Ana Sayfa - Kullananlar - Karabaş Otu Kullananların Yorumları – Tansiyona İyi Gelir Mi?

Karabaş Otu Kullananların Yorumları – Tansiyona İyi Gelir Mi?

Bu yazımızda gerçek insanların tecrübe edip internet ortamında bu tecrübelerini paylaştığı Karabaş Otu Kullananların Yorumları konusundan bahsedeceğiz. Bunun yanında diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları merak ediyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Karabaş Otu Kullananların Yorumları

Geleneksel tıpta en çok kullanılan bitkilerden biri olan karabaş otu, lavanta ailesinin bir üyesidir. Bu nedenle çeşitli faydalarının ve şifalarının olduğu düşünülür. Günümüzde halen sıkça tercih edilen karabaş otu, depresif problemlerden yaraları iyileştirmesine kadar birçok faydaya sahiptir. İşte Karabaş otu kullananların yorumları ise aşağıdaki gibidir:

 • “Karabaş otunu hastalığım sebebiyle internette araştırma yaparken keşfettim. Yemek sonrasında ne yediğim fark etmeksizin mide bulantısı yaşayan biriydim. Artık yemeklerden sonra karabaş otu da tüketerek bu problemin önüne geçebiliyorum.”
 • “Babaanneme konulan tümör tanısı sonrasında bazı araştırmalar yaptım. Karabaş otunun iyi geldiğini gördüm ve doktorumuzun tedavisine ek olarak karabaş otu da kullanmaya başladık. Karabaş otu sayesinde tümörün ilerleyişi hız kaybetti.”
 • “Arkadaşlarımın bana en sık sorduğu sorulardan biri cildimin nasıl pürüzsüz ve genç kaldığıydı. Bunun için tek sırrım karabaş otu. Bu sayede cildim her gün, bir önceki günden daha genç ve pürüzsüz olabiliyor.”

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Böbrek Yemenin Faydaları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Karabaş Otu Tansiyonu Yükseltir Mi?

Karabaş Otu Tansiyonu Yükseltir Mi?
Karabaş Otu Tansiyonu Yükseltir Mi?

Öncelikle Karabaş otunun yararları kadar pek tabii zararlı yönleri de vardır. Bu direkt olarak karabaş otunun zararı olmasa da belirli hassasiyetlere sahip kişiler tarafından yaşanan yan etkiler olarak adlandırılabilir. Bu minvalde karabaş otu tansiyonu yükseltir mi sorusu sıkça sorulmaktadır. Karabaş otunun tansiyonu yükseltmesi gibi bir yan etkisine henüz rastlanmamıştır. Tansiyon sorunu olan kişiler gönül rahatlığı ile karabaş otu tüketebilir.

Karabaş Otu Şeker Hastalığına İyi Gelir mi?

Birçok hastalığa faydası sebebiyle internet üzerinden karabaş otu şeker hastalığına iyi gelir mi şeklinde yöneltilen soruların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Şekeri düşürebilmek için en sık tercih edilen bitkilerden biri karabaş otudur. Bu nedenle karabaş otunun şeker hastalığına iyi geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Karabaş Otunun Faydaları Saraçoğlu

Karabaş otu hem cilde hem de vücuda onlarca farklı faydası olan otlardan biridir. Geleneksel tıp yöntemlerinde en çok tercih edilen bitkilerden biri haline gelen Karabaş Otunun Faydaları Saraçoğlu aşağıdaki gibidir:

 • Hafızayı ve zekayı güçlendirdiği için kişisel gelişimde etkilidir.
 • Kan dolaşımını hızlandırarak hastalıkların tedavi sürecini kısaltır.
 • Damar tıkanıklığını önleyici yapıya sahiptir.
 • Vajinal enfeksiyonların temizlenmesini ve ilerlemesini durdurur.
 • İdrar yolu enfeksiyonunu tedavi eder.
 • Romatizma ve mevsimsel ağrıların geçmesini sağlar.
 • Uykusuzluk sorunu çekenler için ideal bir çözümdür.
 • Kas yorgunluğunu ve gerginliğini ortadan kaldırır.
 • Beyinde oluşan tümörün seyrini yavaşlatır.
 • Kan kanseri başta olmak üzere birçok kanser hastalığında efektif çözümlere sahiptir.
 • Migren ve çeşitli baş ağrılarında tercih ediliyor.
 • Nezle, soğuk algınlığı, sinüzit ve öksürük gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hapşırık Faydaları ve Hapşıramamak yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Karabaş Otu Zararları

Karabaş otu, birçok faydası olduğu gibi zararları da olan bitkilerden biridir. Bu nedenle tüm fayda ve zararlara hâkim olmadan tüketilmesi tavsiye edilmez. Bu zararların tamamı fazla tüketime dayalı olarak ortaya çıkmaktadır. Karabaş otu zararları aşağıdaki gibidir:

 • Mide bulantısı
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Uyku sorunları
 • Böbrek ve karaciğer sorunları

Yukarıdaki zararların yanı sıra hamile ve hassas kişilerin karabaş otunu tüketmemesi ve cildine sürmemesi tavsiye edilmektedir. Tüm tavsiyelere uyarak herhangi bir yan etki yaşamamak mümkündür.

Karabaş Otu ile Sigarayı Bırakanlar

İlk olarak Karabaş otunun faydaları arasında çokça sayılmayan ancak deneyimleyen kişiler tarafından iyi bilinen bir durum da sigarayı bırakmada etkili olmasıdır. Karabaş otu ile sigarayı bırakanlar sayıca çok yüksektir. Nikotin bağımlılığında hem bitkisel hem de efektif bir tedavi yöntemi izlemek isteyen kişiler karabaş otunu muhakkak denemelidir. Sigarayı bırakmak için hekim desteği almak isteyen kişilere de karabaş otu sıkça önerilmektedir.

Ayrıca, Karabaş Otu Tansiyonu Yükseltir Mi? ile alakalı sıka sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, Karabaş Otu Kullananların Yorumları içeriğimiz hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan doktorun da anlatımına bakabilirsiniz.

YouTube video

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer kullananlar ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Son olarak Karabaş Otu Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. 

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın