Ana Sayfa - Genel Sağlık - Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur? – Yıkanır Mı?

Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur? – Yıkanır Mı?

Microblading kaş sonrası su değerse ne olur konusunu bu işleme tabi olanların geneli sormaktadır. Yazımız içerisinde bu konu ile ilgili bir sorunla karşılaştığınızda oluşacak sonuçları, hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğini ve fiyatlarını sizlere aktaracağız. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına erişebilirsiniz.

Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur?

Son dönemlerde bu tip bir uygulamaya yer verenlerin güzellik konusunda beklediklerine ulaşması söz konusudur. Kalıcı bir makyaj uygulaması olduğundan dolayı Microblading kaş işlemleri sonrasında su değmesi durumu herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Herkesin bu tip bir uygulama içerisinde rahatlıkla yer alması da kesin bir halde kalacaktır. Ayrıca farklı nedenlerden kaynaklı olarak Microblading kaş uygulamasını tercih etmek de mümkün olmaktadır.

 • Kaş şeklinden memnun olmama
 • Kaşlarda dökülme
 • Kaş seyrekliği
 • Kaş bölgesinde olan yara izlerini kapatma
 • Kaşların normalden daha kalın olmasını isteme

Microblading Kaş Uygulaması Nedir?

Microblading kaş işlemleri öncelikli olarak istenen kaş şeklinin seçilmesiyle başlayacak olan bir konumdadır. Ancak Microblading kaş uygulaması nedir konusunda da bilgi almak bu süreçte önemlidir. Karar verme evresinde uzmanlardan da yardım almak daha estetik ve etkili bir görüntüyü yakalamak açısından önem teşkil edecektir. Sonrasında da gerekli çizim işlemleri başlayacak ve kıl şeklinde gelişecektir. Ayrıca Microblading işlemleri esnasında var olan boyalar da derinin çok fazla derinine enjekte edilmeyecektir. Bununla beraber bu görüntünün belirli bir süre boyunca kalıcı olması da desteklenecektir.

Kıl Tekniği ile Kaş Uygulaması Ne Kadar Kalıcı?

Kıl Tekniği ile Kaş Uygulaması Ne Kadar Kalıcı
Kıl Tekniği ile Kaş Uygulaması Ne Kadar Kalıcı

Microblading işlemleriyle birlikte kalıcı kaş makyajı işlemleri biraz uzun sürmektedir. Son derecede detaycı bir çalışmanın ürünü olmasından dolayı ortalama olarak 2 saatte gerçekleşmektedir. Ayrıca bu ilk seans sonrasında 2 ay boyunca da gerekli rötüş faaliyetlerini gerçekleştirmek önemli olacaktır. Kıl tekniği ile kaş uygulaması ne kadar kalıcı kapsamında da herkes uzun vadeli sonuçlar alacaktır. Microblading kaş uygulamaları genel itibarıyla 1 ile 1,5 sene aralığında kalıcı olacaktır. Bu kalıcılık süreci kişilerin cildine göre değişiklik gösteren düzeydedir.

Ayrıca, benzer bir sağlık içeriğimiz olan Dizler İçin Bamya Tohumu Kullananların Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Microblading Kalıcı Kaş Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Microblading işlemlerini gerçekleştirmek adına öncelikle güvenilir bir klinik ya da güzellik merkezine gitmek önemli olacaktır. Öncelikli olarak Microblading kalıcı kaş yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunun yanıtı bu yönde olmalıdır. Seanslar esnasındaki çizimler uzun süre boyunca kişilerin yüzünde kalacaklarından dolayı uygun seçimler son derecede önemlidir.

Microblading kalıcı kaş yapan kişilerin uzman ve sertifikalı olmasına dikkat etmekte her zaman fayda vardır. Ayrıca makyaj işlemlerinde kullanılan malzemelerin de sertifikalı olmaları göz önünde tutulmalıdır. Son olarak da var olan makinelerin de kullanıma uygun ve steril bir halde olması da gerekli olan konular arasındadır.

Microblading Kalıcı Kaş Uygulaması Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaşlara kalıcı makyaj çizimi yaptıktan sonraki süre zarfında uzmanları dinleyerek onların belirttikleri biçimde bakım yapmak önemlidir. Ayrıca Microblading kalıcı kaş uygulaması bakımı nasıl yapılır hususunda da gerekli standartlara harfiyen uymak gerekecektir. Bu hususta farklı şekillerde başlangıç yapmak önemlidir. Uzmanlar da bu konuda herkesi yönlendirecektir.

 • Seans sonrasında 1 gün boyunca kaşları suyla temas ettirmemek önemlidir.
 • Solaryuma girmekten kaçınmak gerekecektir.
 • Doğrudan güneş ışığına maruz kalmamak ön planda olmalıdır.
 • Uzmanların önerdiği nemlendirici bakım kremlerini düzenli olarak kullanmak gerekecektir.

Ayrıca, benzer bir sağlık içeriğimiz olan Sütyenle uyumak sağlıklı mıdır? Zararlı mıdır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Microblading Sonrası Banyo Yapılırsa Ne Olur?

Microblading Sonrası Banyo Yapılırsa Ne Olur
Microblading Sonrası Banyo Yapılırsa Ne Olur

Sıkça sorulan sorular arasında Microblading Sonrası Banyo Yapılırsa Ne Olur? sorusu bulunmaktadır. Öncelikle işlem yapıldıktan sonraki 10 gün boyunca yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

 • Uzun sureli ve aşırı buharlı duşlardan uzak durmak
 • Havuz ve denizden uzak durmak
 • Lazer terapisi yaptırmamak
 • Solaryuma girmemek
 • Asidik ve kimyasal içeren kremler losyonlar kullanmamak tavsiye edilenler arasındadır.

Microblading Kalıcı Kaş Uygulaması Fiyatları

Öncelikle Microblading kaş uygulamalarının fiyatları da son derecede etkili bir konudur. Ayrıca Microblading kalıcı kaş uygulaması fiyatları uzmanlara ve salonlara göre değişiklik gösteren bir konudur. Ancak bu hususta fiyat konusundan ziyade uzman seçimleri yapmak her zaman önemli olacaktır. Bu sayede de uzun süre boyunca taşınacak olan bu Microblading işlemlerini en etkili biçimde gerçekleştirmek önemli bir konu olacaktır. Bu alandaki fiyatlar her yerde farklı olabilir. Ancak ortalama fiyatları sizler için araştırdık.

 • Güzellik salonlarındaki Microblading Kalıcı Kaş Uygulaması Fiyatları: 500 – 1000 Türk Lirası civarında olmaktadır.
 • Uzman akademik eğitim almış deneyimli estetisyenlerin fiyatı: 3000-6000 Türk Lirası civarındadır.

Ayrıca, Microblading kaç gün sonra yıkanır ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur? yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın