Ana Sayfa - Hayatın İçinden - En İyi 8 Halter Ayakkabısı

En İyi 8 Halter Ayakkabısı

Koşu ayakkabıları, bisiklet kramponları ve yürüyüş botları arasında muhtemelen tüm spor ayakkabı ihtiyaçlarınızın karşılandığını düşünüyorsunuz.

Ancak düzenli olarak ağırlık kaldırıyorsanız, gardırobunuza bir çift daha eklemeniz gerekebilir.

En İyi Halter Ayakkabıları

Sertifikalı kişisel antrenör ve San Francisco bölgesindeki Holly Roser Fitness Stüdyolarının sahibi Holly Roser’a göre, halter veya antrenman ayakkabıları çeşitli nedenlerle önemli bir yatırımdır.

“Koşu ayakkabılarının ayaklarında potansiyel olarak yaralanmaya neden olacak kadar büyük bir destek yastığı var” diye açıkladı.

“Yani, koşu ayakkabılarında bunlarla ağırlık kaldırırken yanal hareketler veya çapraz vücut hareketleri yapıyorsanız, ayağınızı yuvarlama ve ayak bileğini burkma riskiyle karşı karşıyasınız.”

Halter ayakkabıları yalnızca yaralanmayı önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi form ve tekniği de destekler.

Ayrıca, Roser, birçoğunun kapalı bisiklet veya ip atlama gibi diğer aktiviteler için hala kullanabileceğiniz kadar çok yönlü olduğunu söyledi.

Roser’ın görüş ve önerilerinin yanı sıra aşağıdaki kriterlere göre halter için en iyi ayakkabıları topladık:

 • Kullanmak. Çeşitli kaldırma ihtiyaçlarına uygun ayakkabılar ekledik.
 • Konfor ve uyum. Bu listedeki ayakkabılar rahattır ve çeşitli ayak şekillerine ve boyutlarına uygundur.
 • dayanıklılık Aşağıda listelenen halter ayakkabıları, dayanıklı ve güvenilir oldukları için yüksek puan almıştır.

İşte 2021’in en iyi 8 halter ayakkabısı.

En İyi halter Ayakkabısı Nike Metcon 7X

 • Fiyat: $$
 • Artıları: çok çeşitli boyutlandırma seçenekleri, dayanıklı malzemeler, farklı etkinlikler için çok yönlü
 • Eksileri: sınırlı renk seçenekleri

Nike Metcon 7 X, çok çeşitli halter ve çapraz antrenman aktiviteleri için esnek, dayanıklı ve destekleyici bir seçenektir.

Ayrıca, Nike’ın React köpüğü ile yapıldığı için ayakkabı, yüksek yoğunluklu kardiyo patlamaları için de kullanılabilir.

Ayakkabı, egzersizler arasında hareket ederken size denge sağlamak için geniş, düz bir topuk ve yeterli çekiş için dayanıklı kauçuk basamaklar sunar. Hafif file üst kısım, ayaklarının serin kalmasına yardımcı olur.

Roser, “Bu ayakkabı, kettlebell salıncakları, ağız kavgası, akciğerler, can çekişmeler ve aradaki her şey için harika” dedi. “Ayrıca bir HIIT sınıfı veya koşu bandı aralıklarında hızlı hareket etmenize olanak tanıyan tarafsız bir destek tabanı sunuyor.”

En İyi halter Ayakkabısı Nike Romaleos 4

 • Fiyat: $$$
 • Artıları: çok sayıda boyut ve renk seçeneği, ciddi kaldırıcılar için kaliteli özellikler
 • Eksileri: diğer fitness aktiviteleri için tasarlanmamıştır

Ağırlık kaldırma ana aktivitenizse, Nike Romaleos 4 tam size göre.

Geniş bir taban, sert bir topuk, göze çarpan bir topuktan buruna düşüş ve ayarlanabilir geniş askılara sahip olan Nike Romaleos 4, güçlü temizlemelerine ve koparmalarına tamamen odaklanabilmen için bol miktarda denge ve destek sağlar.

Ayakkabı ayrıca üst kısımda minimum esneklikle tasarlanmıştır, bu da patlayıcı kaldırmalar için sağlam bir tabana daha fazla katkıda bulunur.

En İyi halter Ayakkabısı Reebok Nano X1

 • Fiyat: $$
 • Artıları: çeşitli aktiviteler için çok yönlü, geniş renk ve boyut seçenekleri
 • Eksileri: daha uzun mesafeler koşmak için harika değil

Reebok Nanos, özellikle CrossFit için tasarlandı ve en son model de bir istisna değil.

Reebok Nano X1, ayakkabılarınızı değiştirmek zorunda kalmadan kolaylıkla zıplamanıza, tırmanmanıza, kaldırmanıza ve kısa mesafeleri koşmanıza yardımcı olmak için üretildi.

Hızlı hareketler sırasında optimum destek için yumuşak ve dayanıklı üst kısma ek olarak ayakkabı, Floatride Energy Foam ile hafif ve hızlı tepki veren yastıklama sağlar.

Roser, “Bu, her kuvvet antrenmanı hareketinde ayaklarınızda harika hissedecek hafif bir ayakkabı” dedi. “Yan hamle, stabilite çalışması, TRX veya büküm hareketleri yaparken bunların stilini ve işlevini seveceksiniz.”

En İyi halter Ayakkabısı Reebok Eski Kaldırıcı II

 • Fiyat: $$$
 • Artıları: uzun boylu insanlar için ideal; sert, düz taban ve geniş taban ekstra stabilite sunar
 • Eksileri: boyutuna uymayabilir (bazı yorumcular küçültmeyi söylerken diğerleri büyütmeyi söyler)

Squat, herhangi bir ayakkabıyla veya hatta ayakkabısız yapabileceğiniz bir hareket gibi görünebilir, ancak uygun form ve tekniği sağlamak için doğru ayakkabıyı seçmek isteyeceksiniz.

Reebok Legacy Lifter II en iyi seçeneklerden biridir çünkü yere doğru inerken kalçalarınızı düzgün bir şekilde hizalayan ve aynı zamanda fazla öne eğilmenizi önlemek için ayak bileklerinizi destekleyen daha uzun bir topuk ile üretilmiştir.

Bir bonus olarak, yükseltilmiş topuk, ayakkabıyı ekstra dengeye ihtiyaç duyan daha uzun bacaklı daha uzun kaldırıcılar için uygun hale getirir.

En İyi halter Ayakkabısı Adidas Güç Kaldırma 4

 • Fiyat: $$
 • Artıları: çeşitli halter egzersizleri için kullanılabilir, günlük kullanım için yeterince şık, geniş beden ve renk seçenekleri
 • Eksileri: sentetik tekstil üst kısım nefes alabilirliği artırır ancak diğer malzemeler kadar dayanıklı olmayabilir; yorumculara göre koşmak için iyi bir ayakkabı değil

Adından yola çıkarak, bu ayakkabının squat, snatch, deadlift ve clean and jerk gibi çeşitli hareketler için desteğe ihtiyacı olan powerlifters için harika olması şaşırtıcı değil.

Ayakkabı, antrenmanlarınızın kalitesinden ödün vermeden nispeten uygun fiyatlı, ancak bazı yorumcular ayakkabının daha pahalı seçeneklerden daha sık değiştirilmesi gerektiğinden şikayet ediyor.

Ek olarak, bu ayakkabının powerlifting için ince bir topuk dolgusu ile tasarlandığından, cross-training için uygun olmadığını unutmayın.

En İyi halter Ayakkabısı Converse Chuck Taylor All Star Yüksek Tops

 • Fiyat: $
 • Artıları: gündelik sokak giyimi için yeterince şık, çeşitli eğlenceli renkler ve desenler mevcut
 • Eksileri: Temel kaldırma egzersizlerinin ötesindeki aktiviteler için çok hantal gelebilir, bedeninize tam olarak uymayabilir

Muhtemelen bu ayakkabılara aşinasınızdır, çünkü Converse Chuck Taylor High Tops, görünüşte sonsuza kadar gündelik giyim için etrafta olmuştur.

Görünen o ki, bu yüksek topuklu ayakkabılar, kaldırmak için de harika çünkü geniş burunlu kutu denge sağlarken eklenen ayak bileği desteği, eklemlerinizdeki baskıyı önlemeye yardımcı olur.

Ayrıca, ayakkabının minimal yastıklı tabanı, dengeyi ve optimum ağırlık dağılımını destekler.

En İyi halter Ayakkabısı Rogue Fitness Do-Win Halter Ayakkabısı

 • Fiyat: $$
 • Artıları: daha geniş ayaklar ve rekabetçi kaldırıcılar için tasarlandı
 • Eksileri: yalnızca bir renk seçeneği, büyük olabilir (web sitesi, koşu ayakkabınızın boyutunun yarım numara büyük olmasını önerir)

Rogue Fitness, yüksek kaliteli spor ekipmanları üretmesiyle ünlüdür. Ancak markanın sağlam bir halter ayakkabısı da ürettiğini bilmiyor olabilirsiniz.

Geniş burunlu kutusu sayesinde, Rogue Fitness Do-Win, rahat ve geniş bir ayakkabı arayışındaysanız idealdir.

Markanın web sitesine göre, ayakkabının 0,75 inç (1,9 cm) sert plastik topuğu, rekabetçi kaldırıcılar için bir bonus olan Olimpik kaldırma için tercih edilen yüksekliktir.

En İyi halter Ayakkabısı Adidas Adipower Halter II

 • Fiyat: $$$
 • Artıları: çift ​​kapatma sistemi, dar ayaklar için ideal şekilde rahat bir uyum sağlayabilir; yorumculara göre çömelme için iyi
 • Eksileri: minimal renk seçenekleri

Dar ayaklarınız varsa, topuklarınızın kaymasını önlemek için rahat bir uyum sağladığı için Adidas Adipower Weightlifting II ayakkabısını düşünebilirsiniz.

Ayakkabı ayrıca bağcıklar ve kayışlar içeren ayarlanabilir bir çift kapatma sistemi ile donatılmıştır, bu da çok sıkı olmadan sıkı bir uyum sağlamanıza olanak tanır.

Son olarak, Adipower Weightlifting II’nin kauçuk dış tabanı, dengeyi ve desteği desteklemek için optimum çekiş sağlar.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın