşlanmayı geciktirici tıp vücudun bağışıklık sistemini artırabilir ve hücre büyümesini ve yenilenmesini teşvik edebilir. Yaşlanma karşıtı ilaç, farklı madde ve formüllerde bulunabilir ve bir dereceye kadar faydalıdır. Yaşlanmayı geciktirici ilaçlar gittikçe daha da geliştikçe yakın gelecekte çok daha fazla seçeneğin olacağı güvenli bir yol olacaktır.

Yaşlanma Karşıtı

Yaşlanma, yaşam tarzından büyük ölçüde etkilenen dejeneratif hastalıkların toplamı olarak tanımlanır. “Yaşam” hakkına tam anlam vermek için “yaşlanmaya karşı savaşa” ihtiyacımız var. Bu nedenle, şu ana kadar sahayı haklı olarak tekelleştirmiş olan merak odaklı, keşifsel araştırmaya nihayet meşru bir şekilde amaca yönelik, temelde rasyonel olarak tasarlanmış biyoteknolojik çabaların eşlik edebileceği yaşlanma araştırmasında eşi görülmemiş bir dönüm noktasındayız. Bu sağlam bilimsel bilgidir. Yaşlanmayı geciktirici tıp, son zamanlarda, iyileştirilmiş yaşam kalitesi ile daha uzun ömür vaat eden ortaya çıkmıştır. Yaşlanmayı geciktiren doktorlar, yaşlanmayla ilişkili çoğu hastalığın optimal hücre sağlığı ile önlenebileceğine veya en azından yavaşlatılabileceğine inanmaktadır.

Yaşlanma Karşıtı İlaç

Yaşlanma karşıtı tıp, normalde yaşlanmayla ilişkili dejenerasyonu ve sakatlığı durdurmayı amaçlayan yeni tıbbi disiplindir. Yaşlanmayı geciktirici ilaçların bu tarzı gerçekten mucizeler yaratabilir. Alternatif tıp ve bütüncül yaklaşımlar, başlangıçta geleneksel tıbbın dışladığı yaklaşımlar için bir kuluçka aracı olmuştur. Geçmişte çaba boşa gitmiş gibi görünse de, tıbbın son noktasından elde edilen bulgular, 21. yüzyılın şafağında, yaşlanma şeklimizi optimize etmek için çok şey yapabileceğimizi gösteriyor. Tiroid hastalığını, yan etkileri olmayan farmasötik ilaçlar kadar etkili bir şekilde tedavi edebilecek doğal ilaçlar olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Sağlık ve Canlılık

İnsanlık önce kendini yok etmezse, sağlıklı insan ömrünü bugün neredeyse hayal bile edilemeyecek uzunluklara uzatmamız an meselesidir. Farelerde sağlıklı yaşam uzatımı kanıtlandığında, “yaşlanmanın kaçınılmaz olduğu” yaklaşımı artık mümkün olmayacak ve yerini “yaşlanmaya karşı topyekün bir savaşa” bırakacaktır. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak, yalnızca bakım evinde bakımdan kaçınmak için değil, aynı zamanda ne kadar uzun yaşarsanız yaşayın hastalık ve kırılganlıktan kaçınmak için sahip olabileceğiniz en iyi sigortadır. Vücuttaki hormonları daha genç seviyelere getirmek, daha iyi sağlık ve canlılık sağlayabilir. Genç ve sağlıklı kalmanın ve erken yaşlanmayla mücadele etmenin doğal yollarını öğrenin.

Bazı yiyeceklerin, orada olduğunu asla hayal etmediğimiz güçlü sağlıklı özelliklere sahip olduğunu keşfediyoruz. Sağlıklı bir insan otomatik olarak yaşlanma karşıtı bir programa girer, bu yüzden daha uzun yaşarlar. Belki başka bir 100 yıl içinde, bileşikler tanımlanacak, incelenecek ve insan sağlığına son derece yardımcı oldukları kanıtlanacak, ancak bu arada, modern tıp araştırmacılarının anlayışının dışında kalan gizemli bileşikler olarak kalacaklar. Buradaki asıl soru “sağlığı geliştirme” ile ilgilidir, çünkü sağlığınızı iyileştirmek, görünen yaşınızı azaltacak ve daha genç görünmenizi, hissetmenizi ve hareket etmenizi sağlayacaktır. Yaşlanmayı geciktirici tıp, tüm hasta daha sağlıklı, toksik olmayan bir yaşam tarzına geçiş yapmadıkça, birisi için çok az şey yapabilir.

Sık Sorulan Sorular

Yaşlanma karşıtı tıp tamamen etkili olur mu?

Yaşlanma karşıtı tıp yaşlanmayı ortadan kaldırmaz, bunun yerine yaşlanmanın olumsuz belirtilerinin görülmesini engellemeye yardımcı olur.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın