Ana Sayfa - Kadın - Yaşlanma Karşıtı Vitaminler – Serbest Radikallerle Mücadele

Yaşlanma Karşıtı Vitaminler – Serbest Radikallerle Mücadele

Antioksidanlar, serbest radikallere karşı savaşan koruyucu güçtür. Yaşlanma karşıtı vitaminler, antioksidan alımını artırarak yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı vitaminler, oksidatif strese ve yaşlanma sürecine neden olan serbest radikallerle savaşmak için gereklidir. Serbest radikal, kendi hareket eden, hücre zarlarını delen, enzimleri yok eden ve atardamarları zayıflatan kararsız bir moleküldür. Doğal olarak oluşurlar, ancak aynı zamanda UV radyasyonu, çevresel kirleticiler ve gıda katkı maddeleri tarafından da üretilirler.

Yaşlanmaya ve dejeneratif hastalıklara karşı koymanın iki yöntemi vardır (her ikisi de serbest radikal bazlı).

  1. Serbest radikal maruziyetinin sınırlandırılması.
  2. Yaşlanma karşıtı vitaminler kullanarak antioksidan alımını artırmak.

Önemli antioksidanlar birbiriyle örtüşse de hepsinin özel becerileri vardır, bu nedenle çeşitlilik gereklidir.

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, yaşlanmayı geciktiren vitaminleri kullanmadan önce tıbbi yardım alın.

Yaşlanmayı geciktiren altı temel vitamin;

C vitamini

Bu güçlü antioksidan, detoks sisteminin en önemli unsurudur, her zaman yetersiz tedarik edilir, yaşlanmayı geciktiren C vitamini kan basıncını düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığı ve griple savaşır, sperm üretimini artırır ve harika bir kanser savaşçısıdır.

Bu suda çözünür kan uzmanının tamponlanması gerekir (tamponlu C vitamini, normal C vitamininin aynı faydalarını sunar ve hassas mideleri olanlar için idealdir. Tamponlu C vitamini, sindirime yardımcı olmak ve “tamponlama” sağlamak için az miktarda kalsiyum, magnezyum ve potasyum içerir. ”Etki) ve her zaman bioflavonoid içermelidir. (Biyoflavonoidlerin ana faaliyetlerinden biri, serbest radikalleri temizlemektir.

E vitamini

Vitamin takviyeleri vücutta doku ve hücresel hasara neden olan serbest radikalleri nötralize ederek güçlü bir antioksidan görevi görür. Kan damarlarının sertleşmesini önlemeye yardımcı olur, sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu sürdürür, hücre hasarını onarmaya ve cilt onarımına yardımcı olur.

Sağlıklı Dolaşım Sistemini sürdürmek için E Vitamini ile C Vitaminini birleştirin.

A vitamini

Aynı zamanda retinol olarak da adlandırılan vücutta doku ve hücresel hasara neden olan serbest radikalleri nötralize eden antioksidan özelliklere sahiptir, gözlerinizi, cildinizi ve mukoza zarlarınızı nemli tutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda uygun kemik oluşumu, üreme ve görmede önemli rol oynar.

Alfa Lipoik Asit

ALP, C + E vitaminlerini geri dönüştürdüğü için genellikle ana antioksidan olarak adlandırılır. Kan şekeri ve kolesterolü kontrol etmeye, karaciğeri detoks etmeye ve kataraktlardan korunmaya yardımcı olur.

CoEnzyme Q10

Bir diğer önemli yaşlanma karşıtı vitamin, dolaşımı artırır, kalp sağlığını destekler. Milyonlarca Japon, bu besin maddesini kalp hastalığının tedavisinde temel dayanak noktası olarak reçete ediyor.

Üzüm çekirdeği özütü

Üzüm çekirdeği özünden elde edilmiştir Üzüm çekirdeği, ağrı kesici, iltihap önleyici etki ve serbest radikal koruması dahil olmak üzere vücuda çok sayıda fayda sağlayan güçlü fitomedikinler içerir. Orta derecede alerjik ve enflamatuar yanıtlar, bağışıklık sistemini destekler, yavaş yaşlanmayı destekler ve kardiyovasküler sistem dahil olmak üzere bağ dokusunu güçlendirir ve onarır.

Yaşlanmayı geciktiren vitaminlerin tek başına takviye edilmesi, optimum sağlığın cevabı değildir.

İyi beslenme, bol miktarda tam tahıl, meyve, sebze ve protein içeren dengeli bir beslenme anlamına gelir. Ancak birçok gıda artık günlük olarak ihtiyacımız olan besinleri içermiyor, yaşlanma karşıtı vitaminler bu eksikliği dolduruyor.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın