Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Zayıflamanızı Sağlayacak Etkili Egzersiz Yöntemleri

Zayıflamanızı Sağlayacak Etkili Egzersiz Yöntemleri

Özellikle bahar ve yaz ayları yaklaşırken sağlıklı ve estetik açıdan güzel görünmek için fazla kilolarınızdan kurtulmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden çok büyük detaylar uygulamadan, rahatlıkla evde dahi yapabileceğiniz zayıflamanızı sağlayacak etkili egzersiz yöntemleri ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Pek çok kişi kilo vermek için farklı egzersizler yapıyor olsa da bu egzersizlerin yanlış yapılmasından ötürü olumlu sonuç almak zor olabilmektedir. Bu durumda, pratik ve etkili yöntemleri uygulamanız gerekir.

Step Aerobik

Step aerobik hareketleri özellikle yağ yakma kısmında çok etkilidir ve ortalama bir saatlik bir çalışma yaklaşık 800 kalorinin yakılmasını sağlamaktadır. Bu hareketi doğru yapabilmek için bacak ve kalçalarınızı doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

İp Atlama

Evde, spor salonunda ya da açık havada yapacağınız ip atlama egzersizi ile birlikte etkili ve pratik bir şekilde yağlarınızı yakabilirsiniz. Yağ yakma yöntemleri arasında çok tercih edilen bu yöntem ayrıca kolay yapıldığı için de tercih edilmektedir. Orta tempoda yaklaşık 1 saat ip atlamanız ile 700 kaloriyi yakabilirsiniz.

Hulahop

Etkili yağ yakma yöntemleri arasında kullanılan hulahop ya da halka, kolay bir şekilde yağ yakmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Eğlenceli ve aynı zamanda her yerde kullanım imkânı veren bu araç ile yarım saat halka çevirmeniz ortalama 300 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Zumba

Genelde Latin filmlerinden hatırlanan melodiler eşliğinde, adeta dans eder gibi yapabileceğiniz bu özel egzersiz son derece eğlenceli bir aktivitedir. Latin müziğinin dinamik ezgilerine dayanan bu egzersiz vücudunuzun denge yönetimini arttırarak tüm kaslarınızın çalışmasına neden olmaktadır. Kaslarınızın çalışması ile birlikte etkili bir şekilde fazla olan yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Squat

İnsan vücudunda yer alan kasların en büyük grupları bacaklarda bulunmaktadır. Bu bakımdan bacaklar için yapacağınız hareketler sadece bu bölge için değil vücudun geneli için etki etmektedir. Etkili kasları çalıştırma ve yağ yakma yöntemleri arasında yer alan squat ile düzenli şekilde kilo verebilirsiniz. Hareketi yapmak için sırtınız sanki oturuyor gibi bir pozisyon almalıdır, bu hareketi aşağıya doğru eğilip ardından yine pozisyonunu bozmayarak kalkmak için kullanın. Ortalama bu hareket 10 kez yapıldığında etkili bir yağ yakma ve kas gelişimi sunmaktadır.

Mekik

Karnınızı ve üst gövdenizi etkili bir şekilde çalıştırıp kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak mekik hareketini dizleriniz kalkık yere uzanırken ellerinizi başınızın arka kısmında birleştirerek yapabilirsiniz. Karın kaslarını çalıştırmada ve bölgedeki yağları yakmakta çok etkili olan bir harekettir.

Sık Sorulan Sorular

Zayıflamak sadece egzersizle mümkün müdür?

Sadece egzersiz ile zayıflamanız mümkün olmayabilir. Mutlaka beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın