Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Sivilceye İyi Gelen Doğal Maskeler Neler?

Sivilceye İyi Gelen Doğal Maskeler Neler?

Sivilceye iyi gelen maskeler sayesinde yüzde ve ciltte meydana gelen sivilcelerden kurtulabilmek mümkündür. Vücutta meydana gelen sivilceler hormonlar nedeniyle veya yanlış beslenme sonucunda ortaya çıkabilir. Yüzde ve vücudun farklı noktalarında meydana gelen bu sivilcelerden kurtulmak için evde yapılabilecek doğal maskeler önerilir.

Kil Maskesi

Sivilceye iyi gelen maskeler arasında ilk sırada kil maskesi gösterilebilir. Kil maskesi özellikle yüzde meydana gelen sivilcelerin tedavisinde kullanılabilir. Kil maskesi yapmak isteyen kişilerin 7-8 adet çileğe ve bir çay kaşığı limon suyuna ihtiyacı vardır.  Çileklerin robottan geçirilmesinin ardından içerisine bir çay kaşığı limonun eklenmesi gerekir. Homojen bir karışım elde eden kişiler karışımın içerisine bir yemek kaşığı kil ekleyerek istedikleri kil maskesini hazırlayabilirler. Kil maskesi ile yüzde ve vücutta bulunan sivilcelerden kurtulabilmek mümkündür. Ayrıca kil cildi yenileyici etkiye de sahip olduğundan daha parlak bir cilde sahip olmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Limonlu Maske

Doğal yollarla sivilcelerinden kurtulmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir diğer maske ise limonlu maskedir. Limon kullanılarak yapılan bu maskeler sayesinde hem sivilcelerden kurtulabilmek hem de sivilce izlerini tedavi edebilmek mümkündür. Limon maskesi yapmak isteyen kişilerin bir yumurtanın akını yarım limon suyu ile karıştırması gerekir. Homojen bir karışım elde edildikten sonra bu maske yüze uygulanır ve 15-20 dakika kadar bekletilir. Ciltte 15-20 dakika bekletildikten sonra maskenin ılık su ile yıkanması yeterlidir. Maskeyi uygulayan kişiler sivilcelerinden kurtulduğunu ve cildinin daha aydınlık bir görünüme kavuştuğunu söylerler.

Yoğurt Maskesi

Sivilceye iyi gelen maskeler içerisinde yoğurt kullanılarak hazırlanan maske de gösterilebilir. Hem ciltte bulunan ölü hücrelerden arınabilmek hem de sivilcelerden kurtulabilmek için yoğurt maskesini haftada bir defa uygulamak gerekir. Yoğurt maskesi yapmak isteyen kişilerin öncelikle bir yemek kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı bira mayasını karıştırması gerekir. Homojen bir karışım elde edildikten sonra bu karışımın yüzün tamamına uygulanması ve 15 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Bira mayası ve yoğurt ile hazırlanan bu karışım sivilcelerin oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca yoğurt maskesini düzenli olarak yapan kişiler cildinin nemlendiğini ve yaşlanma etkilerinin daha az görüldüğünü de fark edebilmesi mümkündür.

Sivilceler Doğal Yollarla Tedavi Edilir Mi?

Sivilcelerin evde uygulanan maskeler ile kontrol altına alınabilmesi ve tedavi edilebilmesi mümkündür. Cilt tipi ile uyumlu olan maskelerin hazırlanması sayesinde sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kısa süre içerisinde kurtulabilmek mümkündür.

Sivilcelere İyi Gelen İçerikler Nelerdir?

Sivilcelerin tedavisinde limon, yoğurt veya kil kullanıldığı görülür. Limon sivilceleri engellerken cildin aydınlatılmasını sağlar. Yoğurt maskesi ise cildi nemlendirir. Kil kullanılması ile cildin derinlemesine temizlenmesi mümkün olduğundan doğal içerikler sayesinde ciltte bulunan sivilceler kısa süre içerisinde geçecektir.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın