Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Hametan krem sivilce yapar mı? Ne için kullanılır? Hametan krem bebeklerde kullanılır mı? Dudaklara sürülür mü? Hametan krem kortizon içerir mi? Yüze iyi gelir mi?

Kadınların hem çantalarında hem de evde kaçırmadıkları bir kremdir. Hametan krem ​​şeklinde satıldığı için, aynı zamanda hametan pomad olarak da satılmaktadır, sadece hametan pomad biraz daha yağlıdır, ancak her ikisini de tercih edebilirsiniz, çünkü aktif bileşenleri genellikle aynıdır.

Sinir bozucu akneyi, yaraları, yanıkları, cilt lekelerini ve diğer birçok problemi kısa sürede ortadan kaldıran hametan kreminin bir cilt bakım kremi olduğunu söyleyebiliriz.

İçeriğindeki aktif bileşenler sayesinde, tüm cilt problemlerini kısa sürede ortadan kaldıran hametan pomad, bebeğinizin cildine zarar vermez. Emziren annelerimiz ve hatta büyükanne ve büyükbabalarımız tarafından da kullanılabilir. 7 ila 70 arasında herkes tarafından tercih edilen etkili bir kremdir.

Eczanelerden reçeteli hametan krem ​​satın almak mümkündür. Bu yazıda, hametan kreminin ne olduğunu, ne yaptığını, hametan kreminin nasıl kullanılacağını, hametanın cilt lekelerini nasıl alabileceğini ve akne oluşumunu nasıl önleyeceğini ayrıntılı olarak açıklamaya çalışacağız.

Hametan Krem Nedir?

Hametan krem ​​reçeteli bir krem ​​olmasına rağmen, etkinliği nedeniyle genellikle herkes tarafından tavsiye edilir. Cilt problemleriniz olsa bile, eczacınız kesinlikle bir hametan kremi önerecektir. Hametan, 30 gr ve 50 gr alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Hamatan pomad aktif madde Hamamelis virginiana kremin en etkili bileşenidir ve ortalama 100 gram 25 gram Hamamelis virginiana içerir. Hmetan takviyesinin içeriği olan Hamamelis virginiana hemen hemen her cilt problemini iyileştirir. Kısacası, aktif maddede sıkışan faydaları listelersek;

HAMETAN içindeki aktif bileşen Hamamelis virginiana sulu ekstraktıdır; doku büzücü, kanama önleyici anti-enflamatuar etkilere sahiptir. İyileştirici etkisi ile; Cilt yaralanmalarını takiben, cilt proteinlerinin çökmesine neden olarak cilt sıkılaştırıcı ve koyulaştırıcı etki sağlar. Cilt yaralanmalarını takiben, söz konusu bölgedeki kanama süresini kısaltır ve pıhtılaşma sürecini hızlandırır.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan krem ​​sadece cilt soruları için kullanılan bir krem ​​olarak düşünülmemelidir. Son zamanlarda, bayanlar sık ​​sık nemlendirici olarak hametan kremini tercih etmeye başladılar. Hametan kremi cilt lekelerini, akne izlerini ve yanıkları giderse de, hametan kremi kullanan insanlar sivilce için iyi olduğunu düşünür, ancak bazı insanlar hametan kremi kullandıktan sonra yüzünde sivilce artışı olduğunu ve akne yaptığını söylüyor.

Hametan pomad ve hametan kremayı tercih ederken, cildiniz yağlı ise, pomad’ı tercih etmeyin, hanedan pomad daha yağlı bir yapıya sahiptir. Ek olarak, akne ve iltihaplı sivilce için kullandığınızda, cildin yüzeyindeki sivilceleri çıkararak sivilcenin ilk dönemlerde artması normaldir.

İlk dönemlerde sivilce artışı görülmesine rağmen, sonraki dönemde sivilce tamamen kaybolur. Peki krema için iyi olan nedir, hametan kreminin kullanımı nedir, hametan kreminin belirtileri nelerdir ve hameten kreminin faydaları nelerdir?

Hametan krem ne için kullanılır?

 • Hametan krem ​​döküntü için iyidir.
 • Hametan krem ​​cilt lekelerini giderir.
 • Hametan krem ​​sivilce izlerini giderir.
 • Hametan krem ​​cildi yeniler ve canlandırır.
 • Hametan krem ​​1. ve 2. derece yanıkları tedavi etmek için kullanılır
 • Hametan krem ​​güneş yanığı için iyidir.
 • Hametan krem ​​meme başı çatlaklarını geçer.
 • Hmetan krem ​​kurutulmuş, çatlamış, yıpranmış cildi onarır ve onarır.
 • Hametan krem ​​cilt tonunu eşitler.
 • Yatak yaraları, açık yaralar ve cerrahi yaralar için iyidir.
 • Hametan krem ​​bebeklerde kızarıklık, çizik ve yaralarda kullanılır.
 • Sürtünme ve darbe sonrası aşınma ve yaralanmaların tedavisinde kullanılır.
 • Hametan krem ​​cildi nemlendirir ve nemi dengeler.
 • Hametan pomad, birçok faydası ve kullanımı olan bir kremdir ve düzenli olarak kullanıldığında etkili sonuçlar verir.
 • Bana göre madecassol kremini, bepanthen kremini ve hametan kremini tartışmasız krem ​​olarak sayabiliriz.

Hameten krem nasıl kullanılır?

Sistemimizdeki kremler hakkında bilgi verirken, doktorunuz tarafından önerilen dozda kullanılmasına kesinlikle dikkat ediyoruz, ancak hametan kreminin bu konuda zaman veya zaman sınırlaması vardır. İhtiyacınız olan süre boyunca kolayca kullanabilirsiniz. Hametan’ı kullanma şekli;

 • Sürülecek alan iyice temizlenir
 • Nohut büyüklüğünde bir krem ​​parmağa konur ve yumuşak hareketlerle uygulanır
 • Fırçalama, krem ​​iyice dağılana kadar devam eder.
 • Uyguladıktan sonra, uygulanan alanda herhangi bir sorun yoksa, yaralar veya çizikler varsa bir gazlı bezle açabilirsiniz.

Hametan krem bebeklere nasıl uygulanır?

Hametan kremalı bebeklerde bebek bezi döküntüsü için ince bir tabaka uygulamak yeterlidir. Hametan kremi bebeğin doğum anından itibaren kullanılabilir. Bebeklerde yaş sınırlaması yoktur.

Meme çatlaklarına Hametan krem ​​nasıl uygulanır?

Anne sütüne geçmediği bilinmektedir. Bebek emzirildikten sonra uygulanması tavsiye edilir. Her emzirmeden sonra araba sürebilirsiniz.

Hametan Krem ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Size Hametan kremiyle cilt bakımı için çok etkili bir tarif vermek istiyorum. Bu karışımla cildiniz kendini yenileyecek, cilt tonu eşitlenecek, akne, yara izleri ve yanık izleri çok iyi olacak. Çatlak, hasarlı cildi onarmaya ek olarak kuru cilt nem dengesini sağlayacaktır. Etkili sonuçlar elde etmek için düzenli olarak kullanmak ve günde bir kez uygulamak yeterlidir.

1 çay kaşığı madecassol krem
1 çay kaşığı bepanthen krem
1 çay kaşığı hametan krem

Yukarıda listelenen tüm malzemeleri bir cam kasede karıştırıyoruz. Mümkün olduğunca çok miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Dudaklar ve göz çevresi dışında yüzünüze uygulayın. Gerekirse boyun bölgesine uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamak yeterlidir. Uygulamadan önce, kesinlikle cilt temizlenmeli ve herhangi bir makyaj çıkarılmalıdır. Aşırı yağlı cilt tipleri için uygun değildir. Etkili sonuçlar elde etmek ve cilt problemlerinden kurtulmak için düzenli olarak uygulamak ve dozunda uygulamak yeterlidir. Aşırı kullanım sivilce neden olur.

Hametan Kremin Yan Etkileri

Hametan krem ​​neredeyse hiç yan etkisi olmayan bir kremdir. Bir krem ​​bebeklerde zaten kullanılıyorsa, çok az veya hiç yan etkisi olmayan bir kremdir. Genel olarak, yan etkilerde aktif maddeye duyarlı olan insanlarda ve bunlarda deri döküntüleri, yüzdeki şişme, dudaklar, dil veya gırtlakta örülür. Bu yan etkileri örerseniz, kremaya alerjiniz vardır.

Hametan bebeklerde mi kullanılır?

Hametan kremi bebeklerde doğdukları günden itibaren kullanılabilir. Hametan bebek bezi kremi bebeklerde bebekler için iyidir.

Hametan krem yüze uygulanır mı?

Evet, yüze hamet krem ​​uygulanır. Yüze ince bir tabaka halinde uygulanır ve beslenmesi sağlanır. Bazı doktorlar cildi nemlendirmesini önerir.

Hametan sivilce yaptı

Bilinenlerin aksine, hametan akne tedavisinde etkili sonuçlar veren bir kremdir. İlk kez kullanıldığında, ciltteki iltihaplı sivilceler cilt yüzeyinde görünür ve kurur ve kaybolur.

Hametan krem ​​kortizon kremi midir?

Hametan kremi bir kortizon kremi değildir.

Hametan krem ​​nemlendirici olarak mı kullanılıyor?

Evet, ister filtrenize nemlendirici olarak sürün, ister bebeğinizin poposuna sürün.

Hametan pomad ile krem arasındaki fark nedir?

Yazının başında belirttiğimiz gibi, hametan hem pomad hem de krem ​​formunda bir üründür. Hametan pomad daha yağlı. Hametan mavi (pomad) ve sarı (krem) olarak satılmaktadır.

Hametan dudağa uygulanır mı?

Hametan dudaklara çatlak için az miktarda ince tabaka olarak uygulanabilir.

Hametan reçetesiz satılıyor mu?

Evet, reçetesiz olarak eczaneden satın alabilirsiniz. Eğer hametan kullanmayı düşünüyorsanız, doktorunuza söylediğinizde kesinlikle reçete edecektir, çünkü yan etkisi yoktur. Sağlık Bakanlığı kremin ödenmesini kapsar.

Hametan Krem Kullananların yorumları

Hametan merhem kullanarak ve yorumlarını sözlük, forum ve sosyal medyadan derleyerek fikir vermeye çalışacağım. Genellikle krem ​​kullanıcıları ve yorumlarını seçmeye çalıştım.

Bence Hametan kullandığım en iyi cilt yenileyici krem ​​daha iyi bir şey değil.
Annemin evde sahip olduğu kafa uç kremini asla unutmam, küçük bir şey olsaydı hemen sürecekti.
Bebeğim için daha iyi bir krem ​​görmedim. Hametan bebek bezi kremi ama çocuğumun bezinde kullanıyorum ve meme ucu çatlaması için iyidir.

Bu yazılara da bakın:

Advantan Krem Yüze Sürülür mü? – Sivilce İçin Kullanılır mı?

Fito Krem Kullananlar Yorumları – İşe Yarar Mı?

Emla krem nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın