Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Yeşil Kil Nedir ve Yararları Neler?

Yeşil Kil Nedir ve Yararları Neler?

Yeşil kil içerisinde barındırdığı arındırıcı özler ile yüzde bulunan kir ve yağ oranının azaltılmasını destekler. Uygulanan maskeyle cildin ferahlamasını sağlar. Kan dolaşımını desteklediği ve hızlandırdığı için yüzde daha canlı ve parlak bir görünüm oluşturur.

Yeşil Kil Nedir?

Yeşil kil kullanımı temizliği yapılmış bir yerde rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama aşamasında yüz bölgesi su ile yıkandıktan sonra kurulanır. Farklı renklerde bulunabilen kil maskeleri içerisinde en çok tercih edilendir. Yapı malzemesi olarak volkanik alanlarda yaşanan patlamalardan kaynaklı olarak meydana gelen doğal toprak parçaları üzerinden elde edilir. Hayat içerisinde havaya karışan çeşitli toz bulutu, egzoz dumanı ve fabrika bacalarından çıkan dumanların açık havada cilt ile temas etmesi mümkündür. Bu da cildin kirlenmesine, gözeneklerin tıkanmasına, nefessiz kalan gözeneklerin cildi solgunlaştırmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda kullanılabilen yeşil kil maskesi cildin toksinlerinden arınmasına büyük fayda sunar.

Yüze uygulanan ağır makyajlar ve gündelik hayatın içerisinde var olan makyaj malzemeleri cilde bir ağırlık vermektedir. Gün sonunda yapılan yeşil kil maskesi ile beraber oluşan bu ağırlık ve makyaj ürünlerinin sebep olduğu tıkanıklığı iyi bir şekilde temizleyerek cildin rahat bir şekilde nefes alması sağlar. Evde hazırlanabileceği gibi aktarlardan satın alınarak da hafif ıslatılmış bir su ile yüze uygulanabilir.

Yeşil Kilin Vücuda Etkisi

İçerisinde herhangi zararlı kimyevi madde bulundurmadığı için doğal bir bakım malzemesi olarak kullanılır. Yeşil kil maskesi yaz ve kış rahatlıkla kullanılabilmeye uygundur. Genel olarak vücudun kaybetmiş olduğu mineral dengesini sağlar. Oluşan toksinli yapının giderilmesi kir ve tozlardan kaynaklı olarak kapanan gözeneklerin açılmasını sağlar. Yalnızca yüz maskesi olarak değil genel cilt bakımı için de kullanılmaktadır.

Çok eski zamanlardan beri doğal güzellik malzemesi olarak kullanılan kil saç bakım ürünlerinde de tercih edilmiştir. Vitamin ve mineraller açısından zengin olduğu kadar vücutta biriken toksinlerin giderilmesi, biriken negatif enerjilerin atılmasını sağlamaktadır. Sorunlu cilt yapısının problemlerini azaltan içerikte mineral, vitamin bulundurmaktadır.

Yeşil Kilin Yararları Nelerdir?

Yeşil kil faydaları cildin doğal nemine kavuşabilmesinde, yitirdiği canlılığı tekrar yakalayabilmesinde önemlidir. Yüz bölgesinde bulunan gözenek kısımlarına uygulanan yeşil kil maskesi cildin arınmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlar. Lekeli, akneli ve siyah nokta bulunan ciltlere haftanın üç günü rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Alın, çene ve burun kısmında yoğun olarak görülen siyah noktaların uygulanan maske sonrasında zamanla azaldığı gözlemlenebilir.
Solgun, yıpranmış bir cilt görünümü daha parlak hale kavuşturulur. Dokunulduğunda fark edilebilecek bir yumuşaklık elde edilebilir.Cildin gözenekleri içine hapsolan çeşitli kir tabakaları arındırılarak yağlı görünüm ortadan kaldırılır.Yapılan maske sonrasında uygulanan nemlendirme işlemi daha rahat sağlanabilir.Cildin genel dengesini koruyarak yenilenmesini sağlar.Düzenli olarak uygulanabildiğinde tüm sayılan olumsuzluklar giderilebilir.

Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü oluşur.
Genel kan dolaşımında artış ile beraber yüz hatlarında belirginleşen çizgi ve sarkmalar azalır.

Yeşil maske içerisinde bulunan orantılı mineral dengesi ile beraber cildi besler. İleriye dönük olarak yaşlanma belirtilerini de azalmalar görülür.

Sık Sorulan Sorular

Yeşil kil zararları var mıdır?
Hassas ciltler için yeşil kil çeşitli sorunlar oluşturabilir. Bu yüzden doktora danışılmalıdır.

Yeşil kil nerede bulunur?
Aktar olarak tabir edilen yerlerde ve güzellik salonu merkezlerinde bulabilirsiniz.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın