Ana Sayfa - Hastalıklar - Ayakta Nasır Nasıl Geçer?

Ayakta Nasır Nasıl Geçer?

Ayakta nasır tedavisi bu durum ile karşı karşıya kalan kişiler tarafından son derece merak ediliyor. Birtakım etkenlere bağlı olarak kişilerin ayaklarında uzun süreli nasır problemi görülebilir. Eğer böyle bir probleme sahipseniz endişelenmenize gerek yok çünkü ayakta çıkan nasırı engellemenin çeşitli yolları bulunuyor.

Ayakta Nasır Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Ayağınızda istenmeyen nasır probleminin oluşmasının birtakım sebepleri olabilir. Bu durumun en yaygın sebebi olarak yanlış ayakkabı seçimi denebilir. Eğer ayak yapınıza uygun ayakkabılar tercih etmiyorsanız ve sıklıkla yüksek topuklu ayakkabılar kullanıyorsanız nasır problemi ile karşılaşmanız son derece doğal bir hal alır. Genelleme yapmak gerekirse ayak tabanı yüksek olan kişilerde nasır problemi daha sık görülür. Aynı zamanda hareketli bir yapıdaysanız ve gününüzün büyük bir kısmı ayakta geçiyor ise bir süre sonra ayağınızda nasır meydana gelebilir.

Ayakta nasır tedavisi ise bu şikayete sahip kişilerin başvurduğu bir yöntem olarak bilinir. Bu tedavi yöntemleri ise çeşitli ilaçlardan ve kremlerde oluşabilir. Eğer ayak parmaklarınızda kızarıklık ve acı gibi sorunlar hissediyorsanız büyük ihtimalle oluşan bir nasır söz konusu olabilir. Ayrıca tırnakların kenarlarının acımaya başlaması da bu durumun habercisi niteliği taşır.

Ayakta Oluşan Nasır İçin Tedavi Yolları

Eğer ayağınızda oluşan nasır sorununun geçmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. İlk adım olarak doğru bir ayakkabı seçimi ile ayaklarınızın rahat etmesini sağlamanız gerekiyor. Sonrasında düzenli bir şekilde ayak bakımı yapmalı ve nasırlı bölgeyi nemli tutarak belirli aralıklar ile törpüleyebilirsiniz. Bu noktada kolay bir şekilde temin edebileceğiniz nasır bantları da son derece işe yarıyor. Eğer nasır probleminiz uzun süre devam ederse bir doktora danışarak çeşitli krem ve ilaçlar da kullanabilirsiniz.

Ayakta nasır tedavisi erken müdahale edildiği takdirde kişiler için kolay nitelikler taşıyor. Tüm aşamaları özenle uyguladıktan ve ilaçlarınızı aksatmadan kullandıktan sonra bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Sık Sorulan Sorular

Ayaktaki Nasır İçin Evde Ne Yapılabilir?

Ayağınızda çıkan nasır için evinizde limon suyu ve kabartma tozunu karıştırarak bir karışım elde edebilir ve bu karışımı gerekli bölgeye uygulayabilirsiniz.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın