Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Meadowfoam Tohumu, Çayır Köpüğü Tohumu Nedir? Neye Yarar? Kullanımı

Meadowfoam Tohumu, Çayır Köpüğü Tohumu Nedir? Neye Yarar? Kullanımı

Hangi bileşenlerin günlük güzellik rutininizin bir parçası olması gerektiğini ve hangilerinin olmaması gerektiğini her zaman tam olarak bilmek son derece önemlidir.

Bilmeniz gereken harika bir içerik, çayır köpüğü tohumu yağıdır. Birçok güzellik faydası sağlayan ve C vitamini ve E gibi güçlü antioksidanlarla dolu güçlü bir nemlendiricidir.

Çayır Köpüğü Tohumu, Meadowfoam Tohumu  Kısa bir bakış

Çayır Köpüğü Tohumu Meadowfoam tohumu yağı, Kuzeybatı Pasifik’te yetişen bir çiçek olan Limnanthes alba’nın tohumlarından elde edilir. Antioksidan özellikler açısından zengin güçlü bir nemlendiricidir. ‘Meadowfoam’ adı, çiçek açan beyaz çiçeklerinden gelir. Okyanus dalgalarının üzerinde oluşan beyaz köpüğe benziyorlar. Zincir yağ asitlerinin uzunluğu% 98’in üzerinde olmasıyla çok eşsiz bir yağdır. Çayır köpüğü tohumu yağını bu kadar yüksek oksidatif ve piyasadaki en kararlı yağlardan biri yapan şey budur.

Meadowfoam bitkileri genellikle çim tohumu çiftçileri için rotasyon mahsulü olarak yetiştirilir. Bu nedenle çim tohumu ekimleri arasındaki tarlaları yakmaya gerek yoktur, bu nedenle çiftçilere ek gelir sağlar.

Meadowfoam tohumu yağı, esas olarak deri yoluyla su kaybını önleme kabiliyeti nedeniyle kullanılır. Meadowfoam yağının koku bağlama özellikleri, onu aromaterapi için mükemmel bir yağ taşıyıcısı yapan şeydir.

Meadowfoam Tohumu Çayır köpüğü tohumu yağının sağlığa faydaları

Çayır köpüğü tohumu yağı, güçlü nemlendirici ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Nem kaybını önlemenize yardımcı olacak en iyi veya belki de en iyi yağlardan biridir. Bu yağ, cildinizin nemi hapsedecek bir bariyer oluşturmasına ve besinleri epidermisin derinliklerine iletmesine yardımcı olur.

Çayır Köpüğü Tohumu Meadowfoam Tohum Yağının Cilde Faydaları Listesi

Bu yağ, nemlendirici özellikleriyle bilinir, ancak bununla ilgili diğer şaşırtıcı şey, hafif bir yağda depolanan faydaların sayısıdır. İşte en önemlilerinin bir listesi:

  • Ciltteki his kuru, pürüzsüz ve yapışkan değildir.
  • Cildinizde kuru ve çatlamış cilde yol açabilecek nemin aşırı buharlaşmasını önlemeye yardımcı olan koruyucu bir bariyer oluşturabilir.
  • C vitamini ve E vitamini gibi en iyi anti-inflamatuar ve antioksidan maddelerden bazılarını içerir.
  • Parlaklık ve nem ekleme özelliğine sahiptir ve ayrıca hasarlı veya çatlamış saçları onarmaya yardımcı olabilir.
  • Kuru veya çatlamış dudakları canlandırır ve daha uzun süre nemli kalmasını sağlar.
  • Daha az stabil yağlar içeren başka güzellik formülleri kullanıyorsanız, Meadowfoam tohum yağı onlara biraz stabilite katabilir.
  • Yapışkan olmaması onu yüz masajında ​​kullanmak için mükemmel bir yağ yapar.

Çayır Köpüğü Tohumu Nemlendirici nitelikler

Yağın derinliklerinde bulunan benzersiz yüzde 98 uzun zincirli yağ asitleri nem sağlamaya uygundur ve yağlı bir his bırakmaz. Ayrıca yağın saç tarafından emilmemesinin sebeplerinden biridir. Bunun yerine, etraflarında koruyucu bir kaplama kalkanı oluşturur ve bu da saçınızın nemini çoğunu korumasına yardımcı olabilir.

Geleneksel makyaj malzemeleri, sabunlar, parfümler ve losyonlar cildin yüzey tabakasındaki nem dengesini değiştirebilir ve bu da toplamda güneşe maruz kalmanın cildinizi kuru hissetmesine neden olabilir. Meadowfoam tohumu yağı bunun için mükemmel bir çare olabilir.

Yaşlanma karşıtı özellikler ve cildin gençleşmesi

Çayır köpüğü tohumu yağı, herhangi bir yağın en yüksek E vitamini seviyelerinden birine sahiptir. Bu nedenle cildi gençleştirebilir, bozulmayı azaltabilir ve gerekli besinlerin epiderminizin derinliklerine girmesine izin verebilir. Ayrıca, yüksek E vitamini seviyeleri ile birlikte kirlilik, güneş veya zararlı UVB ışınlarının neden olduğu hasarı önleyebilen C vitamini gibi bazı şaşırtıcı anti-inflamatuarlara ve antioksidan maddelere sahiptir.

Çayır köpüğü tohumu yağının nemlendirici, yatıştırıcı ve antioksidan özellikleri, azalan kolajen üretimi, zayıflamış elastikiyet, hiperpigmentasyon, düzensiz cilt, kuruluk ve kırışıklıklar gibi popüler cilt sağlığı sorunlarıyla savaşmasına yardımcı olan şeydir.

Çayır tohumu yağı nasıl kullanılır

Meadowfoam tohumu yağı, merhemlerde, balzamlarda ve bazı merhemlerde kullanmak için harika bir seçimdir. Ayrıca nemin ciltten kolayca çıkmasına izin vermemesi için koruyucu bir bariyer oluşturmaya yardımcı olduğu için neme ve korumaya ihtiyaç duyan bu tür cilt bakım ürünlerinde de kullanıma uygundur.

Tek kullanım alanı cilt değildir. Meadowfoam yağı saçınıza parlaklık ve nem katabilir ve hatta hasar görmüş veya donuksa onu onarabilir. Ve bunların hepsi yağlı bir son olmadan. Ayrıca kuru, çatlamış dudakları nemlendirebilir ve uzun süre bu şekilde kalmasını sağlar. Bu yağın iyi bir “kayması” vardır, bu da onu ek yapışkanlık olmadan masaj yağı olarak kullanmayı mükemmel kılar.

Çayır Köpüğü Tohumu, Meadowfoam Tohum Yağı’nı banyo yağı olarak, parfüm yağı için baz olarak, masaj yağı olarak veya şampuan, saç kremi veya diğer cilt bakım ürünlerinize 2-3 damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

Yağın benzersiz yüzde 98’lik uzun yağ asidi türü, 2 yıla kadar raf ömrüne sahip olmasını sağlar, bu nedenle artıkların kötüye gitmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bazı şirketler, ürünlerinin kokuyu daha uzun süre korumasına yardımcı olmak için bu kaliteden yararlanıyor. Bu özellik, daha az stabil olan yağların bir kısmını içeren herhangi bir güzellik formülüne stabilite katabilir.

Olağanüstü çevresel sürdürülebilirlik

Bu yağla ilgili son bir harika şey, olağanüstü çevresel sürdürülebilirliğidir. Büyüme döneminde çeşitli küçük hayvanlar, kuşlar ve böcekler, ekstraksiyondan sonra çiftlik hayvanı yemi olarak da hizmet veren çayır köpüklerini besleyici tohumları yerler. Bu nedenle, herhangi bir toksik böcek ilacı veya gübre ilavesi olmadan gelişebilir.

Çayır Köpüğü Tohumu Meadowfoam, çim tohumu ekimleri arasındaki boşluklarda tarlaları yakma zorunluluğunu ortadan kaldıran, yenilenebilir, hızlı büyüyen ve faydalı bir bitkidir. Bu, çiftçilere bir miktar ek gelir sağlar ve aynı zamanda çevreye de fayda sağlar.

Bu şaşırtıcı nitelik kombinasyonu, Meadowfoam tohum yağını günlük güzellik rutininizin bir parçası olması gereken gerekli bir bileşen yapar. Herhangi bir cilt bakım ürününün sunabileceği en iyi stabiliteyi sunar, cildi çok kuru olmaktan koruyabilen ve cildinizin yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan olağanüstü bir nemlendiricidir.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın