Ana Sayfa - Genel Sağlık - Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı bu problemi yaşayan kişiler tarafından büyük ölçüde merak ediliyor. İstenmeyen kulak ağrısı problemi kişilerin hayatının konfor ve kalite düzeyini düşürebilir. Eğer böyle bir problem ile karşı karşıya kalırsanız da yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor.

Kulak Ağrısının Nedenleri Ne Olabilir?

Kulak ağrımasının birçok farklı sebebi olabilir. Bu problemin sebeplerinden biri olarak dış kulak iltihabı denilebilir. Eğer kulak bölgenizde iltihap mevcut ise bu durum büyük ölçüde ağrı oluşumuna sebep olur. Aynı zamanda kulakta fazla kir birikmesi de istenmeyen ağrıya sebep olabilir. Bu işlem için doktora gidererek kulak temizliğinizi doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çeşitli travmalar sonrasında ya da tümör ihtimali karşısında da bu durumlar kulak ağrısı olarak ortaya çıkabilir. Eğer şikayet ettiğiniz ağrı geçmiyor hatta daha da artıyorsa bu durumu ciddiye almanız ve doktora gitmeniz gerekir. Kulak ağrısına ne iyi gelir diye düşünen kişiler için de birkaç yöntem olabilir.

Kulak Ağrısının Geçmesi İçin Neler Yapılabilir?

Kulak ağrısını kendi yöntemleriniz ile de geçirmeniz mümkün olabilir. Eğer kulak ağrınızın geçmesini istiyorsanız ilk olarak bir ağrı kesici alarak bir süre bu ağrının geçmesini bekleyebilirsiniz. Ağrı kesici etki etmediyse ise kulak bölgenize sıcak su torbası uygulaması da yapabilirsiniz. Eğer kulağınız hem ağrıyor hem de size tıkanıklık hissi veriyor ise de bu noktada sakız çiğnemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda böyle durumlar için elinizde bir kulak damlası bulunuyorsa bu damlalar da büyük bir ölçüde işe yarar.

Ağrınızın geçmesini beklerken kulak bölgenize sert hareketlerde bulunmamanız daha iyi olabilir. Aynı zamanda evde içeceğiniz papatya, adaçayı ve ıhlamur çayı da sizi sakinleştirerek kulak ağrınızın geçmesine yardımcı olabilir. Bu basit yöntemleri evde kendi imkanlarınız ile denemeniz mümkündür. Kulak ağrısına ne iyi gelir sorusuna bu basit cevaplar verilebilir.

Sık Sorulan Sorular

Aniden Gelen Kulak Ağrısı Neden Olur?

Vücudunuza aniden giren bu ağrının sebebi genel olarak travmadan kaynaklanır. Travma sebebi dışında ise ani ağrıların sebebi ciddi iltihaplanma sıkıntıları olabilir.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın