Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Huş Kremi Neden Cildinize İyi Gelir?

Huş Kremi Neden Cildinize İyi Gelir?

Huş kremi uzun yıllardır kullanılan bir kremdir. Beyaz huş ağacının yapraklarından ve kabuğundan elde edilen ekstreler ile hazırlanan kremler vazgeçilmez cilt bakım ürünleri arasındadır. Doğal kaynaklı içerikler ile etkili bir bakım oluşturmak isteyenlerin tercihi olan huş kremi, cilt için olumlu etkilere sahiptir.

Betulacee (huşgiller) familyasının alt türlerinden biri olan Betula Alba, huş ağacı ismiyle de anılır. Kozmetik ve cilt bakım ürünleri konusunda etkili olan ve yaygın olarak kullanılan huş ağacından elde edilen öz vücut ve cilt sorunlarına karşı etkilidir. Kapsamlı bir cilt bakım deneyimi vadeden, farklı içerikler, vitaminler ve doğal kaynaklı yağlarla hazırlanan huş kremi cilt tonunu dengelemek başta olmak üzere çok sayıda avantaj sağlar.

Huş Kremini İçeriği Nedir?

Huş kremi beyaz huş ağacının kabuğundan elde edilir. Bazı kremlerde huş ağacı yaprağı ekstresi de kullanılır. Özellikle yaprakların kullanılması cilt için çok avantajlı bir kullanımı yaratır. Bununla birlikte cilt için fayda sağlayacak farklı etken maddeler ile birleştirilir. Dolayısıyla kremin içeriği oldukça zengindir.

Huş ekstrası içeren kremlerden yana tercih yapmaya çalışırken içeriğinde alerjik reaksiyona neden olacak hiçbir ürün olmadığından emin olmalısınız. Aksi taktirde istenilen etkiyi görmeniz zorlaşabilir.

Huş Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir?

Uzun yıllardır doğal bakım yöntemlerinden biri olarak kullanılan huş kremi önemli özelliklere sahiptir. Bunların başında cilt tonunu dengelemesi gelir. Özellikle karma cilt tipleri için etkili bir içeriktir.

Düzenli olarak kullanılan krem temiz ve ferah bir cilde sahip olmanız konusunda sizleri destekleyebilir. Beyaz huş ağacı özü yoğun bir temizleme etkisi sunar. Aynı zamanda cilt bariyerini korumak ve güçlendirmek ile de görevlidir. Cildin renk tonunu düzenleyerek sıkılaştırma etkisi yaratan ve elastikiyet kaybı gibi sorunlara karşı etkili bir şekilde savaş açan huş kremi düzenli kullanımda oluşabilecek leke görünümüne karşı da cildi korur. Daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt görünümü elde etmeyi destekler. Doğal bir içerik olması alerjik reaksiyona müsait ciltler tarafından da kullanılabiliyor olmasını sağlayabilir. Aydınlık ve berrak cilt görünümü elde etmeyi destekler. Cilt bariyerini onararak sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin giderilmesi konusunda fayda sağlayabilir.

 

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın