Ana Sayfa - Genel Sağlık - Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi? – Uyuz Kesin Çözüm!

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi? – Uyuz Kesin Çözüm!

Kolonya uyuza iyi gelir mi? tarzında sorular son zamanlarda sıklıkla araştırılmaktadır. Çünkü uyuz hastalığı insanları oldukça rahatsız eden ve şiddetli kaşıntılar sonucu cildi tahriş eden rahatsızlıktır. Yakından görülmeyecek kadar küçük böceklerin cildin alt tabakasına yerleşip yumurtalarını bırakırlar. Bunun sonucunda insanları rahatsız edecek kadar şiddetli kaşınmalar başlamaktadır.

Bu kaşıntılar genellikle gece ve uyku esnasında başlayarak insanların vücudunu tahriş etmesiyle anlaşılır. Bu yüzden evde en kolay bulunan kolonya ile bu hastalığa çözüm bulmak istenilir. Peki ama Kolonya uyuza iyi gelir mi? hemen açıklayalım.

Kolonyanın içinde yer alan alkol sayesinde, kısa bir süre kaşıntıyı azaltsa da, hastalığı bitirme konusunda etkisizdir. Anlık olarak kaşıntıyı keser. Fakat bir süre sonra yeniden kaşıntılar başlayacaktır.

Kolonya Uyuz Hastalığına İyi Gelir Mi?

4 haftadan 8 haftaya kadar cilt altında yaşayan akarlar, bulaşıcı bir hastalıktır. Bu yüzden bu hastalığa yakalanan kişilerin aileleri de risk altındadır. Uyuz hastalığının en anlaşılır belirtisi; parmak aralarında, koltuk altı ve el bölgelerinde kaşıntıların olmasıdır.

Bazı insanlar bu hastalığın kirden oluştuğunu düşünse de; akarların sizi bulmasında kirliliğin bir ilgisi bulunmadığını belirtmek istiyoruz. Bu hastalığa çözüm olarak bazı insanlar Kolonya uyuz hastalığına iyi gelir mi? tarzında araştırmalar yapmaktadır.

Kolonya, yukarıda bahsettiğimiz gibi kaşıntıyı anlık olarak kesmektedir. Fakat hastalığın geçmesinde etkili rolü olmamaktadır. Ayrıca tahriş olan bölgeye fazla miktarda kolonya sürülmesi tavsiye edilmemektedir. Çünkü kolonyanın içinde alkol bulunduğu için, tahriş olan bölgenin daha çok hasar görmesine sebep olabilir.

Limon Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi?

Limon Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi
Limon Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi?

İnsanları en rahatsız eden hastalıklardan biri de uyuz hastalığıdır. Özellikle gece başlayan ve aralıksız kaşınmasıyla vücudu tahriş eden bu hastalığı gidermek için çözüm yolu olarak Limon kolonyası uyuza iyi gelir mi? soruları yer almaktadır. Limon kolonyası anlık olarak kaşıntıyı kesip rahatlatır. İçinde alkol bulunan kolonyayı kaşınan bölgeye sürdüğünüzde kısa bir süre yanma hissedebilirsiniz.

Fakat uyuz hastalığını atlatmak için Limon kolonyası kalıcı bir çözüm değildir. Bunun için öncelikle cildiye doktoruyla görüşmeli ve kontrolü dahilinde ilerleyebilirsiniz. Uyuz hastalığı küçük böceklerin cilt altında oluşup yumurtalarını bırakmaları sonrasında oluşur.

Gece kaşıntılarıyla anlaşılır. Dolayısıyla insanların sevmediği ve en rahatsız edici hastalıklardan biridir. Ciddi boyutta risk oluşturmasa da, tedavi edilmeyip zamana bırakılma durumunda ciltte kalıcı sorunlar oluşturabilmektedir.

Lavanta Kolonyası Uyuza İyi Gelir Mi?

Uyuz tedavisi için yardımcı yan etkenler arıyorsanız Lavanta Kolonyası iyi bir tercihtir. Çünkü Lavanta kolonyası uyuz soruna sebep olan parazitlerle savaşır ve yok olmalarına yardımcı olur. Ayrıca lavanta kolonyası antiseptik bir özelliği olduğu uyuza iyi gelmektedir. İçerisinde bulunduğu doğal yağlar sebebiyle de uyuz tedavisine pozitif yönde katkı sağlamaktadır.

Dezenfektan Uyuza İyi Gelir Mi?

Özellikle pandemi ile hayatımıza giren dezenfektanlar günlük yaşantımızda her yerde karşımıza çıkıyor. Şimdi ise Dezenfektan Uyuza İyi Gelir Mi? sorusuna yanıt vermekteyiz.

Uyuza sebep olan “Sarcoptes scabei” adlı böcek uyuz hastalığına sebep olmaktadır. Bu hastalık ciltte döküntüye ve kaşıntı oluşmasını sağlar. Bu sorunu atlatmak için bazı yollar bulunmaktadır. Dezenfektan da işe yarayan yöntemlerden biridir. Uyuz tedavisinde dezenfektan kullanmak mantıklı bir harekettir. Çünkü Dezenfektan içerdiği maddeler sebebiyle uyuz böceğiyle savaşmaktadır yani iyi gelmektedir. Bunun dışında sağlığınızı etkileyen diğer yayılmacı bakteri ve virüsleri de öldürür.

Karbonat Uyuza İyi Gelir Mi?

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi diyenler için alternatif kullanımı Karbonattır. Genellikle insanlar karbonatın her derde deva olduğunu savunurlar. Bu yüzden Karbonat uyuza iyi gelir mi? sorusu herkesin merak ettiği sorular arasında yer alır. Her soruna iyi gelen karbonat, uyuza hastalığına da iyi gelmektedir. İnsanların kaşıntılarını zamanla azaltarak yok etmesi sayesinde, uyuz hastalığına yakalanan kişilerin ilk tercih ettiği ürünlerden biridir.

Uyuz hastalığı olan kişiler duş alacakları suyun içerisinde karbonat karıştırmalarıdır. Karbonatlı suyla duş aldığınızda şikayetlerinizin giderek azaldığını fark edeceksiniz. Anlık olarak kaşıntıyı durdurmasa da, zamanla kalıcı olarak bu hastalığı yok etme konusunda etkilidir. Bu yüzden sizde günde 2 sefer karbonatlı suyla tahriş olan bölgeye uygulayarak bu hastalığın üstesinden gelebilirsiniz.

7’den 70’e herkeste görülen bu sorunu yenmek karbonat sayesinde mümkündür. Çünkü sadece uyuz hastalığında değil, temizlikten her sağlık sorununa iyi gelen bir mucizevi yöntemlerden biridir. Dolayısıyla her evde bulunması gereken karbonat sayesinde sizde bu hastalığı kolay bir şekilde yenebilirsiniz. Kolonya anlık olarak kaşıntıyı durdururken, karbonat uyuz hastalığını yok etme konusunda oldukça etkilidir.

Deniz Suyu Uyuza İyi Gelir Mi?

Deniz suyunun içerisindeki yapı tuzlu bir yapıdır. Tuzlu yapı olması uyuz sonucunda oluşan kaşıntı ve döküntüler için iyi gelmektedir. Kısacası evet, deniz suyu uyuza iyi gelmektedir. Ancak bu çözüm kısa süreli bir çözümdür. Uzun vadede bu hastalıktan tamamen kurtulmak için doktorunuza görünüp ilaçlarla tedavi olmanız gerekmektedir. Peki En etkili uyuz ilacı nedir? Hemen açıklayalım.

En Etkili Uyuz İlacı Nedir?

En Etkili Uyuz İlacı denilince akla hemen Permetrin Krem gelmektedir. Doğal çiçeklerden elde edilen bir yapısı vardır. Ve uyuz tedavisinde oldukça sık reçete edilmektedir. Uyuz sebebiyle oluşan akarları ve kalıntılarla savaşır.

  • En Etkili Uyuz İlacı: Permetrin Krem

Eğer herhangi bir ilaç veya krem kullanmak istemiyorsanız aşağıda verdiğimiz Evde uyuza ne iyi gelir önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Evde Uyuza Ne İyi Gelir?

Özellikle Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi hakkında bilgiler verdik. Alternatif kremler önerdik. Şimdi ise bunların hiçbirini kullanmadan kendiniz evde uyuza çözüm bulabilirsiniz. İşte 5 adet Evde Uyuza iyi gelen yağlar:

1.  Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı iyi bilinen bir uyuza oldukça iyi gelen bir yağdır. Yapılan çalışmalar uyuz tedavisinde etkili olduğu konusunda bazı belirtiler göstermiştir. Çay ağacı yağı, diğer tedavilere ek olarak uyuzla ilişkili kaşıntıyı geçirmeye oldukça yardımcı olabilir.

2. Aloe vera

Aloe vera, uyuz ve diğer cilt rahatsızlıkları üzerindeki yatıştırıcı ve kaşıntıyı götürücü etkisiyle bilinir. Ayrıca Aloe vera’yı biliyorsunuz ki minimum seviyede kullanıldığında herhangi bir riski olmadığı kabul edilmektedir.

3. Neem

Neem uyuza iyi gelen yağdır. İnternette satılmaktadır. Neem analjezik, antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahip olduğu için uyuz tedavisinde evde kullanılabilecek bir kremdir.

4. Karanfil yağı

Yapılan araştırmalar gösterdi ki karanfil yağının bir grup tavşan ve domuzda uyuz tedavisinde etkili olduğu belirlendi. Test edilen diğer yağlar, karanfil yağı kadar etkili bir performans göstermedi.

5. Elma sirkesi

Elma sirkesi hakkında çok şey yazılıp söyleniyor. Bazı kişiler bunun uyuz tedavisinde etkili olabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, iddiaları destekleyecek çok az çalışma olduğunu belirtelim.

Yazımızı sonlandırırken Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi hakkında en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz. Sizin de sormak istedikleriniz varsa yorum kısmına belirtmeyi unutmayınız.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz Limon Kolonyası Uyuza İyi Gelir mi? ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

YouTube video

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer Genel Sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın