Ana Sayfa - Genel Sağlık - Sol Ayak Kaşınması – Neden Kaşınır?

Sol Ayak Kaşınması – Neden Kaşınır?

Sol Ayak Kaşınması son dönemde merak edilenler arasındaki yerini koruyor. Yazımızın içerisinde sol ayak kaşınması ne anlama gelir gibi sorulan soruların cevabını vereceğiz. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına ulaşabilirsiniz.

Sol Ayak Kaşınması

Sol ayak kaşınması durumuna dair sorgulamalar her zaman önemli olacaktır. Farklı nedenlerden kaynaklı olarak ayağın kaşınması durumu ortaya çıkmaktadır. Nadirlikten daha da öte sık sık bu tip kaşınma durumlarının ortaya çıkmasının bazı faktörleri de bilmekte yarar vardır. Bu aşamada da daha hijyenik ve bakımlı ayaklara sahip olmak da kaşıntının önüne geçecektir.

Ayaklarda oluşan kaşınmanın temel nedenleri arasında terleme ve cilt kuruması olarak yer almaktadır. Ayrıca farklı nedenlerden kaynaklı bir biçimde bu durumun gelişmesi de olasıdır. Mantar oluşumu, egzama, sedef, karaciğer sorunları ve sinirsel problemler bu noktada öne çıkacaktır. Ayrıca tüm bu sorunların dışında düzenli ilaç kullanmak da kaşıntıya neden olacak olan bir faktör olmaktadır.

Ayak Tabanlarımız Neden Kaşınır?

Ayakların kaşınması hususunda farklı nedenler genel olarak gündeme gelecektir. Ayrıca bu hususta ayak tabanlarımız neden kaşınır gibi bir durum da sorgulanacaktır. Ayrıca bu tip bir problemin gelişimi hususunda muhakkak doktorlara yönelmekte fayda vardır. Öte yandan kişilerin bakım ve temizliğine dikkat etmeleri de bu süre zarfında gerekecektir. Farklı farklı nedenlerden kaynaklı olarak bu tip bir sorun gündeme gelecektir.

 • Alerjik kontakt dermatit
 • Tinea pedis mantar enfeksiyonu
 • Atopik dermatit
 • Juvenil plantar dermatoz
 • Sedef hastalığı
 • Yara izleri
 • Böcek ısırıkları
 • Kuru cilt

Bu tip etmenlere bağlı olarak ayak tabanlarının kaşınması gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

Önerilen İçerik: Herbalife Hakkında Doktor Yorumları

Sol Ayağın Kaşınması Ne Anlama Gelir?

Sol Ayağın Kaşınması Ne Anlama Gelir?
Sol Ayağın Kaşınması Ne Anlama Gelir?

Ayaklarının kaşınması hususunda sorgulamalar da olacaktır. Geneli batıl inançlara dayansa da halk arasında halen daha bu hurafelere inananların sayısı fazladır. Genel itibarıyla Sol Ayağın Kaşınması Ne Anlama Gelir? gibi bir soruyu gündeme getirmektedir.

Sol ayak altı kaşıntısı batıl inanç olarak bilinir. Ayak altının kaşınması genel olarak seyahat manasına gelmektedir. Ayrıca gurbete gitmek ve burada uzun süre kalmak olarak da belirtilmektedir. Öte yandan eve yeni birinin geleceği gibi bir manayı da barındıran bir durumda olacaktır. Her ne kadar batıl bir inanç olsa da halen daha bu tip bir söylem açığa çıkacaktır. Bu şekilde bir inanış gündeme gelse de gerçeği yansıtmayan konular arasında yer alacaktır.

Ayak Tabanı Hangi Organa Bağlıdır?

Ayak tabanına dair pek çok soru kendini göstermektedir. Ayrıca ayak tabanı hangi organa bağlıdır sorusu da öne çıkacaktır. Ayak parmaklarının her biri farklı organları temsil etmektedir. Ayrıca meridyen noktaları bu hususta yer alarak herkesin bu tip bir bilgiye sahip olmasında yarar vardır. o parmaklara dokunarak var olan ağrılarını gidermeleri gibi bir durum söz konusudur.

 • Baş parmaklar dalak ve karaciğer
 • İkinci parmaklar mide
 • Dördüncü parmak safra kesesi
 • Serçe parmağı mesane

Bu bölgelere ilişkin ayak parmaklarına dair meridyen noktaları vardır. Ayrıca bu hususta bilgi sahibi olmak da ön planda olan bir husus olmaktadır.

Ayaklarda Yanma ve Kaşıntı Neden Olur?

Ayaklarına dair sıkıntı yaşayanların bu durumun nedenini araması son derecede normaldir. Ayrıca ayakta yanma ve kaşıntı neden olur sorusu da gündeme gelecektir. Tamamen ayak sinirlerinden gelişen bir durum olduğunu bilmek gerekecektir. Ayrıca deterjan ve ayakkabılar da bu hususta kaşıntı yapacaktır. Bununla beraber kan dolaşımından ötürü de birtakım yanma hissi ortaya çıkacaktır.

Ayak Parmaklarında Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Ayak parmaklarında kaşıntı halinin görülmesi durumunda bazı yöntemler devreye girecektir. Ayrıca ayak parmaklarında kaşıntıya ne iyi gelir biçimindeki sorunun yanıtları da farklı biçimlerde olacaktır. Bununla beraber kaşıntı sorununa doğrudan çözüm üretecek bir halde kalacaktır.

 • Soğuk kompres
 • Elma sirkesi
 • Karbonat
 • Yulaf tozu
 • Çay ağacı yağı
 • Tuzlu su

Son olarak yazımızın sonuna gelmeden sol ayak altı kaşınması anlamı ne demek ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konu ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

Ayrıca, Sol Ayak Kaşınması ile ilgili bilgilendirici video bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BHvM_wsXqCg

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Sol Ayak Kaşınması yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın