Ana Sayfa - Genel Sağlık - Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi? – Uçuğa Kremler!

Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi? – Uçuğa Kremler!

Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi? Tüm detayları ve alternatifleri sizlerle. Uçuklar, hemen hemen bir çoğumuzun hayatının belli bir döneminde karşısına çıkmış, kimi zaman uzun süreli tedavi gerektiren , özellikle yüz bölgesinde kalıcı izler bırakan , bir çeşit deri ve cilt hastalığıdır.

Bir çeşit virüsün sebep olduğu bu virüs yaygın olarak , dudak ve çevresi ile , cinsel bölgelerde de sıkça görülebilir.  Bazı durumlarda, özellikle uygulanan tedavi ve vücudun verdiği yanıt yeterli olmaz ise , ömür boyu tekrar ettiği de görülür. 

Bu sebeple bu konu da doğru hareket etmek ve kendimiz için en uygun olan tedavi yöntemini bulmak , bu virüsten kurtulmanın en etkili yoludur.  Bunun için en kısa yoldan ilk hamleyi , alanında iyi bir doktora randevu alarak yaparız.  Doktorun teşhisi ve verdiği ilaca göre tedavimiz başlar.  Tabii genel olarak ta kremler kullanırız. 

Piyasa da bu konuda bir çok krem bulunmaktadır.  Bunlardan en çok adını aşina olduğumuz ise şüphesiz ki Travazol kremdir. Çevremizde, evlerimizde bir çoğumuzun evlerinde var olan Travazol krem uçuğa iyi gelir mi ?

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem, genel olarak ağır seyreden iltihaplı ve ağrılı enfeksiyonlar ile birlikte , el, ayak, genital bölge ve vücudun belli noktalarında oluşan mantarlı enfeksiyonları yok etmek için kullanılır. Uçuk ve uçuğu tedavi amaçlı ise genel olarak kullanılmaz. Özelikle bebeklerde ve çocuk hastalıklarında kullanılması oldukça sakıncalıdır. 

Bu sebeple, Travazol kreme alternatif olarak uçuk tedavisinde kullanılan belli başlı kremler piyasada mevcuttur.  İsterseniz bunları inceleyerek kendimiz için en uygun olanını bulabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Bebeklere Zaditen Damla Kullananlar Yorumları

Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi?

Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi
Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi?

Özellikle Travazol uçuğa iyi gelir mi? sorusunu soruyorsanız uçuk problemleriyle başınız dertte demektir. Şunu belirtelim ki Travazol krem uçuğa iyi gelmez. Uçuk genelde virüs odaklı bir hastalıktır. Travazol, genelde mantarlı enfeksiyonları yok etmek için kullanılmaktadır.

Kremi kullanmadan önce yapılacak en doğru hareket uzman bir doktora randevu alarak , cildimiz için en iyi gelebilecek olan ilacı ve tedaviyi bulmasını sağlamak olur.  Doktor tavsiyesi dışında , kulaktan dolma bilgilere kulak asılmamalı ve doğru tedaviyi bulana kadar bu işlemi sürdürmeliyiz. 

Oluşan uçuklara elle müdahalede bulunmamalı, koparmamalıyız. Yapılan bu hareket uçuğun daha fazla yayılmasına olanak sağlayarak, tedavi sürecinin aksamasına sebep olur. Bazı durumlarda dokunmadan beklemek uçuğu kendiliğinden de geçirebilecek bir etkendir. Bu asla unutulmamalıdır.  Bunun yerine yapacağımız en doğru hareket, virüs oluşan bölgeyi, her daim temiz tutarak, yayılımı engellemek ve tedaviye kısaltmak olur. 

Uçuğa Ne İyi Gelir? – Doğal yöntemler

Yukarıda Travazol krem uçuğa iyi gelmediğini belirttik. Uçuk için alternatif yöntemleri söyleyeceğiz. Özellikle doğal yöntemlerle üretilmiş elma sirkesini uçuk olan bölgede kullanarak, uçuğun yayılmasını engelleme şansınız vardır.  Yine Aloe Vera jeli ile uçuğu kurutmakta mümkündür. Bunlar dışında bal, nane yağı, sarımsak ta kullanarak uçuklarınızın yayılımını engellemek mümkündür. Tabii unutulmaması gereken durum tüm bunları doktorumuza danışarak yapmak ve tedavimiz baltalamamaktır.

Beslenme konusunda asitli ve uçuğa iyi gelmeyecek gıdaları hayatımızdan çıkararak, probiyotik özellikli , bağışıklığı destekleyici , mevsimine uygun ve C vitamini ağırlıklı beslenerek bedenimizi dirayetli tutabilir ve virüslerin ya da uçukların vücudumuza yayılmasını engelleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Bebeklere Zaditen Damla Kullananlar Yorumları

Uçuğa İyi Gelen Kremler

Travazol krem uçuk tedavisinde kullanıldığını belirttik. Ancak evinizde travazol krem bulunmuyor olabilir. O yüzden uçuğa oldukça iyi gelen diğer kremleri önereceğiz. Sizin de Uçuğa İyi Gelen Kremler arasında önerilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

1. Vectavir:

Etken maddesi penceclovir olan bu krem piyasada ki bir numaralı uçuk kremidir.  Sürüldüğü bölgedeki uçuğu en azami sürede kurutarak, hızlıca düşmesini ve yok olmasını sağlar.  Üstelik etken maddesi sadece %1 olduğu için cildinize hasar vermeden oluşmuş bir formüle sahiptir. 

Ancak önemli olan , doktor kontrolünde kullanılması ve uçuk olmayan bölgeye kesinlikle kontrol dışı sürülmemesidir. 

2. Zovirax

İçerdiği asklovir etken maddesi ile uçuğa nüfus ederek hızlıca yok olmasını sağlar..  Tabii  Diğer tüm kremler gibi zovirax ta uçuğun tamamıyla yok olmasını sağlamayabilir. Ancak vectavirden sonra iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkabilir. 

3. Asiviral Krem

Zovirax la aynı içeriği bulunmasına karşın , etkinliği aynı oranda olmadığı için, tedavi konusunda yeterince başarılı sonuçlar verdiği söylenemez. Genel olarak aha az uçuğa sahip iseniz , vücudunuz için daha az yan etkiye sahip olacağından, bu kremi kullanabilirsiniz.  Aile hekimlerinin bir numaralı tercihi olan krem küçük uçuklar için iyi bir alternatiftir.

4. Aklovir

Diğer kremlere göre çok daha uygun olan bu krem , uçuktan ziyade, uçuk önleyici yapısı ile karşımıza çıkar.  Anti viral etkisi ile gerekli yerlere sürülebilen ilaç, göz gibi hassas bölgelerde ise kesinlikle kullanılmamalıdır.

Travazol Krem Uçuk İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Travazol Krem Uçuk ile ilgili tüm bilgileri sizler ile buluşturduk. Bunun dışında krem hakkında nedir, ve alternatifleri nelerdir hakkında bilgiler verdik. Siz de bu kremi kullanırken yaşadıklarınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazımızı bitirirken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi? ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=8h546ICAnCU

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın