Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Pirinç Suyu Saç Dökülmesini Önler mi?

Pirinç Suyu Saç Dökülmesini Önler mi?

Pirinç suyunun saça faydaları en önemlisi hiç kuşkusuz saç köklerini kuvvetlendirmesidir. Pirincin içerisinde bulunan yararlı minerallerin dışında B, C ve E vitaminleri yer alır. Ayrıca antioksidan özelliği de bulunduğu için saç için oldukça faydalıdır.

Pirinç saç köklerini güçlendirerek kırıkların meydana gelmesinin önüne geçer. Gücünü veya canlılığını yitirmiş olan saçları olan kişiler veya evde pratik bakım önerileri arayan kişilerin mutlaka ilk tercih olarak pirinç suyunu tercih etmeleri gerekir.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Pirinç suyu saç ve cilt bakımı için Çinli bayanların faydalandığı en basit ve pratik güzellik metotlarından birisidir. Sağlık bakımından yararı kolesterolu azalttığı ve kilo vermek isteyenler içinde zayıflattığı tahmin edilmektedir. Pirinç suyunun saça olan faydalarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • Saç uzatmasını sağlar
  • Saçta ipeksi bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Saç dökülmesini azaltır.
  • Saçlarınızı Yumuşatır.
  • Yeni saç çıkarma özelliği bulunmaktadır.
  • Pirinç suyunun içeriğinde bulunan vitamiler E, C ve B vitaminleridir.

Pirinç Suyu Nasıl Kullanılır / Sürülür?

Pirinç suyu saç için nasıl hazırlanır sorusunun cevabı 1 bardak pirinci 3 bardak su ile bir tencereye koyup kaynatılmasıdır. Daha sonrasında su bir kaba alınır ve soğuması beklenir. Soğuyan bu su da istenildiği zaman saça uygulanabilir. Saç için pirinç suyu nasıl kullanılır konusunda verilecek tavsiye ise temiz saça bu suyun dökülmesi 20 dakika beklendikten sonra ılık su ile durulanmasıdır.

Pirinç Suyu Saç Maskesi Tarifleri

Pirinç suyu saça nasıl uygulanılır? Çinli kadınlar tarafından çok kullanılan pirinç suyu ile sizlere saç maskesi tarifi vereceğiz. Bu tarifler ile hem kırıklarınızdan kurtulacaksınız hemde saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaksınız.

Kırıç Saç Uçları İçin Pirinç Suyu Maskesi Tarifi

İlk önce doğal şampuanınız ile saçlarınız güzelce yıkayın ve durulayın. Daha sonra elde ettiğiniz pirinç suyunun içine kırık saçlarınızı 30 dk kadar bekletin. Daha sonra saçınızı ılık su ile durulayın.

Pirinç Suyu İle Saç Uzatma Tarifi

1 bardak pirinci suda yıkayın. Ardından 3 bardak su da bu pirincleri bir kasede yarım saat bekletin. Bekletmiş olduğunuz pirinçlerin suyunu ayrı bir kasede süzün. Ve saçınıza haftada 2 kez uygulayarak saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Dilerseniz hızlı saç uzatma yöntemlerimize göz atabilirsiniz.

Pirinç Suyu Saç Dökülmesini Gerçekten Önler mi?

Pirinç suyu saç dökülmesini önler mi sorusuna pek çok uzman önler şekilde yanıt veriyor. Pirinç saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin ilk başvurmaları gereken doğal çözüm önerisidir.

Bu yazılara da bakın:

Güneşten Yanınca, Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Eczanelerde Satılan Bitkisel Prostat İlaçları – En İyi Bitkisel İlaçlar

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın