Ana Sayfa - Kadın - Bacaklardaki Çilek Görünümü Nasıl Geçer?

Bacaklardaki Çilek Görünümü Nasıl Geçer?

Bacaklardaki çilek görünümü özellikle kadınların karşı karşıya kalmak istemediği bir durum olarak biliniyor. Bu görünüm bazı zamanlarda özgüven eksikliğine yol açabiliyor. Ancak bu istenmeyen görünümden kurtulmak için birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler sayesinde çilek görünümüne sahip bacaklardan kurtulmanız mümkün.

Bacaklardaki Çilek Görünümünün Nedenleri Nelerdir?

Bacaklarınızda oluşan çilek görünümünün birtakım durumlara bağlı olarak birden fazla sebebi olabilir. Bu sebepler şu şekilde sıralanabilir;

  • Derinizin altındaki tüm kir ve bakteriler bir süre sonra bu görünüme neden olur. Bu sebeple her duşta kese işlemi gerçekleştirmeniz büyük önem taşır.
  • Uzun vadede kullanılan jiletler kıl köklerinizi dibinden alamadığı için yüzeyde kalan kıllar böyle bir görünüme sebebiyet verir. Bu durumdan kurtulmak için her daim yeni tıraş bıçakları kullanmalı ve bacaklarınızı yoğun bir şekilde nemlendirmelisiniz.
  • Kıl kökü iltihabı da bu durumun nedenleri arasında gösterilir. Bu durumda kalmamak için çok sıcak ortamlarda ağda ya da jilet işlemi yapmamalısınız.
  • Eğer gözenekleriniz tıkalı ise bu durum bir süre sonra çilek görünümüne sahip olmanıza yol açar. Gözeneklerinizi açmak için ise birtakım tonikler kullanmanız gerekebilir.
  • Eğer kuru bir cildiniz varsa da bu görünüm ile karşı karşıya kalmanız normaldir. Bacaklarınızı her daim kaliteli bir nemlendirici ile nemlendirmeniz gerekir.

Bacaklardaki çilek görünümü nedenleri ve çözümleri bu şekilde basitçe ifade edilebilir.

Bacaklardaki Çilek Görünümünün Geçmesi İçin Ne Yapılabilir?

Bu istenmeyen görünümden kurtulmanın elbette ki birkaç tane yöntemi bulunur. En yaygın yöntem kuru fırçalama işlemi olarak bilinir. Bacaklarınıza düzenli olarak yaptığınız kuru fırçalama işlemi tüm ölü derilerden arınmanızı ve çilek görünümünden kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda bacaklarınızı tıraş etmeden önce nemlendirmeniz ve tıraşlama işlemini de kıllarınızın çıkış yönüne doğru yapmanız çilek görünümünü büyük ölçüde engeller. Bunların yanı sıra bacaklarınız için peeling ve serum ürünlerine de başvurabilirsiniz. Bacaklardaki çilek görünümü bu yöntemler sayesinde kısa sürede geçer.

Sık Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Bacaklardaki Çilek Görünümünü Engeller Mi?

Eğer beyaz tenliyseniz ve böyle bir görünümden şikayetçiyseniz lazer epilasyon yöntemi ile bu şikayetinizden kurtulmanız mümkün.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın