Ana Sayfa - Hastalıklar - Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer? – Dilde Kan Toplanması

Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer? – Dilde Kan Toplanması

Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer ve Dilde Kan Toplanması ile alakalı tüm detaylara yer verdiğimiz yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizlere vücudumuzdaki birçok uzuvda kan toplanması hakkında bilgi vereceğiz. Bu yerler, dudak, yanak, dil, ağız, deri ve boğazdır. Bu şekildeki Kan Toplanması Nasıl Geçer? Ve tedavi yöntemleri nelerdir? Hepsinden bahsedeceğiz. Dilerseniz uzman hocalarımızın araştırmalarını yaptığı diğer hastalıklar yazılarına bakabilirsiniz.

Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer?

Genellikle belirli sebeplerden ötürü ağızda kan kabarcıkları adı verdiğimiz kan toplanmaları gerçekleşebilmektedir. Bu durumun çeşitli tehlikeli yanları olduğu gibi birçok sebebi de bulunmaktadır. Özellikle Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer? Diye soruyorsanız soğuk bir havlu veya bezi kan toplayan yere bastırarak, soğuk kompres yapabilirsiniz. Havlu oldukça soğuk olmalıdır.

Ağız İçinde Siyah Kan Toplanması

Toplanan kanın çeşitli farklılıkları olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse rengi, boyutu veya şekli farklı olabilmektedir. Bu durumlar arasında Ağız İçinde Siyah Kan Toplanması belirli tehlikeli durumları da beraberinde getirmektedir. Bu hal aşağıdaki gibi çeşitli ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir:

  • Böbrek yetmezliği
  • Ağız kanseri
  • Vitamin eksikliği
  • Uçuk

Bunun yanında Aniridi Nedir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dilde Kan Toplanması

Dilde Kan Toplanması
Dilde Kan Toplanması

Ağzımızın yanı sıra Dilde Kan Toplanması görmek mümkündür. Bu çeşitli farkında olduğunuz veya olmadığınız ısırma durumunda başınıza gelebilmektedir. Fakat ısırma yok ise aşağıdaki saydığımız nedenlerden ötürü kan toplanması olmaktadır:

  • Stres
  • Alerjik durumlar
  • Diş teli problemleri, telin zarar vermesi

Damakta Kan Toplanması

Damakta Kan Toplanması
Damakta Kan Toplanması

Ağzımızda bazı durumlarda rahatsızlık hissederiz. Damak bölgesindeki mevcut bir rahatsızlık da oldukça tehlikeli hal olabilmektedir. Kontrole gitmekte fayda vardır. Bunun yanında Damakta Kan Toplanması problemine iyi gelecek birkaç husus:

  • Kan olan yere salatalık konulup beklenmesi gerekmekte.
  • Zerdeçal ise şifalı bir bitkidir. Cilt bozukluklarında ve farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Üst Damakta Kan Toplanması

Alt ve üst damaktan oluşan ağız yapısında üst damakta işlem yapmak ve bir tedavi uygulamak çok zordur fakat burada da kan kabarcığı görülmektedir. Üst Damakta Kan Toplanması son derece elzem ve tehlikeli bir konudur. Genellikle 2 haftaya da kaybolur.

Bunun yanında Buz Yanığı Kızarıklığı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dudakta Kan Toplanması

Ağzımızın içinde bir yara olduğu zaman konuşmaya ve yemek yemeye fırsat bulamamaktayız. Özellikle de yeni girilen ortamda çok dikkat edeceği için de insanlar şikayetçilerdir. Bunun en kolay yolu zerdeçaldır. Fakat bunun yanında salatalık dilimleri, zerdeçal ve buz (10 dakika kadar yaraya bastırmak gerekmektedir.)

Damakta Kan toplanması ile alakalı sıkça sorulan sorular ve yanıtlarına da aşağıda yer verdik:

Dilde Kan Toplanması ile alakalı oldukça bilgilendirici videoya da aşağıdan erişebilirsiniz:

YouTube video

Ağız İçinde Kan Toplanması Nasıl Geçer? Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bunun yanında diğer birkaç hastalık yazılarımıza da aşağıdan erişebilirsiniz.

Ayrıca ana sayfamızı ziyaret etmek isterseniz de sagliklibireyler.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Dr. Hande Bulut

Dr. Hande Bulut

Hastalıkları tedavi etme konusunda oldukça başarılı olan Hande Bulut Hocamız, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Doktorasını ise yine Hacettepe üniversitesinde yapmıştır. 10 yılı aşkın tecrübesi ile binlerce hastayı tedavi etmiştir. Hastalıklar kategorimizin de baş yazarıdır.
Yorum yapın