Ana Sayfa - Kadın - Botoks ile Yüz İnceltme Nasıl Yapılır?

Botoks ile Yüz İnceltme Nasıl Yapılır?

Botoks ile yüz inceltme yapılması mümkündür. Bu işlem temel olarak geniş bir çene hattının daraltılması ve aynı zamanda yüzün genişliğinin azaltılması anlamına gelmektedir. İnceltme ile gözle görünür bir incelik yakalamak mümkündür.

Botoks ile Yüz İnceltme Nasıl Yapılır?

Botoks ile yüz inceltme çene bölgesindeki genişliği azaltarak kadınlar için erkeksi ifadeyi ve geniş yüz görünümünü azaltmayı hedeflemektedir. Özellikle bazı kişiler daha güçlü çene kasına sahiptir ve böylece daha geniş bir yüze sahip olurlar. Bu bölgeler popüler bir estetik müdahale olan botoks ile inceltilmektedir. Çene küçültme işlemi ile birlikte kişiler daha çekici ve estetik bir yüze sahip olur.

Botoksla Yüz İnceltmeye Kimler Uygundur?

Botoks ile yüz inceletmek için uygun aday olup olmadığınıza karar vermenin en uygun kriteri çiğneme kasının kalınlığına bakmak olacaktır. Çiğneme kaslarının aşırı gelişmiş yapıda ve kalın halde olması kolay bir muayene ile tespit edilecektir. Dişlerinizi sıktığınız anda masseter kası kaya gibi sert olabilir ve gözle görünür şekilde büyüyebilir. Bu durum ise yüz inceltme işlemi için masseter botoksu yaptırmanız için ideal bir seçenek olacaktır.

Çene kaslarınızda aşırı gelişme ve hacmen büyüme söz konusu oluyorsa bu büyümeyi teşvik eden etmenleri de araştırmak yararlı olacaktır. Diş sıkma botoksu yapmayı gerektirecek ve masseter botoksunuzda aşırı genişleme ve genleşmiş çene hattına sebep olan etmenler şu şekildedir;

  • Diş sıkma alışkanlığı
  • Aşırı ve sık şekilde sakız çiğnemek
  • Sert yiyecekleri çiğneme alışkanlığı

Bu durumlar genişlemiş bir çene kasına sahip olmanıza yol açabilir. Böylece çenenizden olduğundan daha büyük görünecektir.

Botoks ile çene kısmınızı inceltmeniz mümkündür. Bunun için masseter kasına botoks enjekte edilmektedir. Botoks ile birlikte çene kasında zayıflama meydana gelir ve bu da genel yapısı itibariyle masseter kasının hacminde azalmayı beraberinde getirir. Haliyle yüzde incelmeye sebep olurken diş sıkma gibi durumların da önüne geçecektir. Bu uygulama sonrasında genel olarak çiğneme için zorluk çekmeniz beklenmez. Ancak mutlaka uzman hekim tarafından kişinin çene kasının yapısına göre uygun dozda yapılması gerekir.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın