Ana Sayfa - Genel Sağlık - Lens Suyu Yoksa Ne Yapılabilir? – Kesin Çözüm!

Lens Suyu Yoksa Ne Yapılabilir? – Kesin Çözüm!

Lens Suyu Yoksa Ne Yapılabilir? Yazımız ile karşınızdayız. Lens suyu yerine ne kullanılır? Diye soruyorsanız doğru adrestesiniz.

Lens suyu yoksa lensler nereye konur, Lens suyu yoksa ne kullanılabilir, Lens suyu olmadan lens nasıl saklanır, Getirde lens suyu var mı, Evde lens solüsyonu yapma, Lens suyu yerine göz damlası, Lens solüsyonu yerine suni gözyaşı ve Lens suyu yerine izotonik gibi aramalarınız için bu yazıyı yazdık. 

Evde yapabileceğiniz ve sağlığınız için en iyi çözümleri bu yazımızda bulabileceksiniz. Lens suyu yoksa lens suyu nereye konur? Diyenler hemen çözüm için yazımıza bakmayı ihmal etmeyin. Yazımıza geçmeden evvel genel sağlık kategorisindeki diğer yazılara da bağlantı aracılığı ile bakabilirsiniz.

Lens Suyu Yerine Ne Kullanılır?

Lens Suyu Yerine Ne Kullanılır
Lens Suyu Yerine Ne Kullanılır

Günümüzde pek çok insan lens kullanmaktadır. Bunun yanında lens solüsyonlarının da önemi oldukça fazladır. Peki lenslerinizi saklamak istediğiniz zaman bu solüsyonlar yanınızda değilse Lens Suyu Yerine Ne Kullanılır? Diye soruyorsanız size birkaç alternatif sunacağız. Ama şunu söylemek isteriz de solüsyon kadar steril değildir. Ve mümkün olduğu ölçüde kullanmamalısınız.

Lens Suyu Yoksa Ne Yapılabilir?

Evinizde veya dışarıda lens suyu yoksa 2 farklı alternatif ile lenslerinizi muhafaza edebilirsiniz. Bunlardan birisi tükürük bir diğeri de buzdolabı ve içme suyu kullanarak yapılmaktadır. Hemen metotları sizinle paylaşalım:

  • Yanınızda lens suyu yoksa, lenslerinizi dilinizin altına yerleştirin. Böylece ağzınızda salgılanan enzimler sayesinde lensi dış etmenlerden koruyacaksınız.
  • Bir diğer metot ise bir bardağa içme suyunu doldurun ve buzdolabına kaldırın. Soğuk olması, tam anlamıyla steril olmasa da bir nebze koruyacaktır.

Lens Suyu Yoksa Lens Nereye Konur?

Evimizde veya dışarıda solüsyonumuzu kaybedebiliyoruz. Bu gibi durumlarda hemen alternatif yollara başvurmamız gerekmektedir. Yanınızda Lens Suyu Yoksa Lens Nereye Konur? Diye merak ediyorsanız. En kötü ihtimal bir içme suyunun içine atıp orada muhafaza edebilirsiniz. Veya hiçbir şey yoksa yanınızda dilinizin altına yerleştirin ve orada tutun.

Evde Lens Solüsyonu Yapma

Evdesiniz ve acil olarak solüsyona ihtiyacınız var ise aşağıdaki adımları uygulayarak lensinizi koruyabilirsiniz. Çeşitli kaynaklarda bulunan bazı bilgilere itimat etmeyin ve lensinizi iyi muhafaza edin. Şimdi Evde Lens Solüsyonu Yapma adımlarına geçelim:

  1. Bir bardağın yarısı dolacak şekilde içme suyu ilave edin.
  2. Ardından bu bardağı dolaba kaldırın.
  3. Soğuk ve içinde başka herhangi bir şey olmadığına emin olun.

Lens Solüsyonu Yerine Ne Kullanılmaktadır?

Doğada kaldınız ve yanınızda hiçbir ekipman yok. Bu gibi durumlarda yağmur suyuna erişim sağlayabiliyorsanız, bir kabın içine yağmur suyunu ekleyip içine lensinizi koyabilirsiniz. Çok sağlıklı bir yöntem olmasa da en azından iş görecektir. Kısacası Lens Solüsyonu Yerine yağmur suyu, içme suyu ve tükürük kullanabilirsiniz.

Lens Suyu Yerine Ne Kullanılır? Konusu ile alakalı sıkça sorulan soru ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz:

Lens Suyu Yoksa Ne Yapmalıyım? İle alakalı bilgilendirici bir videoyu da aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ryd9mEdTQBQ

Lens Suyu Yoksa Lens Nereye Konur? Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca Sağlıklı Bireyler bağlantısı aracılığıyla da ana sayfamızdaki diğer yazılara göz gezdirebilirsiniz.

Doç. Dr. Gencay Kaya

Doç. Dr. Gencay Kaya

Genel Sağlık kategorisinde uzmanlaşmış ve 15 yılı aşkın süredir doktorluk yapan birisidir. Ankara TIP mezunu ve de Doçent mertebesinde olan hocamız, Dahiliye doktorudur. İç hastalıkların yanı sıra ortopedi, kulak-burun-boğaz, göz hastalıkları gibi konularda da bilgi sahibidir.
Yorum yapın