Ana Sayfa - Genel Sağlık - Boğaz Gıcığına Ne İyi Gelir Saraçoğlu – Gıcığa İyi Gelen Etkili Kür!

Boğaz Gıcığına Ne İyi Gelir Saraçoğlu – Gıcığa İyi Gelen Etkili Kür!

Boğaz gıcığına ne iyi gelir Saraçoğlu bu tarifi ile çözüm sunmaktadır. Boğazda kaşıntı ve gıcık hissiyatı bir süre sonra kişilerde kuru öksürüğe dönüşmüş olacaktır. Bu gıcık ve kaşıntı beraberinde nefes alma zorluğu göğüs ağrısı ve hırıltılı solunum gibi sonuçları da doğuracaktır. Bu gibi etkenler bir arada olabildiği gibi tek başına da bu durum ortaya çıkması oldukça normaldir.

Gece olduğu zaman artan ve kronik hale gelebilen bu gıcık oldukça rahatsız edicidir. Boğaz genelinde biriken sıvı yani mukus belli bir süre sonra gıcık denilen kaşıntı hissine dönüşür. Ardından ise kuru öksürüğe sebep olacaktır. Bu gıcık ve öksürük ikilisinin uzun sürmesi halinde boğazda ciddi bir tahribata yol açılması beklenir. Bu durumda doktora gidilmesi şart olmaktadır. Ancak bu öksürüğe kadar ilerlemeden gıcık hissi aktifken evde bitkisel ve doğal yöntemler ile çözüm arayanlar da bulunmaktadır.

Örnek olarak; boğazdaki gıcık ve öksürük hissinin geçmesi için ilk olarak yapılması gereken şey; boğazın tamamen nemli tutulması gerektiğidir. Bunun için bol ılık su içilmesi önerilir. Aynı zamanda bitkisel çaylar ve kür tarifleri ile de tedavi edilebilmektedir. Boğaz spreyleri ve pastiller de gıcıklanma hissini hafifleten çözümler arasında yer almaktadır.

Saraçoğlu Boğaz Gıcığına Bitkisel Tarif 🌿

Saraçoğlu Boğaz Gıcığına Bitkisel Tarif
Saraçoğlu Boğaz Gıcığına Bitkisel Tarif

Mevsim değişip havalar soğumaya başladığı zaman ister istemez bireyler havanın etkisi ile küçük hastalıklar geçirmektedir. Boğaz ve göğüs bölgesinde bir şikayet sağlığı kötü yönde etkileyen durumlar arasında yer almaktadır. Değişiklik aşamalarda görülen öksürükler, vücudun bu durumlara karşı verdiği sonuçların başında gelmektedir. İbrahim Saraçoğlu boğaz gıcığına tarif olarak yarım litre su içerisine keçiboynuzu kırıp kaynatılması ve bu suyun içilmesini önerir. Elde edilen bu tarif sayesinde hasta birey balgam atması sayesinde kısa sürede iyileşme gösterecektir. Bu tarz yazılar dikkatinizi çekiyorsa genel sağlık kategorimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

Boğaz Gıcığı Neden Olur?

Boğaz hastalıkları genelinde rahatsız edici bir his veya kaşıntı hissi oluşmaktadır. Bu durum genellikle solunum yollarını olumsuz yönde etkilemenin sonucunda meydana gelmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları çeşitli dış etkenlere maruz kaldığı zaman kaşıntı yapmaktadır. Bunun dışında öksürük ve gıcık hissi olarak ortaya çıkacaktır. Boğaz ve yutak kısmında meydana gelen gıcık hissi, zaman içerisinde uygun tedavi ile kendiliğinden düzelebilmektedir. Ancak düzelmediği durumlarda mutlaka doktor kontrolü şart olacaktır. Üst solunum yolu hastalıkları arasında en yaygın tahriş nedenleri arasında bazı viral ve bakteri enfeksiyonları gösterilmektedir. Bunların yanı sıra boğazda gıcık ve öksürük şu durumlardan da kaynaklanabilmektedir:

 • Alerji durumu
 • Çevresel tahriş edici etmenler
 • Gastroözofageal reflü hastalıkları
 • Üst solunum yolunda enfeksiyon görülmesi
 • İlaç kullanımı sonucu
 • Sinüs enfeksiyonu görülmesi
 • Postnazal akıntı:
 • Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)
 • Boğazda gıcıklanma ve kaşınma hissine neden olan sebeplerden bir diğeri ise boğaz tahrişine sebebiyet veren çevresel faktörler olmaktadır. Toz yada polen gibi çevresel faktörler sonucu gıcıklanma yaygın görülmektedir. Ek olarak ilaç kullanımından dolayı üst solunum yolu olumsuz yönde etkilenmektedir ve boğaz semptomlarında gıcıklanma sorunu görülebilir. Bu gibi durumlara yönelik en uygun tedavi altta yatan nedeninin net bir şekilde saptanması ve nedene yönelik tedavi planlarının izlenmesi olacaktır.

Önerilen İçerik: İbrahim Saraçoğlu Uyumayan Bebekler

Boğazdaki Gıcık ve Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Boğazda gıcıklanmaya ne iyi gelir sorusu oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Gıcıklanma hissinin başında iseniz bitki çayları ve doğal tarifler sizin için çözüm olacaktır. Ancak ilerleyen ve öksürüğe çeviren bir problem var ise doktor kontrolü şarttır.

 • Gargara yapmak
 • Bal ve zencefil yöntemi
 • Zerdeçal ile süt karışımı
 • Adaçayı
 • Tarçın ve bal karışımı
 • Hatmi çiçeği ve süt
 • Pastil

Boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir evde diyenler için yorum kısmına bununla alakalı sizin de kullandığınız yöntemleri yazabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Vajinal Kuruluk için Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

Saraçoğlu Boğaz Gıcığı Kürü

Saraçoğlu boğaz gıcığı kürü ile çok kısa sürede boğazınızdaki gıcıklık hissinden kurtulabilirsiniz. Bu çözüm yolu tamamen bitkiseldir. İlk olarak bol bol su içerek katılaşan balgamın yumuşayıp atılmasına yardımcı olmanız gerekir. Sıcak su ile duş alırken 5-10 dakika buharı solumanızda etkili yöntemler arasındadır. Saraçoğlu boğaz gıcığı kürü ise keçiboynuzu özünü ezerek su ile kaynatılıp içilmesi kadar basit bir tariftir. Çok kısa sürede geçmeyen gıcıklık hissine çözüm olacaktır. Bunlara ek olarak bir kâse sıcak suyun içine nane ya da okaliptüs yağı damlatıp derin nefesler almanız da çözüm olacaktır.

Boğaz Gıcığına Ne İyi Gelir Saraçoğlu Hakkında Sık Sorulan Sorular

İbrahim Saraçoğlu Gıcığa ne iyi gelir? sorusuyla ilgili insanların en çok araştırdığı bazı konulara kısa kısa değinmek istiyoruz:

Yazımızın sonuna geldik. Boğaz Gıcığına Ne İyi Gelir Saraçoğlu için ne gibi tavsiyelerini ve kürlerini sizler ile paylaştık. Yazımız dışında doğrudan Saraçoğlu’nun konuşmasını dinleyebilirsiniz.

YouTube video

İsterseniz genel sağlık kategorimizdeki diğer yazılara alt kısımdan göz atabilirsiniz.

Son olarak bu tarz içeriklerin daha fazlasına ulaşmak için Sağlıklı Bireyler bağlantısından ana sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın