Ana Sayfa - Kullananlar - İngiliz Karbonatı Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

İngiliz Karbonatı Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

İngiliz karbonatı kullananların yorumları, son zamanlarda eczanelerde yer almakla beraber herkesin kullanım alanında varlık göstermektedir. Ayrıca İngiliz karbonatının içeriği sodyum bikarbonat olarak öne çıkmaktadır. Genel itibarıyla vücudun asit dengesini ayarlama konusunda etkili bir üründür.

Son zamanlarda alkali beslenme akımının gelişmesiyle İngiliz karbonatı da yaygın bir hal almaya başladı. Ayrıca bu ürün alkali su hazırlamak için tercih edilen bir yerde bulunmaktadır. Bununla beraber sağlıklı yaşam isteyenler için basit bir çözüm imkanını sunan bir yapıdadır. Ayrıca İngiliz karbonatı odaklı olarak her bir kullanıcının diledikleri gibi bir yarar alması kesindir. Bunun yanında diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları merak ediyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngiliz Karbonatı Nedir Ne İşe Yarar?👨‍⚕️

İngiliz karbonatı alkali denge kurmada son derece yararlı bir iş çıkartmaktadır. Bununla birlikte mideye de iyi gelmektedir. Kanser riskini azaltır ve cilde çok iyi gelmektedir. Bunların dışında zayıflamak isteyen kişiler de bunu kullanabilirler. Böylece İngiliz Karbonatı Nedir Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

İngiliz Karbonatı İle Normal Karbonat Arasındaki Fark

Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirdiği için insanlar son zamanlarda sık sık İngiliz karbonatı kullanmaktadır. Fakat kullanan kişiler İngiliz Karbonatı İle Normal Karbonat Arasındaki Farkın ne olduğunu ayırt edememişlerdir. Aralarında çok fazla park olmayan bu iki karbonatta yalnızca İngiliz karbonatında daha fazla alkali özellik gözükmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Pantpas 40 Mg Kullanıcı Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İngiliz Karbonatı Kullananların Yorumları

İngiliz karbonatı kullanıcı yorumlarını incelediğimizde genellikle olumlu yorumlar yapıldığını fark ettik. Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin sık sık kullanması gözümüze çarptı. İşte İngiliz Karbonatı Kullananların Yorumları şu şekildedir:

 • İnternette okumuştum, vücuda çok fazla yararı var diye kullanıyorum.
 • Arkadaşlar kilo vermek istiyorsanız, sizlere de kesinlikle tavsiye ederim. Çok yardımcı oluyor.
 • Bende ergenlikten kalma sivilcelerim için kullanıyorum. İz bırakmadan sivilceleri yok ediyor.

İngiliz Karbonatı’nın Faydaları Nelerdir?

İngiliz Karbonatı'nın Faydaları Nelerdir?
İngiliz Karbonatı’nın Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda yeni yeni kullanmaya başlayanlar insanlar İngiliz karbonatı’nın faydaları nelerdir diye sık sık aratmaktadır. Ayrıca pek çok farklı yararının olması da ne kadar önemli bir destek verdiğini gösterecektir.

 • Alkali denge kurmada yardımcıdır.

İngiliz karbonatı kullananların vücutlarının asit ve alkali dengesi normal seyrinde olacaktır.

 • Mideye iyi gelmektedir.

Mide asidinin artışından kaynaklı olarak gelişen ekşime ve yanma gibi sorunlara çözüm üretecektir.

 • Vücut toksinlerinin atılmasında yardımcıdır.

Toksik maddelerin atılmasıyla birlikte vücudu hastalıklara karşı koruyacaktır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

 • Kanser riskini azaltır.

Vücudu toksinlerden arındıran İngiliz karbonatı sayesinde pek çok kansere yakalanma ihtimali düşüş yaşayacaktır.

 • Kilo vermede yardımcıdır.

İngiliz karbonatı, metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını sağlamasından dolayı kilo vermede de etkilidir.

 • Kas ve eklem sağlığını korur.

Spor sonrasında oluşan kas ve eklem ağrılarını hızlıca dindirmektedir.

 • Diş sağlığını destekler

Dişlerin beyaz kalmasını ve güçlenmesini desteklemektedir.

 • Cildin parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.

Cildin pH dengesini destekleyerek, cilt kuruluğu sorununu ortadan kaldırır.

 • Sivilcelere iyi gelir.
 • Sivilce ve siyah noktaların hızlıca temizlenmesinde etkili olmaktadır.

İngiliz karbonatından 1 çay kaşığı şampuana koyulduğunda saçlar daha da temiz olacaktır. Ayrıca saç derisinin daha sağlıklı olmasını destekleyecektir.

 • İdrar yolu sorunlarını giderir.

İdrar yolu enfeksiyonlarını giderme konusunda da bir faydası olacaktır.

İngiliz Karbonatı Bağırsakları Çalıştırır Mı?

İngiliz karbonatının insan vücudu için birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle alkali dengesini sağlaması ve kanser riskini azaltması en önemlilerinden biridir. Bununla birlikte İngiliz karbonatı bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesinde de yardımcı olmaktadır. Böylece İngiliz Karbonatı Bağırsakları Çalıştırır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

İngiliz Karbonatının Cilde Faydaları

İngiliz Karbonatının Cilde Faydaları çok fazladır. Örnek vermek gerekirse cildin parlak ve sağlıklı olmasını sağlar, cildin ph dengesini sağlar ve sivilcelere de çok iyi gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Cleocin Vajinal Krem Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı?

İngiliz karbonatı zayıflatır mı tek başına etkili olmasa da ideal bir yardımcı konumundadır. Ayrıca bir gıda takviyesi olarak öne çıkmaktadır. Farklı faydalarından dolayı etkilerinden bir tanesi olarak da zayıflamak yer almaktadır.

 • Toksinlerden arındırır
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Yağ yakım sürecini kolaylaştırır
 • Asit ve alkali dengesini sağlar

İngiliz karbonatı sadece zayıflamak için yeterli olmayacaktır. Ayrıca egzersiz yapmak ve beslenme programını harfiyen uygulamak da bu süreçte önemli olacaktır.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır?

İngiliz karbonatı nasıl kullanılır hususunda doğru şekilde hareket etmek gerekecektir. Eczanelerden hazır olarak alınacak olan bu ürünler küçük poşetler halindedir. Ayrıca bu poşetler içinde olan karbonatları 1 litre suya boşaltarak etki almak kesin olacaktır.

 • İngiliz karbonatı 1 litre suya 1 çay kaşığı tepeleme olacak şekilde eklenebilir. 1 hafta boyunca kullandıktan sonra 1 haftalık ara verilerek tekrardan tüketime uygundur.
 • Dişleri beyazlatmak amacıyla İngiliz karbonatı kullanımı durumunda diş fırçasının üzerine biraz dökmek gerekecektir. Ayrıca dişlere zarar vermeyecek şekilde fırçalamak da bu süreçte önemli olacaktır.
 • Sivilce gibi cilt sorunları olanların İngiliz karbonatını limon suyu ve 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırması önemlidir. Sonrasında da cilde peeling olarak uygulama yapacaklardır.
 • İngiliz karbonatını suyun içine ekleyerek bir tonik görevi görmesi de sağlanacaktır. Bu suyun yine cilde sürülmesiyle birlikte aynı etkiler ortaya çıkacaktır. Cildin pürüzsüz ve sağlıklı kalmasında bu etki açığa çıkacaktır.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

YouTube video

Diğer kullananlar yorumları ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın