Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Emla krem nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? soruları son zamanlarda sık sık karşılaştığımız bir durumdur. Emla krem, son zamanlarda popülaritesini artıran ve kullanıcılarının memnuniyetini ifade eden en iyi cilt bakım kremlerinden biridir.

Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edenleri araştırdık.

Eczanelerde satışa sunulan Emla kremi, genellikle cilt üzerindeki anestezik etkisi ile bilinir. Örneğin, ağda sırasında ağrıyı hafifletmek için bu kremi kullanan ağda sırasında çok fazla acı hissedenler var. Genellikle uyuşturma yönteminde tercih edilen ve botoks uygulamaları gibi uygulamalar sırasında kullanılan bu krem, son zamanların en popüler kremlerinden biri haline gelmiştir. İsterseniz, Emla kreminin ne olduğu, nasıl kullanılacağı ve kimlerin kullanabileceği sorularının cevaplarını inceleyelim.

Emla Krem Nedir?

Uygulandığı bölgedeki sinir uçlarının uyarılmasını önleyen Emla krem, anestezi görevi görür ve bölgesel olarak uyuşturur. Kremin etkisi kısa süreli olmasına rağmen, o bölgeye yapılacak uygulamalarda ağrı ve ağrı hissini en aza indirir. Botox uygulamaları, lazer epilasyon ve ağda gibi uygulamalar sırasında sıklıkla tercih edilen bu kremin, lidokain ve prokain adı verilen aktif bileşenleri nedeniyle ilaç etkisi vardır. Çok uzun zamandır üretilen ancak son zamanlarda daha popüler hale gelen bu krem son derece etkilidir.

Emla Krem ne İşe Yarar?

Çok popüler olan Emla krem kullanım alanları doğal olarak merak edilmektedir. Genel olarak, vücuttaki ağrılı uygulamalar için tercih edilen kremi kullanabileceğiniz alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Epilasyon uygulanacak bölgelere
  • Ağda yapılacak bölgelere
  • Kaş ve bıyık çıkarılmadan önce ağrıyı azaltmak için uygulanacak alanlara
  • Erkeklerde sünnetten önce, sünnet alanı
  • Dövme yaptırılacak bölgeye
  • Kulak ve burun piercinginden önce delinecek bölgeye uygulanabilir.

Emla kremi birçok alanda kullanılabilir ve faydaları nedeniyle ağrıyı hafifletir. Bu kremin özellikle son yıllarda popüler hale gelen botoks uygulamaları arasında tercih edildiği bilinmektedir.

Emla Kremin Faydaları

Emla kremi anestezik etkileri nedeniyle sıklıkla kullanılır. Başlıca yararı, uygulamadan önce ağrıyı ve ağrıyı hafifletmesidir. Birçok kişi kremi uyguladıktan sonra bile epilasyon, ağda, dövme, botoks, lazer uygulamaları sırasında asla ağrı veya ağrı hissetmediklerini söylüyor. Kullanımı son derece geniş olan bu krem, ağrı kesici olarak vücut ağrılarında da etkilidir. Bununla birlikte, genel olarak vücut ağrısında kremin etkisinin geçici olduğuna dikkat edilmelidir. Sadece uygulandığında ağrılı prosedürler sırasında kullanmak daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

Emla krem nasıl kullanılır?

Son zamanlarda isimlerini ve popülerliklerini duymuş olanlar, Emla kreminin nasıl kullanılacağı sorusunun cevabını da araştırıyorlar. Her şeyden önce, zaten lazer epilasyon veya ağda gibi işlemlerin uygulandığı yerlerdeki çalışanar kremin kullanımını biliyorlar. Evde bir uygulama sırasında ağrıyı en aza indirmek istiyorsanız, kullanacağınız alanı iyice temizlemeniz ve kurutmanız gerekir. Daha sonra, kremden uygulama alanına az miktarda krem ile dairesel bir hareketle ince bir tabaka halinde yaymalısınız.

Kullandığınız bölgedeki kremi ince ve temiz bir bezle kaplayarak bu şekilde yarım saat beklemeli ve etkili olması için zaman vermelisiniz. Uyuşma başladıktan sonra, kremin bulunduğu alanı pamuklu bir ped veya gazlı bezle silebilirsiniz. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kremi uyguladıktan sonra anestezik etkilerin en az yarım saat içinde ortaya çıkmaya başlamasıdır. Bu nedenle, kremi kullandıktan hemen sonra yapmak istediğiniz uygulamaya geçmeyin ve yarım saat bekleyin.

Emla krem yüze uygulanır mı?

Özellikle kaş ve bıyık alan veya yüzlerine ağda yapmak isteyenler Emla kreminin yüze uygulanıp uygulanmadığı sorusunun cevabını merak ediyorlar. Bu uygulamalar sırasında çok acıyorsa, kremi yüzünüz için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, krem yüz için kullanılıyorsa, bekleme süresi ortalama 1 saate kadar olabilir. Kaş bölgesi için kullanmak isteyenler ekstra dikkat etmelidir. Çünkü krem gözlere zarar verebilir. Bu nedenle, gözlerin etrafına uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Krem gözlerle temas ederse, derhal bol su ile durulanması önerilir.

Emla krem vajinaya nasıl sürülür?

Vajina çevresine yapılacak ağda işlemi öncesi sadece kıl köklerinin bulunduğu alana ince bir tabaka krem sürebilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra ağda işlemini zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kremi vajina içerisine sürmemeniz gerektiğidir. Bu gibi durumlarda bol su ve sabun ile yıkamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vajinada yanma ve duyarsızlaşma meydana gelebilir.

Emla krem dişe sürülür mü?

Emla kreminin genellikle anestezik etkisi nedeniyle diş ağrısı için olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, sağlık için bu kremin sadece harici kullanım için uygun olduğunu hatırlamak önemli. Bu nedenle diş ağrısı için ağza uygulanması önerilmez. Aynı zamanda, kremin etkileri geçici olarak eşleştiği için, kremin etkisi geçtikten sonra diş ağrısı yeniden başlayacaktır. Bu nedenle, diş ağrısı için Emla kremini kullanmak yerine bir diş hekimine başvurmak daha iyidir.

Emla krem geciktirici olarak nasıl kullanılır?

İnternette bu konuda maalesef çok yanlış bilgiler dolanmaktadır. Özellikle erkeklerin emla krem cinsel ilişki nasıl uygulanır sorusunu sık bir şekilde bize yönelttiği oluyor. Bu krem kesinlikle geciktirici olarak kullanılmamalıdır. Kalıcı ve ciddi hasarlara neden olabilir.

Emla krem ne kadar? Emla krem fiyatı 2023

Türkiye’nin her yerinde bulunan eczanelerden satın alabileceğiniz EMLA krem fiyatı biraz pahalı. Reçeteyle satılmayan bu krem herkes tarafından erişilebilir, ancak yine de doktor tavsiyesinde kullanılması önerilir. Şu anda kremin eczane satış fiyatı KDV dahil 400 TL civarında.

Emla Krem Kullananların Yorumları

Kremi kullanmadan önce bir fikir edinmek istiyorsanız, Emla krem kullanıcıları tarafından yapılan yorumları biliyorsunuz. Bu kremi daha önce deneyen ve çok memnun olan insanlar var. Anestezik etkisi ile birçok uygulama sırasında özellikle kısa bir süre için rahatlama sağladığı söylenir. Ancak ciltlerinin hassas olduğunu ve kremin kendisinin alerjik reaksiyona neden olduğunu söyleyen insanlar da vardır. Emla krem kullanıcı incelemeleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri, kullanmadan önce bir cilt testi yapılması gerektiğidir.

Kremi kullanmaya karar verirseniz, cildinizin küçük bir bölgesinde deney yapabilirsiniz. 24 saat sonra olumsuz bir etki olmazsa, kremi istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz. Ancak yüz bölgesi için kullanmaya karar verirken yine de çok dikkatli olun. Kremi, özellikle yüzün göz ve dudaklar gibi en hassas bölgelerinde kullanmaktan kaçının. Başvurunun sonunda beklenmeyen bir yan etki olması durumunda, en yakın sağlık kurumuna danışın.

Emla krem yan etkileri var mı?

Emla kreminin yan etkileri bir merak meselesi olmuştur. Genellikle kullanmak isteyenler kremi kullanmaktan korkarlar çünkü herhangi bir yan etki veya zarar olup olmadığını merak ediyorlar. Aslında, doğru kullanılırsa, kremin herhangi bir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, cilde duyarlı olanlar veya kremdeki aktif bileşenlerden birine alerjisi olanlar kızarıklık ve hassasiyet oluşturabilir. Genellikle aşırı doz durumunda ortaya çıkan bu sorun ortaya çıkarsa, kremi derhal kullanmayı bırakmak gerekir.

Beklenmedik bir yan etki durumunda doktora danışmanız da önerilir. Krem sadece harici kullanım için uygundur. Çocukların ulaşamayacağı ve güneşe doğrudan temas etmemeleri önerilir. Krem asla göz çevresinde kullanılmaz.

Bu yazılara da bakın.

Advantan Krem Yüze Sürülür mü? – Sivilce İçin Kullanılır mı?

Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Travazol Uçuğa İyi Gelir Mi? – Uçuğa Kremler!

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın