Ana Sayfa - Kadın - Botoks Ne Zaman Tehlikeli Olabilir?

Botoks Ne Zaman Tehlikeli Olabilir?

Botoks ne zaman tehlikeli olabilir sorusu botoks yaptırmak isteyenler tarafından önemli sayılan konular arasında yer alıyor. Genel olarak botoks uygulamaları herhangi bir risk taşımaz. Ancak çok ender olsa da yan etkiler gösterebilir. Bu yüzden botoks sonrasında belirli noktalara dikkat etmek önem taşıyor.

Botoks Ne Zaman Tehlikeli Olur?

Botoks ne zaman tehlikeli olur sorusu için botoks yaptıranın gereken özeni göstermemesi halinde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilir şeklinde yanıt vermek mümkündür. Botoks yaptıracak olan kişi öncelikle uygulamayı yapacak olan doktor ile ön görüşme yapacaktır. Bu görüşme ön muayene olup kişinin mevcut durumunun anlaşılması için yararlıdır. Aynı zamanda botoks yaptıracak olan kişinin mevcut sağlık durumu, kullanmış olduğu ilaçlar veya besin takviyesi gibi durumlar da uygulama öncesinde bırakılmalıdır. Söz konusu ilaçların birkaç hafta önceden bırakılması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Deneyimli doktor aynı zamanda hastanın tıbbi geçmişine ve cildinin özelliklerine de dikkat edecektir. Uygulama sırasında kullanılacak olan botoks malzemesi de doğru olarak seçilir. Bu durumlara dikkat edilmediği takdirde botoks çeşitli sorunlara yol açabilir. Özellikle cilt yapısı için uygun botoks malzemesi seçilmediğinde enfeksiyon görülebilir.

Botoks Öncesi ve Sonrasında Önemli Noktalar

Botoks öncesi ve sonrası için belirli noktalara dikkat etmek de olası riskleri ortadan kaldırmak açısından önemlidir. Botoks uygulaması öncesinde birkaç hafta önceden alkol kullanımı bırakılmalıdır. Aynı şekilde Aspirin gibi kan sulandırıcı olan ilaçlar da bırakılmalıdır. Hamile olanlar için de botoks uygulaması bebeğe zarar verebilir gerekçesi ile ertelenmelidir. Ayrıca kişinin uygulama öncesinde iyi uyumuş ve dinlenmesi de yararlıdır.

Botoks uygulaması sonrasında ise her şey doğru şekilde yapılması halinde ek önlemler almaya gerek yoktur. Uygulama yapısı gereği günlük yaşama kolayca devam edebilmek üzerine kuruludur. Ancak yine de birkaç gün sauna ve havuzdan uzak durulması, makyaj kullanılmaması tavsiye edilir. Aynı zamanda doğrudan güneş ışığına maruz kalmamak da olası cilt sorunlarının önüne geçilmesi açısından önerilir. Bu noktalara dikkat edildiğinde botoks yaptırmak tehlikesiz bir şekilde sonuçlanacak ve sorun yaratmayacaktır.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın