Ana Sayfa - Genel Sağlık - Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları – En Etkili Zayıflama Hapı!

Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları – En Etkili Zayıflama Hapı!

Eczanede satılan zayıflama ilaçları, kilo sorunu yaşayan insanların genel olarak yöneldiği konulardan bir tanesidir. En Etkili Zayıflama Hapı hangisidir? Aşırı kiloların sağlık sorunları yaratması ve birçok hastalığın da nedenleri arasında sayılması adına bu ilaçlar son derecede etkilidir. Özellikle kilolu olan bireylerde damar tıkanıklıkları ve kalp problemleri yaygın olarak gündeme gelmektedir. Bu aşamada da kişilerin pek çok kilo verme yöntemini denemesi de normal olacaktır. Egzersiz ve sağlıklı beslenme çoğu kişi için öncelikli yöntemler olsa da uzun vadede sonuç yaratmaktadır. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına erişebilirsiniz.

Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları

Daha hızlı bir biçimde kilo vermek isteyenler için zayıflama ilaçları daha da popüler bir haldedir. Ancak zayıflama ilaçlarının da yan etkisi olacağından dolayı en uygun seçimleri yapmakta genel olarak fayda vardır. Bu hususta farklı türlerde zayıflama hapları kullanımda olacaktır.

Reductil Zayıflama Hapı

ABD gibi obezitenin yaygın olarak ortaya çıktığı ülkelerde Reductil zayıflama hapı yaygın olarak öne çıkmaktadır. Pek çok Amerikan vatandaşı Reductil ile birlikte zayıflama imkanına sahip olmaktadır. Bu ilaç son derecede etkili olarak varlık gösterse de çok sayıda yan etkisi de vardır. Bununla beraber Reductil kullanımına bağlı olarak çok kişide yan etkiler ortaya çıkmaktadır.

Önerilen İçerik: Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

Xenical Zayıflama Hapı

Kilo verme yöntemleri arasında Xenical zayıflama hapı da son derecede etkilidir. Obez hastalar tarafından yaygın olarak gündeme gelen Xenical, bu tip fonksiyonlarıyla faydalı bir etki yaratmaktadır. Kadınlar erkeklere oranla bu ilacı daha da yaygın olarak tercih etmektedir. Ancak fiyatının diğer zayıflama haplarına nazaran daha fazla olmasına rağmen etkisinin de daha güçlü olduğu öne çıkan konular arasındadır.

Xenical hapının bağırsaklar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle yağları devre dışı bırakarak, vücut tarafından emilmesine de mani olacaktır. Ancak Xenical tabletlerinin safra kesesi rahatsızlığı olanlarda ve gebelik yaşayanlarda olumsuz etkisi olduğundan dolayı kullanımı tasvip edilmemektedir.

Xenical, her ana öğünde bir kez alınması gereken ilaçlardan biridir. İlacı yemekle beraber ya da yemekten 1 saat sonraya kadar almak gündeme gelmelidir. Ayrıca Xenical ilacının diğer zayıflama haplarına kıyasla daha az yan etkisi vardır. Bunlar;

 • Mide ağrısı
 • Belde şiddetli ağrı
 • Kanlı idrar
 • Zor idrara çıkma

Chitosan Zayıflama İlacı

En etkili zayıflama ilaçları arasında Chitosan öne çıkmaktadır. Ayrıca Chitosan zayıflama ilacı vücudun daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde bağırsakların da daha aktif olmasını da desteklemektedir. Bu ilaçla beraber sağlıklı ve hızlı bir biçimde kilo vermek de mümkün olmaktadır.

Cla Zayıflama İlacı

Faydalı ve kilo vermede etkili olan Cla zayıflama ilacı da önemli bir yapıdadır. Yağ yakıcı özelliği olan bu ilacın yan etkisinin de az sayıda olması tercih nedenlerinden bir tanesidir. Genelde sporcular tarafından kullanılan Cla ilacının etken maddesi de L-karnitin olarak öne çıkmaktadır.

Sibutramin Zayıflama İlacı

Kilo sorunu yaşayanlar için Sibutramin zayıflama ilacı etkili bir faktördür. Obeziteye karşı da etkili olarak gündeme gelen Sibutramin, özellikle ABD genelinde fazlasıyla rağbet gören bir konumdadır. Ayrıca obez kişileri son derecede zorlayıcı bir etkiye sahip olduğu da her zaman gündeme gelecek olan konular arasındadır.

Obezite ya da kilo problemi durumu olanların Sibutramin ile birlikte daha kolay olarak kilo verdikleri de öne çıkmaktadır. Ancak Sibutramin ilacının yan etkilerinin olduğu da bilinmektedir. Ancak doğru bir biçimde kullanımı durumu söz konusu olduğunda da oldukça faydalı bir içeriğe sahip olduğu da gündeme gelecektir. Her bir hastanın kilo problemlerine karşı etki yaratacak konumdadır.

Eczanelerde Reçetesiz Satılan Zayıflama İlaçları

Eczane ve diğer ticari mağazalarda, reçetesiz olarak satılan birçok zayıflama ilacı bulunabilir. Ancak, bunların etkinliği ve güvenliği hakkında yeterli bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Ayrıca, bazı zayıflama ilaçları yan etkiler içerebilir veya diğer sağlık sorunlarınızla etkileşebilmektedir. O yüzden kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır.

Bazı reçetesiz zayıflama ilaçları şunlardır:

 • Orlistat
 • Sibutramin
 • Phentermine
 • Bupropion

Dikkatinizi Çekebilir: Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı
Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Özellikle Eczane ve diğer ticari mağazalarda satılan birçok zayıflama hapı bulunmaktadır. Ancak dikkat etmeliyiz ki bazı zayıflama hapları ciddi yan etkiler içermektedir.

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama hapları şunlardır:

 • Phentermine
 • Orlistat
 • Liraglutide
 • Bupropion/Naltrexone
 • Lorcaserin
 • Saxenda

Yağ Yakıcı İlaçlar Eczanelerde Satılan

Birçok yağ yakıcı ilaç için etkililiği ve güvenliği hakkında yeterli bilimsel kanıt bulunmamaktadır. O yüzden kullanmanızı önermiyoruz. Ancak bilgi vermek açısından şu ilaçlardan bahsedebiliriz.

Bazı Yağ Yakıcı İlaçlar Eczanelerde Satılan şunlardır:

 • Kafein
 • Sibutramin
 • Orlistat
 • Phentermine
 • Bupropion

Sonuç

Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları hakkında bilgiler verdik. Bunlar tehlikeli ve bilimsel kanıtları kesin olan ilaçlar değildir. Ciddi yan etkileri de mevcuttur. O yüzden kullanırken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, unutmayın ki, sağlıklı bir diyet ve düzenli fiziksel aktivite kilo vermenin en iyi yoludur.

Yazımızın sonuna gelmeden Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konu ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

En Etkili Zayıflama Hapı ile ilgili bilgilendirici video bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Eczanede Satılan Zayıflama İlaçları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın