Ana Sayfa - Cilt Bakımı - El Tahrişini Geçirme, El Çatlaklarını Gidermek İçin Kesin Çözüm. Bebek Şampuanı

El Tahrişini Geçirme, El Çatlaklarını Gidermek İçin Kesin Çözüm. Bebek Şampuanı

Ellerin sağlıklı ve canlı görünümü hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Günlük hayatta el tahrişi oluşmaması için birçok kişi kişisel bakımına dikkat etmektedir. El tahrişine, el çatlaklarına karşı bebek şampuanı kullanarak da bu sorunu çözebileceğinizi biliyor musunuz ?

Ellerinizin kuruluğuna bağlı olarak zamanla elleriniz tahriş olabilir. Ellerinizi gün içinde yeterince nemlendirirseniz daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Zamanla tahriş olan eller hem sizi rahatsız eder hem de ellerinizde kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir. El tahrişi özellikle hassas ciltlerde çok daha büyük sorunlara neden olabilir.

El Tahrişini Geçirmeye, El Çatlaklarını Gidermeye Bebek Şampuanı İşe Yarar mı?

 

Saç ve vücut şampuanı kullanarak ellerinizin tahriş olmasını önleyebilirsiniz. Bunun nedeni ise cildinizi tahriş edebilecek SLES veya SLS yok edicileri içermemesidir. bebek şampuanı; Atopik dermatit vakalarını ortadan kaldıran ve nemlendirici özelliği bulunan bitkisel içerikli bir üründür. Şimdi size el tahrişine iyi gelen şampuanı nasıl kullanacağınızı anlatalım.

El Tahrişine Karşı Bebek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Tahriş önleyici şampuan, bileşenleri arasında yer alan Gamma linoleik asit açısından zengin Hodan yağı sayesinde cildinizi yumuşatır ve cildinizin rahatlamasına yardımcı olur. Hassas cildinizde kullandığınızda cildinizin yapısını onarır. Ayrıca nemlendirici özelliği sayesinde ellerinize bakım yapmanızı sağlar.

El tahrişine karşı bebe şampuanı kullanmadan önce ellerinizi ılık su ile ıslatınız . Elinize az miktarda şampuan alın ve tahriş etmeyecek şekilde yumuşak bir şekilde köpürtün. Ardından ılık su ile durulayın.

El Tahrişini Gideren Bileşenler

Saç ve vücut şampuanı kullanırken elinizdeki tahrişi giderecek bileşenler hakkında bilgi verelim;

Hodan Tohumu Yağı:   Tahta tohumu yağı nemlendirici özelliği olan bir bileşendir. Ayrıca ellerinizdeki ve vücudunuzdaki iltihaplanma ve kızarıklığın önlenmesinde de etkilidir.

Bal Özü:  Ellerinizdeki yaraların iyileşmesinde etkili olan doğal bir maddedir. Tüm cilt nemlendirici ürünlerinde tercih edilen ve dermatolojik olarak da kullanılan bir esanstır.

El tahrişine karşı bebek şampuanı Paraben, silikon ve renklendirici madde içermez. Doğal bir öze sahip olan bu şampuan, cildinizin doğal PH dengesini koruyan bir üründür. Ellerinizin tahriş olmaması için tavsiye edildiği şekilde düzenli olarak kullanabilirsiniz.

El Egzamasını Önleyen Şampuan

El egzaması hem erkekte hem de kadında her yaşta görülebilen cilt sorunları arasında yer almaktadır. El egzaması birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. El egzaması ile ciltte kaşıntı oluşabilir. Bununla birlikte kızarıklık ve ciltte kabuklanma da meydana gelebilir. Bu sorunla mücadele etmek için nemlendirici kullanmak sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilir. El egzaması için de doğru şampuanı seçmelisiniz. El egzamasını önlemek için şampuan şampuanı doğru seçim olacaktır. Ellerinizi SLES içermeyen şampuanlarla yıkayarak tahrişi önleyebilirsiniz.

Vücut bakım şampuanı ayrıca nemlendirici bileşenler içerir. Babay şampuanında bulunan nemlendirici bileşenler, hastaların el egzaması ile mücadelesinde yardımcı olur. Hassas cilde sahip yetişkinlerde ellerinizi onarır ve ayrıca nemlendirici içeriği sayesinde cilt bakımınıza yardımcı olur.

El Egzamasını, El Çatlağını Önlemenin İpuçları

El egzaması yaşadığınızda ellerinizin normale dönmesi için birkaç ay beklemeniz gerekecektir. El egzamasını önlemek için size bazı önerilerde bulunalım;

  • Sabun, kimyasallar veya deterjanlarla temas ellerinizi tahriş edebilir. Bu nedenle alerjik olmayan eldivenlerle kendinizi kolayca koruyabilirsiniz. Ancak eldivenlerin her zaman sağlam olduğundan emin olun. Ayrıca eldivenlerinizi sık sık değiştirin.
  • Giysilerinizi ve bulaşıklarınızı mümkün olduğunca elde yıkamaktan kaçının.
  • Yemek pişirirken ellerinizin meyve veya sebzelerle doğrudan temasından kaçının.
  • Ellerinizi yıkarken ılık suyu tercih edin. Yüzüğün altında birikecek sabun el egzamasını şiddetlendireceği için ellerinizi yıkarken yüzüğünüzü çıkarın.
  • Kışın ellerinizin kurumasını önlemek için düzenli olarak eldiven giyin.
  • El egzamasını önleyen şampuan  Düzenli olarak nemlendirici saç ve vücut bakım şampuanı kullanın.
  • El egzamasını önlemek için düzenli olarak bitkisel içerikli nemlendiriciler kullanın.

El Egzamasını Geçirmek İçin Bebek Şampuanı Kullanımı

El egzamasında şampuan kullanımı ile ilgili size birkaç öneride bulunalım;

  • Saç ve vücut bakım şampuanı için  önce ellerinizi ılık su ile ıslatın.
  • Aldığınız şampuanı ellerinize, vücudunuza ve saçlarınıza köpürterek masaj yaparak uygulayınız.
  • Daha sonra tüm vücudunuzu ılık suyla duruladığınızdan emin olun.

Bu yazılara da bakın:

Cilt Tonu Eşitsizliği Nedir? Cilt Tonu Eşitsizliğini Yok Etme Tedavisi
Güneşten Yanınca, Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Sigara İzi Geçer Mi? – Ciltte Sigara Yanığı
Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın