Ana Sayfa - Genel Sağlık - Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? – Ne Kullanılır?

Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? – Ne Kullanılır?

Evde doğal geciktirici krem nasıl yapılır konusunda sorular soran kişi son derecede fazla olacaktır. Ayrıca eczanelere ya da online ortamlara yönelmeden bu kremleri evde hazırlamak da mümkün olacaktır. Online ortamda sahte olan ürünlerden kaçınmak ya da fiyatlarını yüksek bulmak durumunda evde yapmaya dair yönelim gibi bir konu söz konusu olmaktadır. Bununla beraber birtakım farklı formül ya da kürleri uygulamakla birlikte etkili bir doğal geciktirici kremi ortaya koymak gibi bir durum da öne çıkacaktır. Ayrıca oldukça etkili ve herhangi bir kimyasal madde barındırmayacak olan geciktirici kremlere yer vermek de genel itibarıyla geçerli olacak olan hususlar arasında yer almaktadır. Bu tarz etkili ve ilgi çekici yazılarımız genel sağlık kategorisi altında değerlendirilmektedir. Bağlantıya tıklayıp devamına ulaşabilirsiniz.

Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır?

Farklı cinsel sorunları gidermek için evlerde rahatlıkla hazırlanacak olan doğal yöntemler vardır. Ayrıca son derecede doğal bir halde olan geciktiricileri de evlerde oluşturmak mümkün olacaktır.

Evde doğal bir geciktirici krem yapmak için aşağıdaki malzemeler gerekmektedir:

 • 1/4 bardak shea yağı
 • 1/4 bardak zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı propolis
 • 2 yemek kaşığı gliserin
 • 10 damla lavanta yağı

Yapılışı:

 1. Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve karışım homojen bir hale gelene kadar karıştırın.
 2. Karışımı düzgün bir şekilde bir steril kavanoza doldurun ve kapak kapatın.
 3. Kavanozu soğuk bir yerde (örneğin buzdolabı) 2 saat boyunca bekletin.
 4. Kremi çıkarın ve tazeliğini koruyacak şekilde saklayın.

Bu doğal krem, cildinize nazikçe uygulanarak istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olabilmektedir. Ancak, herhangi bir cildinize özel bir durumunuz varsa veya alerjik reaksiyon riski olabileceğinden emin değilseniz, bir dermatologa danışmanız önerilmektedir.

Doğal Geciktirici Olarak Ne Kullanılır?

Doğal Geciktirici Olarak Ne Kullanılır
Doğal Geciktirici Olarak Ne Kullanılır

Geciktirici olan ürünlere yönelmek bu süre zarfında gerekli olarak kalacaktır. Beslenmeye yönelik geciktirici etkiye sahip olan gıda ürünlerini takip etmek de bu süre zarfında gereklidir. Ayrıca muz, çilek, bal, çikolata, badem ve vanilya bu hususta destekleyici bir halde kalacaktır. Özellikle muz, mutluluk hormonu salgılamada yardımcı olarak afrodizyak etkisini ortaya çıkaracaktır. Bununla beraber cinsel isteğin daha da güçlü olması noktasında bu ürünler bir hayli etkili bir noktadadır.

Gıda ürünlerinin prostat bezlerinde erkeklik hormonunu arttırmasıyla beraber cinsel ilişki isteğini uyandırması son derecede mümkündür. Afrodizyak etkisi olan en bilinen gıda ürünü çikolatadır. Ayrıca kadınlarda da çikolata etkisi tartışılmazdır.

Önerilen İçerik: Emziren Anne Gıda Zehirlenmesi Olursa Ne Yapmalı?

Cinsel İsteği Arttıran Yiyecekler

Yiyeceklerle cinsel arzuyu daha da yukarıya çıkaracaktır. Ayrıca cinsel isteği arttıran yiyecekler noktasında da farklı farklı seçeneklere yönelmek de mümkün olacaktır.

Sarımsak

Sarımsak tüketimi erken boşalma ve erkek cinsel problemleri giderecek düzeydedir. Her gün 2-3 diş sarımsağı doğrayarak yutmak olumlu yönde etki edecektir. Ayrıca iktidarsızlık ve erken boşalma sorunlarını da giderecektir.

Yeşil Soğan

Yeşil soğanın tohumları afrodizyak etki yaratmaktadır. Bununla beraber yeşil soğan tohumuna bir bardak su eklendiğinde yemeklerden önce içilmesi gerekecektir. Ayrıca doğrudan yeşil soğan tüketmek de bu sorunlara çözüm üretecektir.

Zencefil

Zencefil tüketmekle vücut ısısı artacak ve kan dolaşımı rahatlayacaktır. Penise giden kanın artmasında da etkili olan zencefil, uzun süreli ereksiyon sağlayacaktır.

Karanfil

Karanfil, stres ve erken boşalma sorunlarına karşı bire birdir. Ancak kaynatılarak içilmesi halinde bu faydalarını gösterecektir.

Çörek Otu

Erken boşalma konusunda çörek otu, son derecede etkili olacaktır. Özellikle soğuk sıkım çörek otu yağı daha da hızlı etki yaratacaktır.

Havuç

Doğranmış havuç, haşlanmış yumurta ve bal karışımından olan kürü 3 ay boyunca her gün tüketmekle beraber erken boşalma sorununu giderecektir.

Bamya

Bamya tozu, erken boşalma sorununa giderecektir. Ayrıca Bamya tozunun sıcak su ve şekerle karıştırtılarak tüketilmesi durumu 1 ay boyunca gerçekleşecektir. Bununla beraber erken boşalma sorunu son bulacaktır.

Çakşır Otu

1 litre sıcak suya 3 kaşık çakşır otu atılarak demlendiğinde erken boşalma sorununu gidermesi kesindir.

Kuşkonmaz Kökü

Erken boşalma konusunda kuşkonmaz kökü son derecede etkili olacaktır. 1 su bardağı sütün içerisine konularak süzüldüğünde etkili bir sonuç yaratacaktır.

Havlıcan

Kök ya da toz halinde macun yapılacak olan havlıcan erken boşalma sorununa karşı çözüm üretecektir. Ayrıca çay halinde demlenmesi de aynı etkiyi yaratacak bir konu olacaktır.

Besbase

Tek başına yutulduğunda erken boşalma sorununa çözüm üretecektir.

Evde Geciktirici Yapımı

Evde geciktirici yapmak için aşağıdaki malzemeler gerekmektedir:

 • 2 yemek kaşığı kakao yağı
 • 2 yemek kaşığı shea yağı
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı gliserin
 • 1/2 yemek kaşığı vazelin
 • 10 damla lavanta yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı:

 1. Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın ve karışım homojen bir hale gelene kadar karıştırın.
 2. Karışımı düzgün bir şekilde bir steril kavanoza doldurun ve kapak kapatın.
 3. Kavanozu soğuk bir yerde (örneğin buzdolabı) 2 saat boyunca bekletin.
 4. Kremi çıkarın ve tazeliğini koruyacak şekilde saklayın.

Doğal Geciktirici Sprey Nasıl Yapılır?

Doğal bir geciktirici sprey, cinsel ilişki sırasında ejakulasyonu geciktirmeyi amaçlar. Cinsel performansını veya zevkini artırmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Bu sprey, doğal malzemeler kullanılarak yapılması nedeniyle cildinize zarar vermeden etkisini göstermeyi amaçlar. Ancak, herhangi bir cildinize özel bir durumunuz varsa veya alerjik reaksiyon riski olabileceğinden emin değilseniz, bir dermatologa danışmanız önerilmektedir.

Ayrıca, cinsel performansını artırmak isteyen kişilerin bu tür ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmanla görüşmeleri önerilir, çünkü bazı durumlarda bu tür ürünlerin kullanımı cinsel sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Sonuç

Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verdik. Bunlar tehlikeli ve bilimsel kanıtları kesin olan ilaçlar değildir. Ciddi yan etkileri de yaşanmaktadır. O yüzden kullanırken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazımızın sonuna gelmeden Evde Geciktirici Yapımı ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konu ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

Doğal Geciktirici Olarak Ne Kullanılır? ile ilgili bilgilendirici video bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın